מבחן ראשון לרמטכ"ל כוכבי: איראן ריכזה על גבול עיראק-סוריה 10,000 חיילים עיראקיים המוכנים לחצות את הגבול לתוך מזרח סוריה

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי  לפי הוראה  של מפקד 'גדודי אל קודס' וחזיתות איראן במזרח התיכון הגנרל קאסם סוליימני, התרכזו בימים האחרונים כוחות גדולים של המיליציה העיראקית חאשד אל-שהאבי Hashd Al-Shaabi , המוכרת יותר במערב תחת השם 'יחידות הגיוס העממי' Popular Mobilization Units, על גבול עיראק סוריה, כאשר הם נערכים לחצות את הגבול לתוך סוריה.

כוחות 'יחידות הגיוס העממי' ה-PMU נמצאות תחת הפיקוד של אבו מהדי אל מוהנדיס Abu Mahdi al-Muhandis, שבמקורו הוא איראני, ונחשב כאחד מסגניו של קאסם סוליימני.
המקורות שלנו מוסרים, כי הכוחות האלה מחכים לאישור מנשיא סוריה בשאר אסד לחצות את הגבול ולהצטרף לכוחות של צבא סוריה וחיזבאללה, המנהלים קרבות עם יחידות של ISIS באזור דיר א-זור במזרח סוריה.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי לכוחות האלה הובטחה מטרייה אוויריית של חיל האוויר העיראקי,  לאחר שהנשיא בשאר אסד כבר אישר  בחודש שעבר ב-30 לדצמבר, חופש פעולה לחיל האוויר העיראקי בטריטוריה סורית נגד מטרות של ISIS.

אם הכוח העיראקי הזה יחצה את הגבול וייכנס לסוריה, תהייה זו הכניסה הגדולה ביותר של כוחות פרו-איראניים לסוריה, מלבד זו של כוחות חיזבאללה בסוף שנת 2014.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי זו היא התשובה האיראנית לדברים/איומיהם של ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, ושל הרמטכ"ל היוצא רב אלוף גדי איזנקוט, שהרבו לדבר השבוע על הפעולות הישראליות נגד הנוכחות הצבאית האיראנית בסוריה. בטהרן הוחלט להגיב על דברים אלה בפעולה צבאית בשטח.
בעוד נתניהו מייעץ לאיראנים למהר ולהוציא את כוחותיהם מסוריה, הם ממהרים להכניס לשם כוחות חדשים.

עוד מציינים המקורות שלנו, כי ריכוז הכוחות האלה לאורך גבול עיראק-סוריה והאפשרות שהם ייכנסו לסוריה ויחברו לצבא הסורי, היא המבחן הראשון שאיראן מעמידה לפני הרמטכ"ל החדש של צה"ל רב אלוף אביב כוכבי. טהרן רוצה להיווכח באם ישראל או ארצות הברית יפעלו נגד כוחות אלה ויתקפו אותם מהאוויר במטרה לעצרם.
אם הכוחות האלה יחצו את הגבול, ולא צבא או חיל האוויר האמריקני, ולא צה"ל וחיל האוויר הישראלי יפעלו נגדם, יחצו את הגבול כוחות נוספים של 'יחידות הגיוס העממי' ה-PMU.
בהתפתחות כזו, יכול להגיע מספר החיילים השיעיים העיראקים שיחצו את הגבול לתוך סוריה בימים הקרובים, ל-15.000 חייל.     Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות