מאות לוחמים, איראנים, סורים, לבנונים, ופלסטינים זורמים לרצועה.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: קצינים בכירים בצה"ל: הבעיה ברצועת עזה הפסיקה להיות כבר כמויות הנשק הגדולות, כולל טילי נ"מ ואנטי טנקים המתקדמים הנכנסים לרצועה והמנהרות להברחת הנשק. הבעיה היא זרימתם הגלויה לרצועה, דרך פרצות בגדר הגבול, של לוחמים פלסטינים, סוריים, איראנים, לבנונים, ואנשי חיזבאללה, כמה עשרות מהם מומחי חבלה ומדריכים בלוחמת קומנדו. איש בצה"ל אינו יודע את מספרם המדויק. כמה הערכות מדברות על עשרות, הערכות אחרות מדברות על מאות. החשש בצה"ל כי תוך זמן קצר המדובר יהיה באלפים. לוחמים זרים. אלה מתגברים את שורות `כוח המעורבות העצמאי` של החמס ואת כוחות ועדות ההתנגדות העממית. בין הנכנסים לרצועה גם אנשי אל קעידה, ממצרים ומסיני. המקורות הצבאיים של תיקדבקה: שתי המטרות שטהרן ודמשק מבקשות להשיג בהזרמת הלוחמים והנשק: א: להביא להכרעה מהירה לטובת החמס במקרה שהשבוע מיד לאחר סיום עיד אל פיטר תפרוץ ברצועה ובגדה מלחמת אזרחים פלסטינית.
ב: במידה וכוחות צה"ל ינסו להיכנס לרצועה בפעולה קרקעית רחבה, לטמון להם מארב לוחמים וטילים, דומה לזה שחיכה לצה"ל בדרום לבנון.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים כי הססנותם של הממשלה ושל המטה הכללי של צה"ל וחוסר יכולתם להחליט כיצד לפעול ברצועה, דבר שבא לידי ביטוי בישיבת הממשלה ביום א` 22.10, בה השרים השמיעו איומים, אך לא קבלו שום החלטה ביצועית, הביאו לכך כי הם איחרו את המועד לכניסה לתוך הרצועה, מבלי שהפעולה תהייה כרוכה באבדות ישראליות גדולות.
עוד מדווחים המקורות הצבאיים של תיקדבקה כי מרוץ החימוש והגיוס של החמס ושל הפת"ח, לקראת פריצתה של מלחמת אזרחים פלסטינית הגיע בימים האחרונים לשיאו. בעזה, גייסו החמס, וועדות ההתנגדות העממית, החזית העממית לשחרור פלסטין, ופלסטינים התומכים באל קעידה, כבר את כל כוחותיהם הנאמדים בכ-15.000 נושאי נשק. גם הג`יהאד האיסלמי השלים את גיוס כל לוחמיו. בשלב זה הג`יהאד החליט לא להצטרף לאחד משני הצדדים במקרה של פרוץ הקרבות, אלא לחכות ולראות לאן ההכרעה נוטה. בפעם הראשונה בתולדותיו מבצע החמס גיוס נרחב בגדה המערבית. המבצע מתנהל בכל ערי וכפרי הגדה המערבית, מלבד חברון, שם שולטים אנשי מפלגת א-תחריר. עד עתה הצליח החמס לגייס כמה מאות לוחמים, ולפי אחת ההערכות המודיעיניות כ-1000 איש. המטרה של החמס להגיע תוך זמן קצר מאוד של כמה ימים, להקמת מליציה של `כוח מעורבות עצמאי` שתמנה כמה אלפי לוחמים. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי חלק גדול ממגויסים אלה הם אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים כמו כוח 17, ומנגנון הביטחון הפלסטיני הכללי. החמס פשוט קונה אנשים אלה בכסף, כאשר הוא מבטיח לכל אחד מהם, תלוי בדרגתו, מענק של כמה אלפי דולרים באם הם יעזבו את כוחות הרשות ויצטרפו לשורות הכוח החדש. בדרך זו החמס מקווה למוטט את הכוחות העומדים לרשותו של יו"ר הרשות אבו מאזן, ולהיות מסוגל להעמיד כוח מאורגן מול כוחות צה"ל ברצועה. זו הסיבה מדוע אבו מאזן החזיר בסוף שבוע שעבר מהפנסיה את גנרל חאג` איסמעיל ומינה אותו להיות מפקד הכוחות הפלסטינים בגדה המערבית. אבו מאזן מקווה כי חאג` איסמעיל יעצור את התהליך של עריקת הכוחות הפלסטינים לעבר החמס. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי בקרב כמה חוגים של קצינים בכירים בצה"ל הולכת ומתגבשת ההכרה, כי במצב שכזה, ערב מלחמת אזרחים אצל הפלסטינים, אסור לצה"ל להיכנס לרצועה. אם צה"ל ייכנס הוא:
1. ייפול במלכודת שמכינים לו האיראנים, והסורים ברצועה.
2. אם צה"ל ייכנס לרצועה כאשר במקום מתחוללת מלחמת אזרחים, הוא יימצא את עצמו בדיוק באותו מצב בו נתונים עכשיו הצבאות האמריקנים והבריטים בעיראק.

Print Friendly, PDF & Email