בני בן סימון, וואלה! NEWS

מדוע הדרג הצבאי של החמאס חידש את ירי הטילים מרצועת עזה לעבר מטרות בישראל?

קרדיט של תמונות הכותרת: בני בן סימון, וואלה! NEWS 

יום אחד בלבד ב-20 לדצמבר, לאחר שתיקדבקה פרסם ב-19 לדצמבר את הניתוח שלו על ירי הטילים מרצועת עזה תחת הכותרת:  'מדוע שר הביטחון וצה"ל אינם אומרים את האמת הפשוטה על ירי הטילים מרצועת עזה-הדרג הצבאי של החמאס יוזם את ירי הטילים', הודיע לפתע קצין בכיר בצה"ל' כי 'מעתה ירי הטילים ייפסק וכי לא ישוגרו טילים נוספים מעזה.' 
איש לא טרח להסביר כיצד ומדוע צה"ל יכול להבטיח, לאחר שבוע של ירי של כ-30 טילים לעבר מטרות בישראל, כי דווקא מעכשיו ירי כזה יותר לא יתבצע.
בשבוע באמצע דצמבר בו נורו הטילים שמענו הסברים רבים מצד שר הביטחון אביגדור ליברמן וקצינים בכירים בצה"ל, כי החמאס איננו מעוניין בהסלמה, וכי מי שמשגר את הטילים הם גורמים אחרים בתוך הרצועה הרוצים לגרור את החמאס להסלמה כזו, או שמדובר בגורמים סלפיים.  
עוד לא עברו 10 ימים מאז הודעה זו, וביום שישי 29.12, ירי הטילים חודש.
ירי הטילים התבצע בדיוק בזמן שבו בכפר עזה התקיים טכס לציון יום הולדתו של חייל צה"ל אורון שאול ז"ל, שגופתו מוחזקת עד היום אצל החמאס.
במילים אחרות, או שבידי גורם מודיעני פלסטיני הפועל בתוך הרצועה היה מידע מוקדם על הטקס שעומד להתקיים, או שאחת התצפיות של הפלסטינים הבחינה בו. 
התוצאה הייתה, כי בעת שהטקס התקיים שוגרו שלושה טילים מהרצועה שהפסיקו את הטקס ושלחו את משתתפיו אל האדמה לנסות ולמצוא מחסה.  זו היא כמובן התגרות בלתי נסבלת של החמאס בישראל ובצה"ל והיא שמה ללעג את 'ההערכות' של שר הביטחון וצה"ל, כי יותר לא יהיה שיגור טילים מהרצועה.
כבר בסיבוב הראשון של ירי הטילים בשבוע השלישי של דצמבר , היה ברור לגורמים הצבאיים והמודיעיניים, כי דרגי הפיקוד של גדודי עיז א-דין אל קסאם-הזרוע הצבאית של החמאס הם שיוזמים את ירי הטילים. הסיבה לכך הייתה, והיא קיימת גם היום, כי הדרגים האלה אינם רוצים לשמוע על שום תהליך פיוס בין הרשות הפלסטינית והפת"ח והחמאס-מהלך אותו מובילים המצרים.
כל פעם שיש איזה שהוא ניצוץ של התקדמות במו"מ הזה ירי הטילים על מטרות בישראל מתחדש.
ביום שישי 29.12 נפלה לידיהם של מפקדי החמאס הזדמנות בלתי חוזרת.
מצד אחד בשיחות בקהיר שנערכו ביום ה' 28.12, בין המצרים לרשות הפלסטינית הושגה התקדמות ואפילו דובר על ארגון פגישה קרובה בין ראש הרשות אבו מאזן, ומנהיג החמאס ברצועה איסמעיל הנייה.  מצד שני נערך בכפר עזה הטקס לציון יום הולדתו של חייל צה"ל אורון שאול.
הדרגים הצבאיים של החמאס לא עמדו בפיתוי  של גם חידוש ירי הטילים לעבר הטקס הזה, וגם טרפוד המשך מאמצי התיווך.
ההתעקשות של שר הביטחון אביגדור ליברמן ושל 'הקצינים הבכירים' בצה"ל להמשיך ולומר 'כי החמאס איננו מעוניין בהסלמה' נותרה ללא כיסוי.

Print Friendly, PDF & Email

11 תגובות עבור “מדוע הדרג הצבאי של החמאס חידש את ירי הטילים מרצועת עזה לעבר מטרות בישראל?

 • דצמ 29, 2017 @ 14:56 at 14:56
  Permalink

  וויי, אתה ממש מנתח אסטרטגי מדהים! כי אם היה לך מושג על הטופוגרפיה של אזור כפר עזה היית יודע שכל-כולה חשופה לתצפית מרצועת עזה.

 • דצמ 29, 2017 @ 15:14 at 15:14
  Permalink

  החמאס כולו הוא דרג צבאי . עזה היא דיקטטורה ערבית מוסלמית מילינטנטית וקיצונית ,

 • דצמ 29, 2017 @ 18:01 at 18:01
  Permalink

  זיבי עסוק בשרידות בנט שותק, שקד מחרטטת לנו, יחד עם אריאל, ושר הביטחון? חחח הרי הוא בסה"כ אפסנאי עלוב, אין למסכן שום כישורים אמתיים למלא תפקיד כזה , אז מה רוצים ממנו בכלל?

 • דצמ 29, 2017 @ 18:54 at 18:54
  Permalink

  השאלה צריכה להיות: מדוע החמס עדיין קיים?????

 • דצמ 29, 2017 @ 21:44 at 21:44
  Permalink

  ליברמן "היקר"
  ככגודל הצפיות גודל האכזבות מימך!!!
  שר בטחון שלא מביא בטחון……אני במקומך הייתי מריד עלהם מטר של טלים …..גשם טילים!!!!ללא הפסקה משמיד להם את כל התשתיות !!!!חשמל מים טלפונים כבישים ובעיקר את צבא המחבלים!!! צבא חמס !!! מה החיבוק ידיים הזה???אי עשיה של כלום וחירטוט אין סופי של הציבור הישראלי????
  תן להם גשם של טילים על כל טיל שלהם עד שהם כבר יתחננו שתפסיק!!! בלי להכניס צבא שהאזרחים שלהם ירקבו במקלטים!!! בלי נקישה ובלי בטיח …..תתחיל לעבוד ליברמן הסמן הימני בקיצון שהפך להיות הפודל…תתחיל לזוז ולהזיז הרי לא יעלה על הדעת שהם יכולים לעצור את תנועת המטוסים בנמלי התעופה!!!!
  תתחיל לעבוד אכזבה גדולה
  נ.ב מה הפחד ליברמן שיעלה יותר קיצוני …..?????בגלל זה אתה שומר על בני הנבלות האלה????גם לזה יש פתרון פשוט……תפעיל יותר כח ….. כמה שזה פשוט אבל אתה והקצינים שלך החליטתם לא לעשות כלום ולתת לקומץ מחבלים לנהל לנו את המדינה!!!!פשוט בזיון!!!!

  • דצמ 30, 2017 @ 12:15 at 12:15
   Permalink

   Excellent , i would say all yours words are right. Libermann says lot of but du something is big Zero. it is time to take Gaza again complete. destroy all weapons and kill all terrorist and bring this part of earth back to normal live. maybe is the problem that Goverment is afraid to solve it. I say the same Katjuscha should sing her song and bring peace for gaza

 • דצמ 30, 2017 @ 2:25 at 2:25
  Permalink

  הם יורים עלינו כי הם חושבים שבגלל שכל כך מסרסים את ראש הממשלה שלנו בהפגנות שעושים נגדו, עד שכביכול לא יהיה לו מספיק אומץ לפתוח חזית מולם כרגע, כי הרי זה יראה כאילו שהא פותח חזית, כדי להצדיק את שרידותו ובנוסף, להסית את חיצי התקשורת מהחקירות, לנושאים אחרים. בגלל זה הם יורים עלינו וזה רק ילך ויחמיר. לא קשור בכלל לא לבנט ולא לליברמן.

 • דצמ 30, 2017 @ 6:52 at 6:52
  Permalink

  ואני רק שתי מילים: איפה ליברמן!
  [זה שמבין ערבית – זוכרים? אולי עדיף להחזיר את עמיר פרץ כשר ביטחון?]

 • דצמ 30, 2017 @ 17:21 at 17:21
  Permalink

  העניין הוא פשוט ביותר!!!!
  ממשלת ישראל מפחדים ואפילו רועדים מהטורקים והחמאס מרגישים חופשי לפעול!!!!!!

 • דצמ 31, 2017 @ 21:11 at 21:11
  Permalink

  ביבי מסורס כבר קרוב ל-20 שנה. רק מדבר . עושה אפס…לכן האירנים על הגדרות ושלטון חמאס לא מוטט.

 • ינו 2, 2018 @ 9:06 at 9:06
  Permalink

  דרג צבאי לא עושה מה שבא לו.
  הוא כפוף לדרג המדיני ומבצע את פקודותיו, אחרת אין שלטון.
  הטרמינולוגיה של "דרג צבאי החליט לירות" משרתת את האוייב
  ומאפיינת בת-יענה שמתעלמת מהמציאות

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות