מאיום המנהרות של החמאס לאיום המנהרות של חיזבאללה. האיום החדש של ירי טילים מסוריה והרחפנים!

להלן רשימת 4 הסכנות הביטחוניות האמיתיות המיידיות  הנשקפות לישראל בסוף חודש פברואר 2017, מלבד הדו"ח של מבקר המדינה יוסף שפירא על מנהרות הטרור של החמאס, שיתפרסם ביום ג' 28.2 למרות שכל מי שרוצה לעיין בו כבר קרא אותו. (דבר המעיד יותר מכל על דרך העבודה הארכאית של מבקר המדינה. מי שהוא דאג להדליף את הדו"ח באינטרנט, ואת הסיסמא  ה-password שמאפשרת כניסה לתוכו.)
1. נשיא סוריה בשאר אסד הודיע לטהרן, כי במקרה של מלחמה או התנגשות צבאית בין איראן וחיזבאללה וצה"ל, הוא מעמיד את הטריטוריה הסורית לרשות משמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה, לשם שיגור טילים על מטרות בישראל.
במילים אחרות, כל ההיגיון או למעשה חוסר ההיגיון האסטרטגי שהדרגים המדיניים והצבאיים הגדולים ביותר  משקיעים כבר שש שנים, מאז החלה המלחמה בסוריה, כיצד לשמור שישראל לא תהייה מעורבת במלחמה זו, ירד לטמיון.
עכשיו לאחר שחיזבאללה העביר את רוב טיליו האסטרטגיים לבסיסים בהרי קלמון בסוריה, ולאחר שהצטייד בסוריה במערכות  הנשק החדישות ביותר שנמצאות בידי האיראניים, ולאחר שכוחותיו הקרביים קיבלו אימון מקצועי וניסיון קרבי  בזמן אמת, ולמדו לפעול צבאית עם צבאות גדולים אחרים, כמו הצבא הרוסי, מרגיש נסראללה את עצמו מספיק בטוח לאיים במלחמה על ישראל.
כדרכו הוא עושה זאת בכישרון רב, כאשר כל יום או יומיים הוא נושא נאום רווי איומים.
מה ישראל או צה"ל עושים או פועלים נגד איומים אלה?  למעשה לא הרבה.
מידי פעם נשלחים כמה מטוסי קרב לתקוף מאגר זה או אחר או מצבור טילים.
כמו שהפצצות אלה לא משנות דבר במצב הצבאי ובוודאי שלא במצב האסטרטגי ברצועת עזה, כך הן אינן משנות דבר במצב הצבאי-אסטרטגי בסוריה.
2. איך או מדוע קרה שצה"ל אפשר לחיזבאללה להגיע למצב בו הוא יכול לשגר על ערים בישראל, כמה אלפי טילים ביום! מדוע צה"ל אפשר הקמת מאגרי טילים כאלה?  צה"ל מסוגל לתקוף אותם בסוריה, אבל בלבנון לא!
3. מנהרות הטרור ומנהרות הנפץ של חיזבאללה. לאחר שנים של הכחשה, מוכן היום צה"ל להודות כי יש מנהרות כאלה המתחילות בתוך שטח לבנון ומסתיימות בתוך שטח ישראל. חלק מהמנהרות האלה נועד לשימוש מעבר כוחות הקומנדו של חיזבאללה-'כוח ראדואן' שהתפקיד המוטל עליו הוא לכבוש ישובים ישראליים בגליל, כולל בגליל המערבי באזור נהריה.
חלק אחר של המנהרות משמש להטמנת מאות ק"ג של חומרי נפץ שיתפוצצו באמצעות שלט רחוק.
האם לצה"ל יש תשובה לתוכניות התקפיות אלה של חיזבאללה?
את התשובה לשאלות אלה נתן לפני כמה ימים האלוף יואל סטריק, המשמש כמפקד פיקוד העורף, והעומד להיכנס בימים הקרובים לתפקידו החדש-אלוף פיקוד צפון.
לדבריו, צה"ל יפנה ישובים שלמים הנמצאים בקו החזית מושביהם. האלוף סטריק מודע לזעזוע שיתרחש בישראל כאשר האתוס הלאומי 'שלא נסוגים' נשבר, אבל הוא מעדיף שצה"ל יתקוף את הישובים שייכבשו על ידי חיזבאללה, כשהם ריקים מאוכלוסיה אזרחית שתקשה על צה"ל את הפעולה.
4. רחפנים-ביום חמישי 23.2, הפיל מטוס קרב של חיל האוויר 'כלי טייס זעיר'  שטס מרצועת עזה לכיוון הים התיכון. כבר היום ברור, כי מזל"טים ועוד יותר מהם רחפנים, יהוו את האיום הרציני ביותר במלחמה העתידית. אם האויב  יעלה לאוויר כמה עשרות רחפנים נושאי חומר נפץ, צריך לקחת בחשבון כי חלק מהם יגיעו למטרתם ויתפוצצו, מבלי שמטוסי חיל האוויר או אמצעי ההגנה האווירית יצליחו להפיל אותם. בגלל זעירותם של כלי טייס אלה, מערכות טילי הנ"מ המתקדמות כמו 'כיפת ברזל' ו'חץ' אינן מסוגלות לפגוע בהם, מאחר ומערכות המכ"ם שלהן אינן בנויות לקלוט מערכות זעירות כל כך.
להצטברות סכנות אלה ואחרות ישנן 4 סיבות עיקריות:
א. החל ממלחמת לבנון השנייה ב-2006,  כלומר ב-11 השנים האחרונות עומדים בצמרת הפיקוד של צה"ל מפקדים שאימצו לעצמם את התיאוריה כי במלחמות מודרניות אין היום מנצחים, ואין מפסידים. זו כמובן תיאוריה שאיננה קיימת במציאות, ובודאי שלא במציאות המזרח התיכונית.
במלחמה בסוריה נצחו הצבאות הרוסיים, האיראניים וחיזבאללה. ניצחון זה הביא לניצחון אישי של בשאר אסד שנשאר בשלטון.
את שיטת הלחימה של הרוסים בחאלב ילמדו עוד שנים רבות באקדמיות הצבאיות.
במלחמה בתימן הצבא הסעודי ויחד אתו צבאות מדינות המפרץ, אינם מצליחים להכריע את המורדים ההוטים, למרות שבידיהם נמצאות מערכות הנשק המערביות המתקדמות ביותר. 
בעיראק  ובסוריה, ניצל ISIS לפני שלוש שנים ב-2014 את גורם ההפתעה וכבש מחצית מסוריה ומעיראק. עד עכשיו למרות כל המאמצים הצבאיים האמריקנים חלקים גדולים של השטח הזה עדיין נמצאים בידי ארגון הטרור המוסלמי.
ב. התוצאה הברורה של תיאוריה הנפסדת הזו שאין יותר מנצחים ומפסידים במלחמות, ואין לדרוש מהאויב להרים דגל לבן, הביאה לכך כי כל מערכה בה פתח צה"ל בשנים האחרונות, בעיקר מבצע 'עופרת יצוקה' (דצמבר 2008- ינואר 2009), ומבצע 'צוק איתן' ( יולי-אוגוסט 2014)  נפסקה באמצע, כאשר הכוחות מדשדשים במקום ומחכים להוראה מהדרג המדיני  כיצד להמשיך.
בכל המקרים ההוראה שניתנה הייתה להפסיק את המבצע ולחזור בחזרה לתוך גבולות ישראל, כאשר ההישג היחיד שהושג הייתה תקופה ארוכה או קצרה-תלוי בנסיבות, של שקט יחסי.
ג. הבעיה העיקרית עם תוצאה זו הייתה, כי המדיניות אפשרה לאויב- כלומר לחיזבאללה ולחמאס, לתחמש מחדש, ולהתכונן לסיבוב המלחמה הבא, לא רק מבלי שצה"ל ימנע זאת ממנו, אלא מתוך ידיעה ברורה, שלא נשקפת לו סכנה קיומית מאחר ולצה"ל אין שום כוונה לנצח גם בסיבוב הבא-העתידי.
ד. מצב עובדתי זה הביא את האויב, באורח פרדוכסאלי, לאימוץ התיאוריה הזו של צה"ל שבכל סיבוב צריך לקבוע מחיר גבוה יותר לצד השני. כך נוצרה שרשרת האיומים הזו שהחלה בתחילת  שנות ה-2000 בטילי קסאם פרימיטיביים, משם עברה לטילי סקאד ופאתח, ומשם למנהרות טרור, ועכשיו לניצנים ראשונים של בניית חיל אוויר זול-באמצעות רחפנים.
אם מבקר המדינה יוסף שפירא היה מטפל בנושאים אלה, הייתה לדו"ח שלו על מנהרות הטרור משמעות פוליטית וביטחונית. אבל מאחר והמבקר מטפל בדו"ח בנקודות הבלתי חשובות של מי שאמר למי, ומתי הדברים נאמרו או לא נאמרו, הדו"ח על מבצע 'צוק איתן' הפך עוד לפני פורסם לכלי ניגוח בידי הפוליטיקאים.
כרגיל במצב כזה כולם מדברים ומנתחים את מלחמות העבר ומזניחים את מלחמות העתיד.

Print Friendly, PDF & Email

30 תגובות עבור “מאיום המנהרות של החמאס לאיום המנהרות של חיזבאללה. האיום החדש של ירי טילים מסוריה והרחפנים!

 • פבר 27, 2017 @ 11:33 at 11:33
  Permalink

  ממש כמו מישהו שמעשן בשרשרת בתוך תחנת דלק ורק ממתין שהניצוץ יתעופף למקום הלא נכון.
  לא מבין למה אנחנו לא יוזמים, למה מחכים??! הרי ברור שהם אוגרים נשק גם בצפון וגם בעזה והכוונות שלהם יותר מברורות. זה רק עיניין של זמן שהניצוץ יתעופף לכיוון שלנו. יש לפנות את הכימיקלים ממפרץ חיפה במקביל לפינוי שקט של ישובים בצפון ובדרום ולתת מכת מנע רצינית. על הדרך גם ממולץ להעיף אנשי תקשורת מהשטח כדי להוריד לחץ מעלנו. כמובן שבמציאות שנוצרה ישראל צריכה את ארה"ב איתה (רוסיה גדולה עלינו) לפחות לגביי סוריה אבל אם זה לא יקרה עדיין צריך לתת מכת מנע בעזה ובלבנון. לא מבין איך אף אחד בתקשורת (כולל דבקה) לא מעלה את השאלות הקשות בפני מקבלי ההחלטות, כולם מתעסקים בעבר ובפוליטיקה קטנה במקום להעלות את העתיד על סדר היום…..

  • פבר 27, 2017 @ 13:39 at 13:39
   Permalink

   מסכים עם כל מילה. נראה כאילו זיק קטן והכל יעלה בלהבות.

  • פבר 27, 2017 @ 19:39 at 19:39
   Permalink

   התפקיד של דבקה לדווח. התקשורת איננה גוף שלטוני. זה שהשליטים הם חבורה של נפלים עלובים, פוליטיקאים שהפכו את השקר ואת הבחירות לאמנות ההונאה, אינם מכשירם לשלוט, להנהיג ולנהל מדינה. ואינו מעניק לתקשורת את הזכות לנהל את המדינה במקומם של הפוליטיקאים האפסים. יש ביניהם כמה, שהוכיחו את כישוריהם גם קודם היותם ח"כים ושרים, אבל מהר , מאד הם לומדים מהאפסים המיותרים ואנחנו נשארים ציבור יתום ולא מונהג. מזל שאויבינו הם העולם הערבי…

  • פבר 28, 2017 @ 7:11 at 7:11
   Permalink

   בתיאוריה הכל נראה מבטיח, זה לא מלחמת ששת הימים, אין אפשרות להוציא כללית את חזבאללה מכלל פעולה, זה לא שדות תעופה מוגדרים, ולא צבא שמרוכז במקומות ידועים, אתה יכול להרוס תשתיות בלבד.

 • פבר 27, 2017 @ 11:36 at 11:36
  Permalink

  לפי דעתי , ישראל שהיום , במצב הפוליטי שיש אצל הידידים שלנו , חייבת לזום מרה כה חזקה ובהפתעה לדוגמה , בכדי להחזיר לעצמה את השקט המבוקש ע״י ניצחון מוקר בכל החזיתות שתפתח ….
  יהיה מחיר לשלם ואסור להעלם אבל אסור גם לא להסכים לעובדה שהאויבים שמקדשים את המוות בפני החיים ( דע״ש… לחזבואלה, חמס , משמרות המהפחה …. ) אין ברירה , אנחנו חושבים לשים גדר מסביב בגן חיות ענקי זה מעניק לנו. ביטחון … הינה התשובה .
  זה שכונה של בריונים וחיות טרף … לא לשכוח !!!

 • פבר 27, 2017 @ 11:43 at 11:43
  Permalink

  במלחמות מודרניות בין מלחמות, מי שדואג לא לפגוע באזרחים, מפסיד!!!
  הטרוריסטים שלא מבחינים בין חיילים לאזרחים, מנצחים!!!
  זו הסיבה האמיתית.

  אבל בעולם המערבי, וגם בישראל עדיין מנסים להתעלם מזה, ובמקום זה, לעשות מחקרים והפקת לקחים… שתוצאותיה ידועות מראש.

  אולי אדון טראמפ ישנה את המצב…

 • פבר 27, 2017 @ 12:52 at 12:52
  Permalink

  למה יש לנו נשק גרעיני?
  בשביל שנשמיד אותם אחרי שנושמד?
  למה זה מרגיש כאילו אין לנו נשק גרעיני? למה הם לא מפחדים?
  אנחנו צריכים להבהיר לכולם שהשימוש באמצעים קיצוניים כאלו יקרה לפני שמדינת ישראל תקבל מכות וזעזועים ולא אחרי
  והכי חושב, *להתכוון לכך*

  • פבר 28, 2017 @ 8:43 at 8:43
   Permalink

   טילי היריחו מחלידים בסילואים שלהם… אז דה פקטו אכן אין לנו נשק גרעיני.

 • פבר 27, 2017 @ 16:49 at 16:49
  Permalink

  כרגיל הם יפתיעו ואנחנו נקים ועדת חקירה

 • פבר 27, 2017 @ 18:05 at 18:05
  Permalink

  הבעיה כרגע היא שר הביטחון החדש שבגלל חוסר נסיונו נסמך על שולחן הרמטכ״ל ואינו יכול לאתגר את החשיבה הדוגמטית של המטה הכללי. מצב זה בולט שבעתיים לאור ההתנהלות הבעיתית של איזנקוט שבמקום להכין את צה״ל למלחמה ממשיך להתעסק בעניינים שוליים שמקטבים את העם ופוגעים ברוח הלחימה של הצבא.

 • פבר 27, 2017 @ 19:29 at 19:29
  Permalink

  בקיצור היהודים הפכו להיות ערבים וערבים הפכו ליהודים, כשאין שכל אין דאגות!!!!
  מה זה פינוי ישובים שלמים???? אולי אלופי צה"ל שילכו וילמדו אך מגנים על הישובים מחמאס-חיזבאללה וגם מהכורדים??? עם עשרות רחפנים באוויר רק לייזר יכול להתמודד, ולא לשכוח כל רחפן עולה כמה אגורות וזה כלי מדוייק מאוד ובמצב הנתון לא משתלם לייצר קסאמים וגרד וכל טיל אחר כי זה יקר ומנגד יש את כיפת הברזל!!!! והדבר הכי חשוב, ערבים מחנכים את החיילים שלהם אך להשמיד את היהודים ולא חשוב גם אם זה נשים וילדים, ואנחנו מחנכים את החיילים שלנו אך לא להרוג את האויב (ברדיפות- הלשנות ובתי משפט) כי זה לא מוסרי ועדיף לברוח משדה הקרב!!! והדבר החשוב ביותר אני לא מאמין שמפקדי צה"ל יש להם את הכישורים הדרושים לניהול הצבא בזמן מלחמה כי כל פעם ערבים מפתיעים את צה"ל מחדש!!!!
  כמובן כל מה שכתבתי זה על דעתי בלבד והייתי שוטף כלים בצבא!!!!!!!!

  • מרץ 1, 2017 @ 22:02 at 22:02
   Permalink

   רק נ"מ קני זול וזמין, קרי מקלעים, יכול להתמודד בכל מקום ובכל עת עם הצעצועים האיטיים האלה,
   שאינם יותר מסוכנים מאשר מרגמות.
   הפתרון המערכתי היחיד הוא פלישה וגירוש כל השיעים.

