מאמץ רוסי עליון לתאם את הצעדים הצבאיים בסוריה נגד ISIS. שר ההגנה שוייגו ביקר בחשאי בטהרן לאחר ביקורו אצל אסד בדמשק

שר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו Sergei Shoigu שהגיע, ביום ג' 12.9 לדמשק, ונפגש מיד עם הנשיא בשאר אסד, יצא לאחר הפגישה אתו בטיסה ישירה לביקור חשאי בטהרן, כך מוסרים בלעדית המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה. כתוצאה של השיחות ששוייגו ניהל עם הצמרת המדינית והצבאית האיראנית הגיע, ביום ד' 13.9, שר החוץ האיראני מוחמד ג'אווד זריף  לסוצ'י Shoci, שעל חוף הים השחור, ונפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי בכך הגיע לשיאו המהלך הרוסי  שמטרתו לתאם את הפעולות צבאיות הרוסיות, האיראניות, הסוריות ואלה של חיזבאללה בדרום-מזרח סוריה, לאורך גבולותיה עם עיראק.
רק בתחילת השבוע נראו כל המהלכים הצבאיים של הציר הרוסי-סורי-איראני כהצלחה צבאית מסחררת. אולם המקורות שלנו מוסרים, כי ביומיים האחרונים ( ג' וד') נתגלו קשיים בלתי צפויים.  הידיעות על הניצחונות של הצבא הסורי ועל כיבוש העיר דיר א-זור, היו כפי שתיקדבקה צפה, מוקדמות מידי.
ביום ד' בלילה היו עדיין יחידות הצבא הסורי נלחמות על הכביש הראשי דמשק-דיר א-זור כאשר הן מרוחקות כ-20 עד כ-15 ק"מ מהעיר. גם הידיעות כאילו העיר כבר שוחררה והוסר המצור מעל הבסיס האווירי הסורי הגדול שלידה, התבררו כמוקדמות. ביום ד' בלילה עדיין כוחות של ISIS ביצעו התקפות נגד על הגדרות של הבסיס בניסיון לפרוץ אליו.
במילים אחרות, הדיבורים הרמים של קצינים רוסיים, הנשיא אסד, ומנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, על כי המלחמה עומדת לפני סיומה ונותרו רק קרבות מעטים, היו מוקדמים.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי עתה, בגלל ש-ISIS, מרכז את לחימתו בכוחות הסוריים-האיראניים וחיזבאללה, נוצר מצב בשטח בו דווקא הכוחות הצבאיים הנתמכים על ידי האמריקנים, כוחות 'צבא סוריה הדמוקרטי' ה-SDF -כוח המורכב בעיקרו מלוחמים כורדיים סוריים של מיליציית ה-YPG  מצאו את הדרך הצפונית מאל-ראקא אל דיר א-זור פתוחה לפניהם והם פשוט דהרו בה, כאשר מסוקים אמריקנים מנחיתים להם מכלי דלק  שבאמצעותם הם יכולים לתדלק את כלי הרכב שלהם ולהמשיך בהתקדמותם.  ביום ד' בערב הגיעו הכוחות האלה למרחק של 6 ק"מ בלבד מדיר א-זור.
עתה הכוחות הנתמכים על ידי האמריקנים, קרובים יותר לעיר מאשר הכוחות הנתמכים על ידי הרוסים.
נשיא רוסיה פוטין שהבחין במצב הצבאי המתהווה החליט לשלוח את שר ההגנה סרגי שוייגו לדמשק ולטהרן, כדי לנסות ולהגיע להבנות עם הצמרת האירנית והסורית, על הצעדים הבאים בסוריה ועל מטרותיהם לפני שהוא מקבל החלטה לערב עוד כוחות רוסיים במלחמה נגד ISIS.
באם פוטין יצליח להביא לתיאום אליו הוא שואף בין מוסקבה, טהרן, דמשק וחיזבאללה, הוא יוכל לחזור ולדבר על נושאים אלה עם וושינגטון.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “מאמץ רוסי עליון לתאם את הצעדים הצבאיים בסוריה נגד ISIS. שר ההגנה שוייגו ביקר בחשאי בטהרן לאחר ביקורו אצל אסד בדמשק

 • ספט 14, 2017 @ 18:59 at 18:59
  Permalink

  "צוללות רוסיות שיגרו ממרחק של למעלה מ-600 ק"מ בים התיכון 7 טילי שיוט על ריכוזים של ISIS במזרח סוריה"

  כדי לאותת לאמריקאים שזו זירה רוסית:

  המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי נותרו לפחות 3 נקודות עיקריות עליהן עדיין וושינגטון ומוסקבה לא הגיעו להסכם:
  1. מי משני הכוחות יכבוש את שדות הנפט של דיר-אזור? (ראו מפה נפרדת) לשאלה זו חשיבות מכרעת, שכן מי שיחזיק בשדות הנפט הסוריים ירכז בידיו כוח כללי ואסטרטגי רב.
  2. מי יכבוש את הערים אבו קמאל Abu Kamal, ומייאדין Mayadin-הכוח הפרו רוסי, או הכוח הפרו-אמריקני?
  3. מי משני הכוחות ישלוט באזור הגבול שבין סוריה לעיראק אליו שני הכוחות מתקדמים?
  כל הנקודות האלה עליהן אין עדיין הסכמה-תשובה משאירות את האפשרות של התנגשות צבאית בין הכוחות הסוריים-חיזבאללה-איראן, ובין הכוחות של המורדים הסורים-הכורדים והערביים

 • ספט 16, 2017 @ 20:22 at 20:22
  Permalink

  1. בנימין נתניהו ודונלד טרמפ, נמרים של נייר. מדברים הרבה ועודים מעט.
  2. לצערי אובמה שאני בכלל לא מחסידיו, היה הרבה יותר טוב מטרמפ.

Comments are closed.