מדוע מאושפז בכיר אנשי הטרור הפלסטינים גנרל טארק אבו ראג`ב ב`איכלוב`? המשחק האמריקני. שארם-א-שייח`, ונסיעת אהוד אולמרט לוושינגטון.

מיוחד ובלעדי למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: אפשר וצריך להסתכל על ההתנקשות בחייו ביום שבת 20.5, של מפקד מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני גנרל טארק אבו ראג`ב, מארבע זוויות:הזווית הפלסטינית. הזווית הישראלית, הזווית האמריקנית שמחברת ביניהן, והאבסורדים שהמלחמה הישראלית-פלסטינית מייצרת.
קודם כל צריך לדעת במי מדובר? גנרל טארק אבו ראג`ב, הוא הבוס הגדול של הפת"ח-גדודי אל אקצא. במילים אחרות, הוא תכנן, ארגן, והוציא לפועל את כל אירועי הטרור שהפת"ח-גדודי אל אקצא ביצע בשנים האחרונות בישראל, בגדה המערבית, וברצועת עזה. <אם יש מי שהוא במערכת הפת``ח שידיו טבולות בדם ישראלי, זה הוא האיש! אפילו יותר מידיו מוחמד דחדוח איש הג`יאהד האיסלמי שישראל חיסלה באותו יום.
הזווית הפלסטינית: ההתנקשות בחייו של אבו ראג`ב היא ההתחלה הרצינית, הממשית הראשונה של העימות המזוין בין הפת"ח ובין החמס. זה לא יהיה עימות שיגמר בזבנג וגמרנו. זה יהיה עימות שיתרחש בשלבים, כאשר בין כל שלב ושלב ישנן הפסקות.
צריך תמיד כמובן לזכור כי מנקודת הראות של החמס ההתנקשות באבו ראג`ב מצביעה על הישג גדול. אנשיהם הצליחו לחדור אל מנגנון המודיעין הפלסטיני אשר מתפקידו לגונן על משטרו של אבו מאזן ועל חייו. מאחר המתנקשים, כך מוסרים המקורות המודיעיניים שלנו הצליחו למלכד את המעלית בבנין המודיעין בעזה, כאילו הייתה מכונית תופת, והתקינו את חומר הנפץ כך שהוא יתפוצץ כאשר הדלתות נסגרו והמעלית הייתה בתנועה בזמן שאבו ראג`ב היה בתוכה עם שומרי ראש, אין המדובר בחדירה חד פעמית אלא בחדירה ארוכת טווח וזרוע. הדבר מראה כי החמס חדר כבר אל מרכזי העצבים של מנגנוני הביטחון הפלסטינים, ושום קצין או חייל פלסטיני אינו יכול להיות בטוח יותר, מי הם באמת חבריו לנשק.
הזווית האמריקנית-בנין המפקדה של המודיעין הכללי הפלסטיני, נבנה עבור הפלסטינים על ידי ה-CIA סוכנות הביון המרכזית האמריקנית. זה הוא אחד המבנים המבוצרים ביותר ברשות הפלסטינית, ומי שצריך לדעת מה מתרחש בתוכו, אומר כי אפילו המוסד הישראלי לא היה מתבייש במערכות המודיעיניות הנמצאות בתוכו. האמריקנים בנו את המבנה בשביל הראש הקודם של המודיעין אמין אל-הינדי, אולם אבו מאזן סילק אותו והביא במקומו את אבו ראג`ב. במילים אחרות, אבו מאזן ידע כי מהבניין זה מתבצעות כל פעולות הטרור שהן מעורב הפת"ח גדודי אל אקצא. אולם מאחר וושינגטון נאחזת באבו מאזן, כקש ההצלה האחרון של מדיניות מפת הדרכים של הנשיא ג`ורג בוש אצל הפלסטינים, האמריקנים מעלימים עין מעובדות אלה.
זווית הראייה הישראלית- מאחר וושינגטון מעלימה עין, גם ירושלים מעלימה עין מכך. לכן נוצר המצב האבסורדי בו מצד אחד ישראל מחסלת בשבת 20.5 , את מוחמד דחדוח, איש הג`יהאד האיסלמי והממונה על טילי `הגראד` ברצועה, ותוך כדי כך נהרגים פלסטינית שהייתה במכונית סמוכה, בנה בן ה-5 וסבתו וילדה בת חמש, בת המשפחה פצועה קשה מאוד, ומצד שני מאשרת לשכת ראש הממשלה אהוד אולמרט להעביר את איש הטרור אבו ראג`ב לאשפוז ב`איכלוב` כדי להציל את חייו. האם לא יותר חכם היה להעביר את הילדה בת החמש שנשארה מהמשפחה הפלסטינית ל`איכלוב` בניסיון להציל את חייה?
אלא מה? אבו מאזן לא ביקש להעביר את הילדה הפלסטינית, הוא ביקש לטפל רק אבו ראג`ב. ומדוע לשכת ראש הממשלה נענתה לבקשה, משום שבירושלים חששו כי אם יגידו `לא` לאבו מאזן, הוא יפנה לאמריקנים. ומאחר וראש הממשלה לא יוכל לסרב לבקשה כזו מוושינגטון כמה שעות לפני צאתו לפגוש את הנשיא ג`ורג בוש מוטב לפעול מהר ולהעביר את אבו ראג`ב מה שיותר מהר ל`איכלוב` (בתמונה), וזאת כדי להראות לוושינגטון שירושלים משתדלת לבוא לקראתו של אבו מאזן.
כל אלה הם כמובן שיקולים של חולשה, הנקלטים היטב לא רק בוושינגטון, אלא גם בכל בירות האזור, ברמאללה ובשארם-א-שייח`. הראשון לנצל סימני חולשה אלה של ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט, היה אבו מאזן, שבמוצאי שבת, החל באמצעות שורה של הדלפות לחלק הוראות למשנה לראש הממשלה שמעון פרס, לשרת החוץ ציפי ליבני, ולשורה של שרים ישראלים אתם ייפגש ביום א` 21.5 בשארם-א-שייח` למה הוא מצפה מהפגישות אתם.
אבו מאזן הבהיר שמאחר ואין מה לדבר על תוכנית `ההתכנסות` הוא מצפה כי מיד עם שובו של אולמרט מוושינגטון לקיים פגישה אתו, כדי להתחיל מיד במשא ומתן. בכך צד אבו מאזן שתי ציפורים באבן אחת.
1. שבירת החרם של ממשלת אולמרט עליו כיו"ר רשות פלסטינית שיש לה ממשלת טרור של החמ"ס. זוכרים את החלטות ממשלת ישראל שהכריזה על הרשות הפלסטינית, כולל היו"ר שלה, כרשות עוינת ונשבעה שלא תיפגש אפילו עם פקידים?
2. אבו מאזן הכתיב כבר, משארם-א-שייח` את תוצאת הפגישה של אולמרט בוושינגטון! עכשיו הנשיא בוש יוכל לומר תוך כדי טפיחה ידידותית על שכמו של אולמרט, בין טכס אחד לשני, קודם תיפגש/תדבר עם אבו מאזן, אחר כך נדבר על השאר.

Print Friendly, PDF & Email