 • פבר 27, 2017 @ 21:24 at 21:24
  Permalink

  לדעתי דווקא טוב שלא התערבנו בסוריה,מה יש לנו לחפש שם
  הגענו למצב שיש שנאה תהומית בין הסונים לשיעים ומאות אלפי הרוגים לשני הצדדים,מבלי שחייל אחד שלנו יפגע

  מה רע בזה???? מה האתר חושב שאנחנו בימי דוד המלך שנכבוש חצי מזרח תיכון????

  זאת מגלומניה על סף פסיכיות

  מה שחשוב זה אחדות העם,ובגלל משפט אזריה אני לא יודע האם החיילים מרגישים שיקבלו גיבוי במלחמה הבאה וזה האיום החמור ביותר

 • פבר 28, 2017 @ 0:00 at 0:00
  Permalink

  זוהי כתבה פוליטית ימנית קיצונית לחלוטין שמתריסה כנגד מבקר המדינה.

 • פבר 28, 2017 @ 7:15 at 7:15
  Permalink

  טעויות:
  מכ"ם כיפת ברזל מזהה מזל"ט . כול מזלט שנושא חומר נפץ ( נגיד אפילו חצי קילו ) חייב להיות מספיק גדול ( עדיין קטן )
  ככה שהוא דומה בגודלו לטיל של החמס. יתרון נוסף שמזלט מאד מאד איטי ולכן סיכוי הפגיעה מאד גדולים.
  עדיין נשארת הבעיה באם צהל יקבל שכל ויתחיל בעצמו להשתמש במזלטים טורפים אך יהיה ניתן להבחין
  בין עמית לטורף.

  • מרץ 1, 2017 @ 11:16 at 11:16
   Permalink

   לא תוכל לשלוח טיל של כיפת ברזל על כל רחפן.צריך באמת לחשוב על רחפניי תקיפה שידעו לזהות רחפניי אויב.

 • פבר 28, 2017 @ 8:22 at 8:22
  Permalink

  צריך לנקות את צה"ל מהקרן החדשה להשמדת ישראל

  המטכ"ל הפך להיות של לוזרים.

 • פבר 28, 2017 @ 11:40 at 11:40
  Permalink

  ב"ה

  מאז מלחמת יום כיפור השתלטה על האליטה השלטת בארץ רוח נכאים ותבוסתנות, שאוכלת כל חלקה טובה במערכות השלטון;
  עד מהרה זה הפך ליצר הלקאה והשמדה עצמית (זה מזכיר מחשבות אובדניות…)
  השיא היה בהקמת ארגון "שלום עכשיו" שמקדש את צדקת האויב ,ואת "הוצאת דיבת הארץ רעה " בעולם כולו,
  וממנו נדבק רוב מחנה השמאל;
  שם תחפשו את שורש הבעיות;

  לא מתחת לפנס…

 • פבר 28, 2017 @ 12:02 at 12:02
  Permalink

  צריך לזכור שבמהלך שמונה השנים האחרונות היה שלטון עוין למדינת ישראל בארה"ב, כאשר מבצע "עופרת יצוקה" שאפשר להגדירו כאחד המבצעים המוצלחים ביותר שהיו, בוצע רגע אחד לפני שאותו צורר מוסלמי נכנס לבית הלבן.

  היום התנאים השתנו בעקבות חילופי השלטון בבית הלבן, כך שלא ניתן להסיק מהעבר לגבי העתיד.
  קרוב לוודאי שבמקרה של מלחמה עם גורמי פח"ע, תגובתנו תהיה שונה לחלוטין מאלו שקדמו לה בשמונה השנים האחרונות.

 • פבר 28, 2017 @ 12:23 at 12:23
  Permalink

  השתלטו עלינו, ועל צה"ל, הרפיסות, התבוסתנות, הפחדנות, והאדישות. חוסר החלטיות וחוסר מנהיגות, ומצד שני תאוות בצע, תאוות שלטון וחמדנות ללא גבול. אם המצב הנוכחי ימשך, המדינה שהוקמה בדם, יזע ודמעות עבור היהודים, לא תמשיך להתקיים בעוד מספר שנים לא רב, וכבר חיים בינינו אלה ש"יזכו" לחזות בסוף, ולחזור לגולה, אם הם ישארו בחיים. הרבה מאד מכל זה עתיד להתרחש גם בזכות תרומתם הנכבדה של היהודים עצמם, אוהבי BDS, הקרן החדשה וכל שותפיהם, גרורותיהם ושלוחותיהם. אז הם יהיו מרוצים. המדינה היהודית, שנואת נפשם, חוסלה. הם יוכלו לרקוד על קברה יחד עם ארגוני "ההתנגדות", אם הם ישאירו אותם בחיים.

 • פבר 28, 2017 @ 16:29 at 16:29
  Permalink

  הסיבה שאין מנצחים היום במלחמות לא קשורה כלל ליכולת הצבאית של צה"ל שיכול לאדות את רצועת עזה ואת לבנון אם היה חפץ בכך. הסיבה נעוצה בעולם מערבי שקפא על שמריו עם חוקי מלחמה שלא רלוונטים למלחמות א-סימטריות נגד אירגוני טרור ונגד משטרים טוטאליטרים. אולי עכשיו שטראמפ בשלטון יפסיקו עם הפוליטיקלי קורקט ויתחילו להסתכל למציאות בעיניים.

  אנחנו לא יכולים לנצח כי המחיר של ניצחון יהיה שכל קרבניטי המדינה והגנרלים ישפטו בהאג.
  הרוסים לעומת זאת יכולים להשתין על העולם כי אף אחד לא יעיז לנסות להעמיד מישהו מהם לדין על פשעים נגד האנושות. מה שהם עשו בסוריה אלו הפצצות שטיח ששום בניין לא עומד אחריהן. טיווח של אזרחים ללא היכר ושמוש לא פרופורציונלי בכוח (שזה מה שצריך לעשות במלחמה שכזאת – ראו רובע דאחיה בביירות שהושמד במלחמת לבנון השנייה).
  ארגוני הטרור לא בדיוק שמים זין על העולם המערבי אז גם להעמיד אותם לדין בהאג לא יקרה.

  מה שנשאר זה שישראל תקועה ולא יכולה לנצח כי כובלים לנו את הידיים.
  בלוחמה בשטח בנוי מבית לבית אפשר לנצח גם בעזה וגם בלבנון אבל המחיר יהיה כל כך כבד שאין מנהיג שיסכים לעשות את זה כשאין איום אמיתי על ישראל.

  ההישגיים הצבאיים של החמאס ושל חיזבאללה הם בחזקת אנחנו עדיין כאן ולא הישגיים צבאיים אמיתיים ופה נעוצה הבעיה. ועם כל זאת הם לא באמת רוצים לנסות אותנו כי הכוח שאנחנו מפעילים בכל סיבוב עולה והמחיר שהם משלמים באנשים ובדעת הקהל בעולם הערבי הוא מחיר גדול.

 • פבר 28, 2017 @ 16:40 at 16:40
  Permalink

  חבל שאת הנתון הכי חשוב שוכחים לציין :
  מה תהיה התגובה של צהל .
  לתזכורת :
  המלחמה בעזה הסתימה יומיים אחרי שצהל החליט להפציץ ולהפיל מגדלים !
  ברגע שהתגובה של צהל תהיה לא פרופורציונלית ( וזה ממש אפשרי בעידן טרמפ)
  המלחמות יסתימו הרבה יותר מהר ממה שחושבים כרגע !

  הפתרון פשוט
  רק צריך לקבל החלטה ולישם מיד !

 • פבר 28, 2017 @ 17:04 at 17:04
  Permalink

  תן לנו רגע להבין:
  א. זה שיש כבר יותר מ-10 שנים שקט בגבול לבנון – זה הישג (מדיני) או כישלון? ומה הקשר של השקט הזה למלחמה ב-2006?

  ב. זה שנסראללה (ההוא שאתה מתלהב מנאומיו הלוחמניים כל יומיים) לא מעז לצאת מהבונקר שלו בביירות, זה הישג או כישלון? ואיך זה קשור למלחמה ב-2006?

  ג. זה שבתהפוכות האזור בסוריה, לבנון ועיראק, וההתערבות הרוסית שלא נענתה ע"י ארה"ב בגלל חולשתו (או החלטתו להימנע) של נשיא ארה"ב הקודם – זה משהו שמישהו כאן (או בעולם) חזה לפני 2011? או שגם בזה אשמים צה"ל והממשלה?

  ד. האם לדעתך ישראל וצה"ל היו *צריכים* להתערב צבאית במלחמת האזרחים בסוריה? איך? ואיפה? ובלבנון? והאם התערבות כזאת היתה *מונעת* לדעתך התלקחות עתידית והתקפה על ישראל, או מקרבת אותה?

  מוכרחים לומר שהחוכמה-שלאחר-לפני-מעשה ב"פרשנות" הזו חסרת לוגיקה לחלוטין.

 • פבר 28, 2017 @ 20:40 at 20:40
  Permalink

  דבקה באופן עקבי מנסה להכניס היסטריה. "אין לצהל תשובה למנהרות" "אין לצהל תשובה לרחפנים"..
  אז בו נרגע קצת…יש תשובה לכל דבר אבל לא תמיד מפרסמים אותה.
  לניטרול רחפנים יש המון תשובות מכמה חברות בישראל ועוד הרבה חברות בעולם וכל זאת וזה נושא שמפריע להמון אזרחים ושדות תעופה.
  אין לזלזל באיוב אבל בטח לא ביכולות של צהל.
  הכותב: "מבין עניין"

 • פבר 28, 2017 @ 21:58 at 21:58
  Permalink

  מרגע שאסד הכריז את מה שהכריז הוא חייב להפוך למטרה של ישראל. אי אפשר לשתוק לאחד שכזה. כעת ישראל צריכה לחפש אותו ולשלוח אותו לשמים כמו שנשלחו רבים ורעים לפניו.
  ובאשר לחיזבאללה, הם לא יעזבו את הרי קלמון מכיון שברגע שיעזבו דעאש פורץ בקלות לתוך לבנון. חיזבאללה מקיזים דם בחזית הסורית מול דעאש והמורדים וחוזרים בארונות הביתה במאות. אין סיכוי שמישהו ישחרר את חיזבאללה מהלחימה בגזרת סוריה והרי קלמון. נשראללה משתמש בישראל לשם המרצה של תומכיו בה בשעה שחיזבאללה מוכה קשות.
  הערבים תמיד השתמשו בסכסוך הפלסטיני כדי לטשטש את מה שקורה בארצותיהם ונסראללה נוהג באותה השיטה.

 • מרץ 2, 2017 @ 0:39 at 0:39
  Permalink

  נא לא לשכוח מי ראש הממשלה בעשר השנים האחרונות לפני שאתם מתמרמרים וכועסים על כל הפוליטיקאים למיניהם!!

  ביבי ביבי ביבי
  רק ביבי עד המוות!!

 • מרץ 2, 2017 @ 1:09 at 1:09
  Permalink

  רק הצבא יכול לנהל מדינה של מושחטים ולשים את כל הפוליטיקאים בכלא נפחא רק שם יהיה להם זמן לעמוד בתור לקנטינה ולחשוב עלינו ולא על הפנסיה ועל העתיד שלהם במקום על אלה שבחרו בהם איזנקוט לא לישון האחריות עליך

 • מרץ 5, 2017 @ 0:41 at 0:41
  Permalink

  ראשית דברי הרהב של נסראללה ריקים מתוכן- היכולת שלו לפגוע בישראל מוגבלת מאוד. שנית הוא מסובך עד הצוואר ועד אחרון חייליו במלחמה בסוריה וגם אם יש לו אי אלו יכולות אין מצב שיוכל להפנות כוחות מסוריה. שלישית והכי חשוב – הוא כולה בובה של איראן שצריך להעביר לה מסר שקט שאם משהו מהשטויות שהוא מדבר יקרה אין שום בעיה לפגוע בהם כל כך חזק -מתקני חשמל , מים , נפט, תשתית כבישים. שדות תעופה וכו', שהפרסים יעיפו את האייטולות לבד.

 • מרץ 8, 2017 @ 16:00 at 16:00
  Permalink

  The Baby Is Born 😉
  רק הבוגרים שבנינו יבינו למה התכוונתי.. תרגיל יפה והרבה מאוד תקציב לפגוע בנו כדי שלא נסתכל במקום מסויים ששם קיים משו מתקתק. (דופק כמו שעון)
  נקווה לטוב ומקווה שיחשובו טוב! 😉

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות