מבוכה ופילוג בחמאס: גנרל סוליימני לערעורי: 'אל תמהרו ללחוץ על ההדק עד שלא נהייה מוכנים'. משעל: לתמוך באבו מאזן נגד טראמפ

מבוכה ואווירה של פילוג השתררה, בימים האחרונים, בצמרות הפוליטיות והצבאיות של החמאס לאחר שנודעה בעזה, כי סגן מנהיג החמאס סאלח אל-ערורי, אשר ביקר בשבוע שעבר בטהרן, ביחד עם בכיר הגיהאד האיסלמי זיאד נח'אלה, ונפגשו עם מפקד גדודי אל-קודס של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל קאסם סוליימני ושמעו ממנו כי עליהם לנקוט בריסון כלפי ישראל.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי הגנרל סוליימני, שהוא גם מפקד כוחות איראן במזרח התיכון, אמר לשני המנהיגים הפלסטינים אתם נפגש, 'אל תמהרו ללחוץ עכשיו על ההדק, עד שאנחנו לא נהייה מוכנים'.
כלומר, על החמאס ועל הג'יהאד האיסלמי לנהוג עתה בריסון בהתקפותיהם על ישראל, וכי מוטב שישמרו את יכולותיהם הצבאיות למועד מאוחר יותר בו כוחות איראן, ומיליציות שיעיות פרו-איראניות הפועלות בסוריה, וחיזבאללה תהייה מוכנות לעימות צבאי עם ישראל.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי אל-ערורי וזיאד נח'אלה נפגשו עם הגנרל סוליימני פעמיים בשבוע שעבר.
במקביל, קרא מנהיג חמאס לשעבר חאלד משעל, קרא בימים האחרונים להנהגת החמאס, אבל במיוחד לראשי הזרוע הצבאית של החמאס ברצועה, לנקוט במדיניות שונה לחלוטין אולם דומה מבחינת התוצאה. לדבריו, יש להפסיק מיד את ההתגרויות בישראל ובצה"ל  לאורך גדר המערכת ברצועת עזה, ולעצור את הפיגועים המתוכננים.
חלאד משעל אמר לראשי החמאס, כי האויב העיקרי עכשיו של הפלסטינים הוא לא ישראל, אלא נשיא ארצות הברית טראמפ, והמהלכים המדיניים שלו בנושא הישראלי-פלסטיני.  לדעתו של משעל  שיתוף הפעולה של הנשיא טראמפ עם מספר שליטים מרכזיים בעולם הערבי, ביחוד עם נשיא מצרים עבד פאתח אל-סיסי, ויורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS, יכול להביא להרס ולסופה של  התנועה הלאומית הפלסטינית. זו הסיבה מדוע משעל סבור, כי על החמאס לתמוך עכשיו, מבלי להתחשב מה תהיינה התוצאות, בראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, המוביל מערכה נגד הנשיא האמריקני דונלד טראמפ.
מקורות אמריקנים בוושינגטון אמרו, ביום ג' 20.2 לפנות בוקר (עדיין יום יום ב' לפי שעון ארה"ב) לתיקדבקה, כי למרות הודעותיו החוזרות ונשנות של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, כי הוא מנתק את קשריו עם ממשל טראמפ, הוא העביר בימים האחרונים כמה מסרים לוושינגטון, לפיהם אין לממשל מה לדאוג, מאחר והנאום שהוא מתכוון לשאת בקרוב בפני עצרת האו"ם שם הוא יבקש להכיר במדינה פלסטינית עצמאית יהיה מתון ביותר כלפי ישראל. המקורות אמרו, כי אבו מאזן הגדיר את הנאום שיישא ככזה 'שאפילו יפתיע את ישראל.'
המקורות הוסיפו ואמרו, כי המסרים הפלסטינים הועברו לידיעתו של הנשיא טראמפ.

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות עבור “מבוכה ופילוג בחמאס: גנרל סוליימני לערעורי: 'אל תמהרו ללחוץ על ההדק עד שלא נהייה מוכנים'. משעל: לתמוך באבו מאזן נגד טראמפ

 • פבר 20, 2018 @ 16:30 at 16:30
  Permalink

  הגיע זמן שישראל תטפל בגנראל חסאן סוליימני. הוא מברבר יותר מדי. חי מספיק ,מיצה את עצמו.
  הוא מסוכן ומסכן אותנו , לרענן אותו.

 • פבר 20, 2018 @ 19:16 at 19:16
  Permalink

  הכתבה שלכם זה בדיוק מה שכתבתי באחד התגובות שלי!!!!
  החמאס זה כסף קטן!!!!
  איראן + טורקיה מכינים צבא של מיליוני מוסלמים מכל העולם להשמדת ישראל ואין לנו זמן למשחקים צריכים להכין את צה"ל ומי שבוטח באמריקאים צריך לדעת שהם ימכרו אותנו כמו שמכרו את הכורדים ואת כל הידידים שלהם!!!!!

 • פבר 20, 2018 @ 19:36 at 19:36
  Permalink

  לכאורה תיזמון מושלם להכות בחמס ובסולימייני מכה אחת ניצחת.

  שנזכה לראות ניסים גדולים בימים האלה ובזמן הזה

 • פבר 20, 2018 @ 20:34 at 20:34
  Permalink

  נשמע כמו השקט שלפני הסערה.

 • פבר 20, 2018 @ 23:54 at 23:54
  Permalink

  שיהיה ברור לכולם. הערבים מתכננים לקבל כל תכנית של האמריקאים כתפוס כפי יכולתך ואחר כך נסחט עוד. אין להאמין בהם.

 • פבר 23, 2018 @ 1:36 at 1:36
  Permalink

  תיק דבקה היקרים בבקשה תחליטו, לפני יומים הכותרת לכתבה שלכם גנרל סולימני אומר שלא מספיק לירות טילים צריך לעשות עוד דברים והיום אתם אומרים שהוא אמר להם להפסיק ולא לעשות שום דבר אז בבקשה תחליטו. לעשות או לא לעשות

 • מרץ 15, 2018 @ 18:12 at 18:12
  Permalink

  You promised and even GUARANTEED that if Hammas will try anything, within 48 hours you destroy this Terror group once and for all. In fact, Hammas continue to destroy lifes of so many poor Palestine civilians, so many kids and lifes in Gaza suffering DAILY due to Hammas terror regime, why you do nothing? where is your promise to take this terror cancer out from Gaza? Hammas even trying to kill the balanced leaders of Palestine, days back tried to kill the prime minister of Palestine…. Liberman you PROMISED put a full stop to this. USA with you, the world supports you, Even Arab countries supports you against Hammas. its a momentum you MUST use and a chance that rarely to happen. Its your time the world, US and Israeli people watching you and waiting towards what you have promised, take away Hammas and its terror groups. Liberman, its your time and your chance.

  Plus Remember all the kids and families of the Israeli people, how much risk you put on those souls by allowing Hammas regime keep its terror actions and put a risk on so many lifes every single day.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות