מגעים בין החמס וממשלת עיראק לקבלת הזמנה לבקר בבגדאד.

מיוחד ובלעדי למקורות בעיראק של תיקדבקה: החמס מנהל מגעים קדחתניים עם ראש ממשלת עיראק איבריהם ג`פערי (בתמונה) במטרה לקבל הזמנה לבוא לבגדאד. המקורות שלנו מוסרים כי הצדדים קרובים לסיכום לאחר שסעודיה ואיראן התערבו במגעים אלא והפעילו לחצים על ראש ממשלת עיראק להיענות להזמנה זו. אם החמס יצליח במהלך זה, הוא יביא לכך כי ממשלה ערבית הנשענת על ההשפעה והכוח הצבאי האמריקני תכיר בחמס.
המקורות שלנו מוסרים כי אם אכן החמס יקבל הזמנה לבגדאד, בירה ערבית בה שולט הצבא האמריקני, הדבר יעמיד את וושינגטון בעמדה מביכה, ואת `המערכה` שישראל מנהלת לבידוד החמס בקהילה הבינלאומית, כדבריה של שר החוץ ציפי ליבני ככישלון.
הזמנה כזו תאפשר לחמס לטעון כי ממשלת עיראק אשר נבחרה במהלך בחירות דמוקרטי שיזמו האמריקנים נפגשת עם משלחת המייצגת מהלך בחירות דמוקרטי דומה שהאמריקנים יזמו אצל הפלסטינים, וכי שני המשטרים `הדמוקרטים` הערבים היחידים משתפים פעולה ביניהם.
גם ריאד וגם טהרן אומרות לראש ממשלת עיראק ג`פערי כי הזמנת החמס לבגדאד תוכיח לעיראקים ולעולם הערבי, כי הוא ראש ממשלה עצמאי שאינו תלוי אך ורק בחסדם של האמריקנים, וכי המהלך יחזק את מעמדו במאבק הקשה בו הוא נתון על עתידו כראש ממשלה, לאחר שחלק ממפלגתו השיעית, `חזית ההסכמה העיראקית השיעית` אינו תומך בו יותר. סעודיה אומרת לג`פערי כי מוטב שיתיישר עם הקו הערבי, לפיו מצרים, סעודיה, כווית, ירדן, עומן, קטאר, וסוריה מדברות ישירות ומקבלות משלחות של החמס.

Print Friendly, PDF & Email