מאחר וצה"ל לא ביצע התקפת מנע לעצור את אירועי הניצחון במלאות שנה לטרור השיבה צפויה הידרדרות נוספת בסוף השבוע

לא מצרים בשורה של הצעות כלכליות מרחיקות לכת, שאותן ישראל וקטאר ואילו אפילו איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE תצטרכנה לפרוע, וגם לא צה"ל שריכז כוחות מול רצועת עזה בהיקף הדומה לערב מלחמה, יצליחו למנוע מהחמאס את ציון יום השנה בסוף שבוע זה של התקפות השיבה.
החמאס, וגם הג'יהאד נחושים להביא בסוף שבוע זה את ההתקפות לשיאן ולהביא אל מול גדר המערכת כמה מאות אלפי מפגינים 'שיחגגו' את הניצחון שהשיגו על צה"ל.
ממה שהתרחש ביום רביעי בלילה 27.3, כאשר מאות מפגינים תקפו את כוחות צה"ל בעשרות מטעני חבלה ורימוני יד, ובצרורות של בלוני נפץ ותבערה, אפשר כבר להבין כיצד יראו הימים הבאים כאשר התקפות החמאס תלכנה ותתגברנה.
הניסיון המצרי-ישראלי להביא את החמאס לידי התרסנות ואיפוק בסוף השבוע הקרוב נועד מראש לכישלון. גם הקו המצרי האומר לישראל תנו לחמאס כמה ימים בהם הוא יציין את הישגיו ולאחר מכן יחזור השקט לשרור, הוא בבחינת מתן פרס נוסף לטרור אליו ישראל וצה"ל לא היו  צריכים להסכים.
לכן הידיעות המכוונות האומרות, כי ישראל מציבה תנאים נוקשים לחמאס, הן בבחינת הטעייה מכוונת. ישראל כבר איבדה לפני כמה חודשים את כוח ההרתעה ברצועה, ועתה החמאס הוא שמכתיב את התנאים ולא ישראל.
לכן מה שהיה צריך להתנהל ביום ד' וביום ה' 28.3-27  הוא מבצע מנע מקדים של צה"ל בתוך שטח הרצועה, אשר מטרתו העיקרית הייתה למנוע את אירועי מלאות שנה להתקפות ולטרור השיבה.
מבצע שהיה מאלץ את החמאס לוותר על 'החגיגות'.
מאחר ואפשרות של עריכת מבצע מנע כזה לא עלתה בכלל על הפרק בדיוניים האינסופיים שמנהלים בימים האחרונים ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת וראש השכ"ב נדב ארגמן, הרי ששוב היוזמה המדינית והצבאית נשארה בידי החמאס.
זוהי טעות אסטרטגית שתביא להידרדרות נוספת בסוף השבוע.     

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות