מדוע מתנגדיו של נתניהו אינם מבינים את הטעויות הפוליטיות הקשות שהם עושים? ומדוע מתחזק מעמדם הפוליטי של נתניהו ו'הליכוד'?

סטיב באנון Steve Bannon האסטרטג הראשי של מערכת הבחירות לנשיאות של הנשיא טראמפ ב-2016, כותב, נואם, ומספר לכל מי שמוכן לשמוע אותו, כי נקודת המפנה במערכת הבחירות שהייתה אז נראית אבודה עבור טראמפ, היה הנאום שנשאה יריבתו הגדולה, המועמדת לניצחון בבחירות אז, הילארי קלינטון ב-25 לאוגוסט 2016, בעיר ריינו בנוודה  Reno Nevada.
בנאום הזה, כך חשבה קלינטון, והיא מודה בזה בספרה שנכתב לאחר תבוסתה בבחירות 'מה קרה?'  What Happened, כי אם תקשר את דונלד טראמפ עם סטיב באנון, ואת באנון עם הימין הקיצוני  all-right, ואת שלושתם לגזענות racism ולאיסלמפוביה, יש בידיה קלף מנצח ומכריע בבחירות.  עברו ככמה שבועות וקלינטון שכללה את 'קלף הניצחון' בו האמינה.
בנאום אחר, ב-9 לספטמבר 2016, היא כינתה  את תומכיו של טראמפ  ככאלה שיש להם נזק (בעברית נכון יותר לומר 'שריטה') Basket of deplorables, בגלל שהם באים משכבות נמוכות בחברה האמריקנית.
היום, קלינטון מודה שזו הייתה אחת הסיבות העיקריות מדוע הפסידה את מערכת הבחירות לנשיאות, למרות שכולם, כולל היא עצמה, היו בטוחים בניצחונה.
סטיב באנון מעיר על התפתחויות אלה במערכת הבחירות בארצות הברית, כי אם לפני שני נאומים אלה של קלינטון היה סיכויו של טראמפ לנצח בבחירות רק 10 אחוז, הרי שלאחריהם התהפך הגלגל והוא אמר לטראמפ, כי עכשיו הוא מנצח בוודאות של 100 אחוז.
מה שאנחנו רואים בחודשים יולי-אוגוסט  2018 בישראל, זו בדיוק אותה תופעה.
המערכה שמנהלים יריביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הנתמכים על ידי חלקים גדולים של התקשורת הישראלית אשר מזמן נטשו, בייחוד בנושא נתניהו, את האצטלה המקצועית, חוזרת בדיוק על אותן הטעויות שהביסו את הילארי קלינטון  לפני שנתיים.
אין לנו מושג באם בנימין נתניהו דחף לאישורו של חוק הלאום, כתרגיל בחירות, כפי שיריביו טוענים, או שהוא באמת חש צורך דחוף להגדיר את מעמדה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי.
אבל אפשר לראות בצורה ברורה, כיצד מתנגדיו ממפלגת המחנה הציוני, מר"צ, ערביי ישראל, השמאל הישראלי, מתרסקים בשמחה של מנצחים לתוך הרשת שהוא פרש לרגליהם.  מרגע שיריביו של נתניהו החלו להשתמש במושגים 'שיווין', 'אפרטהייד', 'דמוקרטיה', 'שחיתות', 'חוק אחד' ו'מגילת העצמאות', הם חרצו את גורלם הפוליטי ואת התוצאות של הבחירות הכלליות הבאות. 
רוב הישראלים הם בעד שיווין, אבל רוב הישראליים יודעים כי במציאות  'שיווין' היא אוטופיה שלא קיימת במציאות לא עבורם, ולא עבור הערבים והדרוזים.
רוב הישראלים חושבים את עצמם ל'דמוקרטים', ומאמינים בהסתכלם על המציאות במזרח התיכון, כי הדמוקרטיה הישראלית היא הערובה היחידה לקיומה של מדינת ישראל, ולזכויות של המיעוטים  החיים בה.
אבל רוב הישראלים חושבים, כי אסור לתת למיעוטים להשתלט על הדמוקרטיה הישראלית, אחרת גורל הרוב הישראלי יהיה דומה לגורל גורמים פוליטיים-אתניים רבים אחרים בעולם הערבי, כפי שאנו רואים ב'אביב הערבי'.
אולי זו היא גם הסיבה העיקרית מדוע בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו  שנחקק ב-1992, הערך 'שיוויון' איננו מופיע.  וזו גם הסיבה העיקרית מדוע המיעוטים הנוצריים בישראל שותקים. הם אינם רוצים שבישראל ייווצר מצב בו הלאום היהודי יאבד את עמדת הרוב שלו.  
גישה זו היא אחת הסיבות העיקריות להתנגדות ההולכת וגוברת בחברה הישראלית לבית המשפט העליון. רוב הישראלים, למעלה מ-50 אחוז, הם עכשיו בדעה כי בית המשפט העליון מפרש את ערך 'השוויון' בצורה שמכרסמת ב'מדינת הלאום היהודית'.
לכך צריך להוסיף את העובדה, כי רוב הישראלים הם יותר 'גזענים' אחד מול השני, מאשר מול עמים אחרים.
לכן כאשר ראש האופוזיציה ציפי ליבני מוסרת לידי מנהיגי העדה הדרוזית את מגילת העצמאות נתונה בנרתיק  מיוחד,  כאילו היא הממונה על המורשת  ההיסטורית הישראלית, וכשאר היא מופיעה בחולצת ספורט בעצרות ועליה המילה 'שיווין' היא מבצעת את הטעות הפוליטית הגדולה ביותר בקריירה שלה, והיא גוזרת את גורלה של האופוזיציה הישראלית.
אותם הדברים אמורים, כאשר יריביו של נתניהו מאשימים אותו בגזענות, בטיפוח השנאה לערבים ולדרוזים, במסע נגד הדמוקרטיה, ובהקמת מדינת אפרטהייד, ובמלחמה נגד רשויות החוק והמשפט, ומציגים את תומכיו הנלהבים, כפי שעשה לפני כמה ימים ערוץ 2, כאנשים פרימיטיביים המוכנים לתמוך בנתניהו בכל מחיר, ויצביעו עבורו באש ומים. זו הייתה מחשבה פרימיטיבית שעמדה מאחורי תכנית כזו יותר ממשתתפיה.
כאשר ראשי שב"כ לשעבר פותחים את דבריהם באספות מחאה המוניות כשהם מדברים על 'שיווין' בשפה הערבית, ואף אחד מראשי השב"כ לשעבר לא קם להגן על כבודו של יו"ר וועדת החוץ והביטחון של הכנסת אבי דיכטר, שהיה ראש השב"כ, שמפגינים דרוזים כינו אותו 'כלב' ו'נאצי'.  וכאשר הסיסמא המרכזית בהפגנת הדרוזים בתל-אביב, היא: 'מדינה אחת, חוק אחד-רק שיווין',  הם לא מבינים, וכנראה שגם לא יבינו, כי הם עושים בדיוק את אותן הטעויות  שעשתה הילארי קלינטון ב-2016.
אם המצב הזה יימשך, והרוח הפוליטית הנחשבת היום 'אין'  in, בחוגים הפוליטיים והתקשורתיים, תמשיך להפיח את גובה הלהבות של מדורות ההסתה, כך יתחזק מעמדם של בנימין נתניהו ו'הליכוד' במשאלים, ולאחר מכן בקלפיות.  

Print Friendly, PDF & Email

40 תגובות עבור “מדוע מתנגדיו של נתניהו אינם מבינים את הטעויות הפוליטיות הקשות שהם עושים? ומדוע מתחזק מעמדם הפוליטי של נתניהו ו'הליכוד'?

 • אוג 5, 2018 @ 13:05 at 13:05
  Permalink

  מה שנכון נכון.

  • אוג 5, 2018 @ 14:27 at 14:27
   Permalink

   אכן כוחו של הימין יעלה ויעלה כי כיום השמאל הוא בולשביקי..

  • אוג 5, 2018 @ 19:50 at 19:50
   Permalink

   השמאל משתמש בססמאות האלה כי הוא מאמין בהם! לשמאל הייתה השפעה טובה בקום המדינה, אך הוא נכשל בכל הפרמטרים האחרים. הכלכלי: כישלון מובנה של האידאולוגיה מבוססת על שליטה של איגודים מקצועיים, והטלת קשיים על יוזמה חופשית. בבניית הארץ: ראיה שוויונית שכתוצאה ממנה שכונות ויישובים מכוערים. בגזענות: טיפול עדתי וסלקטיבי בעולים החדשים, בחינוך, חינוך נפרד לקבוצות שונות. אנטי דתי, על פי תפיסה סוציאליסטית של " הדת היא האופיום של העניים.
   על בסיס ראיה זו חונך דור שלם המתרעם על ראיה בסיסית של לאום יהודי.

 • אוג 5, 2018 @ 13:10 at 13:10
  Permalink

  מאמר נכון מאוד.
  כל בוגרי המשטר הקומוניסטי יודעים את
  ערך האוטופי של ה"שוויון".

 • אוג 5, 2018 @ 13:14 at 13:14
  Permalink

  ציפי ליבני אף פעם לא הייתה העיפרון הכי מחודד בקלמר. אני לא מבין למה הדרוזים מתרעמים כלכך, באיזו מדינה הם יקבלו שוויון יותר מבישראל?
  אם מישהו מופלה לרעה זה דווקא היהודים שלא יכולים להכנס לכל מקום, שמשלמים יותר על אותם המוצרים שנמכרים לציבורים אחרים, משלמים יותר מיסים, נתונים לחוקי בניה מחמירים יותר וכן הלאה

  • אוג 5, 2018 @ 16:33 at 16:33
   Permalink

   ביבי הגיבור הגדול,
   שבשביל שהמחבלים לא ישלחו עפיפונים, מוכן לתת לחמאס שדה תעופה בסיני, נמל ימי להסרת מצור ואילו לא דורש את חיילינו.
   בנט הגיבור הגדול,
   שלא מוכן לעשות כלום בשביל הדרוזים (מישהו שמע אותו בימים האחרונים – נעלם!).
   מקהלת הג'ובניקים שמגיעים כאן צריכים להוקיר תודה לדרוזים שמחרפים נפשם ואף מוסרים אותה, בשביל מדינה שמכריזה בחוק שהם סוג ב'.
   לא נורא,
   יהיה טוב חברים, יהיה טוב!

   • אוג 8, 2018 @ 11:39 at 11:39
    Permalink

    לכל אלה שמתפלספים ושואלים ״מה רע לדרוזים פה במדינה?״
    הרי זאת לא השאלה. אני אשאל אותם אותה שאלה איך תרגישו כשהמדינה שנולדתם בה ואתם לא מכירים חוץ ממנה תפלה אותכם משאר אזרחי המדינה ובעצם תוציא אותכם מחוץ לחוק. תארו לעצמכם יהודי בארצות הברית, צרפת אנגלי וכו מכל המדינות הדימוקראטיות מוציאים אותו מחוץ לחוק ומתחילים להתיחס אליו כאזרח סוג ב. הבעיה בארץ היא שהימין הקיצוני שנתניהו נתמך בו דוגל בהוצאת את כל מי שלא יהודי מארץ ישראל כי הוא טוען שאלוהים הבטיח לה את בארץ המדברית הזאת ובגלל זה הוא מסריח ולא מתקלח.

    • אוג 8, 2018 @ 19:47 at 19:47
     Permalink

     סעיד שלום,
     הבעיות בארץ ישראל שונות ממקומות רבים בעולם, יש התקפה על עצם קיומה של מדינה יהודית בארץ ישראל, מדינת כל אזרחיה היא דבר מאד חיובי, אבל אם נעמיק בכוונות של מחברי הסיסמא המטרה שלהם לפגוע ולחסל את הישות הציונית. לא שוויון, לא דמוקרטיה, לא אחוות עמים, כי באף מדינה ערבית, ובאף תנועה פלסטינית ססמאות אלה לא החזיקו מים.
     משמעות מדינת כל אזרחיה לבטל את התקווה, להכניס סהר לדגל, להחליש את האמונה ועם השנים גם את המוטיבציה, ואת עוצמת האחדות, ראה דוגמא מה קורה לדרוזים בסוריה ומה קרה למדינת לבנון.
     אנא, תקרא את החוק, ותראה שיש שוויון אזרחי מלא לכולם.

 • אוג 5, 2018 @ 13:46 at 13:46
  Permalink

  ביבי מתחזק ומתחזק… על חשבון מי? בסוף ביבי יגמור בכלא וכל התאוריות שלכם ילכו לפח. מפלגה שלמה שכולה עסוקה בשחיתות, מעסקאות מפוקפקות בחול, קזינו, ואלפי מינויים כמו דירקטוריון, מועצת ההימורים, קק"ל… הכל שם רקוב וכל התירוץ של הימין זה שלביבי אין מחליף. שכחו להזכיר שאפילו בימין אין לביבי מחליף. הליכוד הפכה לחותמת גומי

  • אוג 5, 2018 @ 14:53 at 14:53
   Permalink

   איזה חיוך אידיוטי מרוח על פרצופה של הציפורה הרקדנית.
   הטמטום בדיוק כמו ה"שיוויון" על שדיה.

  • אוג 5, 2018 @ 17:06 at 17:06
   Permalink

   מתחזק לא על חשבון מישהו אלא בזכות האזרחים המפוכחים. לעומת זאת, הסמול וגרורותיו מצטמק…
   לא הכל וורוד בימין, שהרי אנחנו לא חיים באוטופיה ותמיד יש מה לתקן. אבל, בימין וורוד הרבה יותר מאשר בסמול…
   מה שכן, הסמול חזק בסיסמאות…

  • אוג 6, 2018 @ 21:45 at 21:45
   Permalink

   קשקשן

 • אוג 5, 2018 @ 13:51 at 13:51
  Permalink

  הציבור אינו סובל מפרנויה כמו ראש הממשלה. זה נכון שבציבור יש רבים מידי שסובלים מחרדות ופוסט טראומה שגורמים להם לראות צל הרים כהרים. נפילתו הקרובה של ביבי אם לכלא ואם לתהום הנשיה תחזק את מדינת ישראל. הציבור מאס בשקרן הזה כמו שבאמריקה מאסו בשקרים של הקלינטונים.

  • אוג 5, 2018 @ 18:58 at 18:58
   Permalink

   אתה רואה מהירהורי ליבך. לציבור נמאס מהשמאל ולא מביבי. אין ספק שההתנגדות ההיסטרית לחוק הלאום היא הטעות הכי גדולה שהשמאל יכול היה לעשות וזאת טעות בקנה מידה היסטורי. במקום לבלום את הסחף שמאלה בדמות תמיכה במתנפלים על הגדר בעזה הם הלכו שמאלה עד הסוף וחרצו את גורלם לתמיד. הקלף הגדול בבחירות יהיה "תצביעו שמאל-תאבדו את המדינה היהודית" והמדהים הוא שזה נכון.
   חוץ מזה, השתמשת בצורה לא נכונה בביטוי התנכ"י. מה שנאמר שם הוא "צל הרים כאנשים". הרי במקום שיש צל הרים ברור שיהיו הרים.

  • אוג 6, 2018 @ 8:28 at 8:28
   Permalink

   שלום ירון, נכון שלעתים צל הרים גדול פי כמה מההר, אבל האמת בכל הפרמטרים, כלכלה 120,000,000,000 רזרבה במטבע חוץ, שכר מינימום פי שנים מתקופת אולמרט, ( אתה זוכר הצהרתו הבומבסטית של פרץ של 1000 $ שכר מינימום, היה 750$, היום אנחנו מעל 1500 $) 4 אחוז אבטלה, המצב בין הטובים ביותר בארצות המערב.
   תשתיות, רכבות לבית שאן, לעפולה, למגדל העמק, לעמק יזרעאל ולכרמיאל. כבישים רחבים לירושלים, רכבת חשמלית מהירה לבירה, בניית רכבת תחתית בתל אבית ובערי המרכז, הרחבת הכביש וצומת גולני , הטפלת מי ים ועוד.
   שקט בגבולות, כן מעולם לא היה שקט כמו בשנים האחרונות, תקרא סטטיסטיקות באינטרנט.
   יחסים בין לאומיים, העברת השגרירות לירושלים, יחסים טובים יותר עם ארה"ב ורוסיה, והתחשבות בדעת ישראל
   בכל בירות העולם.
   ביבי הוא נכס עצום לישראל, ואני תקוה שהוא עוד ימשיך להנהיג ולתרום מגאוניותו עוד שנים רבות.

   • אוג 6, 2018 @ 17:45 at 17:45
    Permalink

    רק מעצם ההזיה האווילת שלך – "שקט בגבולות" ברור מה החיבור שלך למציאות.
    אירן בשלש חזיתות , עפיפונים שורפים שטח של עיר גדולה בישראל והלוחם בטרור מילל ונותן לחמאס/אירן כסף , חופש ,נמל ועוד.
    עפיפונים הביסו אותו- זה שצרח אירן ולא עשה כלום.
    כמה טוב בליכוד- להנמיך את המצח…

   • אוג 8, 2018 @ 12:05 at 12:05
    Permalink

    תשמע אני לא חולק על מה שאמרת למעלה אבל יש בארץ שכבות עניות מאוד. אני לא יודע אם אנחנו רוצים מדינה קפיטליסטית. אנחנו לא יכולים להיות כמו בארצות הברית עם פערים גדולים באוכלוסיה. חוץ מזה אין שום קשר לאיך המדינה מתפתחת ולעצם העובדה שהימין ונתניהו הופכים אותה למדינה גזענית ובמיוחד לעדה שאוהבת את המדינה כל כך והמדינה ממשיכה להפלות אותה לרעה. מדינה יהודית דמוקרטית שמשווה בין אזרחיה תהיה תמיד חזקה וגאה בפני העולם.

    אני גם חושב שכל מה שהימין ברצות הברית מנסה לדחוף לנתניהו ולהרשות לו לעשות הוא לא לטובתנו.

 • אוג 5, 2018 @ 14:45 at 14:45
  Permalink

  הרי הליכוד הוא לא מפלגה, אלא ארגון פשיעה שכל חבריו מרוויחים על חשבון קופת המדינה, על חשבון העניים והמוחלשים בחברה. אז נכון, מדובר באשף פוליטי, אבל הכלים של נתניהו הם הפחדה והפרדה והדרה והשמצה והסתה. את זה עם ישראל רואה בברור. את זה אנחנו חייבים לא לאפשר עוד. למען עתיד ישראל, למען עתיד העם היהודי.

 • אוג 5, 2018 @ 14:47 at 14:47
  Permalink

  הפירוט בכתבה הוא נכון. המסקנה שלה, לא בהכרח נכונה.

 • אוג 5, 2018 @ 14:50 at 14:50
  Permalink

  מול ההישגים האדירים של ראש הממשלה הנבחר בנימין נתניהו. הקרן האמרקאית, הממונת מכספי אנטישמים אירופאים, ושפוטיה בשמאל מציגים הילולות!

  הילולת השרמוטות, הילולת נשות הכותל, הילולת הרק לא ביבי שנמשנה חודשים, הילולת הלהט״טבים ועכשיו חדש מהתנור הילולת הדרוזים המוסתים!

  האמת שהסיבה להילולה פחות חשובה. לקרן הארורה שתי מטרות: הראשונה זריעת שנאה, פרוד וסכסוך, סכסוך שאולי יביא להגשמה שהיא הרס מדינת ישראל. והמטרה השניה שגם היא הריסת מדינת ישראל זה פגיעה בראש הממשלה הנבחר. בקרן זיהו שפגיעה בראש הממשלה תפגע בעם ישראל.

  השיטה היא לדבר בסיסמאות ולא בפרטים. הרי אם ירדו לפרטים לא יוכלו להצביע ולו על סעיף בודד בחוק הלאום שאינו תואם את מגילת העצמאות או שמפלה אישהו מגזר. אין עוד מדינה בעולם בה קיים שיוון מלא לכל האזרחים כמו בישראל. אני לא מדבר על המזרח התיכון, במזרח התיכון בו למעט ישראל אין לאף מגזר שביב של שווין. אז במקום לצטט סעיפים שלא קיימים, מדברים בכללי ״גזענות״ אפררטהייד, חושך, נאציזם ועוד מילים נבובות שלא צריך להוכיח אותם.

  תשאלו, אם הכל מופיע במגילת העצמאות למה צריך חוק יסוד. הסיבה בג״צ, מגילת העצמאות אינה מחייבת את בג״צ חוק יסוד כן!

  אז לאנטישמים של הקרן יש לי בשורה אחת, תמשיכו לבזבז את כספי האנטישמים. עדיף על הילולת ולא על עזרה למרצחים שגם את זה אתם עושים.

  עם ישראל לא מתרגש מההילולות ויבחר בראש ממשלה טוב שוב ושוב ושוב כן נכון בבינימין נתניהו!

  • אוג 5, 2018 @ 18:55 at 18:55
   Permalink

   ניתוח מעניין!
   אני איתך לחלוטין!!
   יש פה צד מכשפות של הימין בצורת התחסדות של השמאל ובהסתה של מגזר מבולבל שדרכו של הימין תואמת את ההינטרסים שלהם.

   השמאל קורס

 • אוג 5, 2018 @ 15:03 at 15:03
  Permalink

  יש להבדיל בין שוויון אזרחי חברתי לבין שוויון לאומי , מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי והלאום היהודי בלבד !! , כן יש בה שוויון אזרחי מוחלט לכל אזרחיה ללא הבדל דת גזע ומין , אולם שוויון לאומי יש רק לאזרחיה היהודיים , כלומר – הדרוזים יש להם שוויון מוחלט אזרחי חברתי – הם יכולים להיבחר לכנסת , להיות שופטים , להיות קצינים גבוהים בצבא , אולם הם לא יכולים לממש את הלאום הדרוזי שלהם במדינת ישראל , כשם שכל מיעוט אחר גם הוא לא יכול לעשות כך , כשם שהמיעוט הקובני היספני בארה"ב אינו יכול לממש את הלאום שלו בארה"ב וכן הלאה , הדרוזים הסכימו בקום המדינה לוותר אל השאיפות הלאומיות שלהם ולהיות חלק ממדינת ישראל כמו כל אזרח , הברית הזאת נכרתה בימי בן גוריון , בדומה לברית שנכרתה בין הדרוזים בגולן לבין משפחת אסד העלאווים בסוריה , העם הדרוזי מבין שללא בריתות כאלה המוסלמים השונים חיים מסביב ומשחרים לטרף אין ולא יהיה מי שיגן אליהם , חוק הלאום מדבר אך ורק על שוויון לאומי ולכן אינו פוגע כהוא זה בשוויון האזרחי של הדרוזים !

 • אוג 5, 2018 @ 16:38 at 16:38
  Permalink

  סוף סוף מאמר אינטליגנטי בתקשורת בנושא חוק הלאום, כל מילה בסלע! אני הצבעתי למחנה הציוני ואין שום סיכוי בעולם שאצביע למישהו שהשתתף בהפגנה הזו, בטח לא לשום מפלגה שציפי לבני תהיה בה. ברגע ששמים את הלאום היהודי מתחת לשאיפה הערבית של "מדינת כל אזרחיה" זהו קו אדום ולא מעניין אם ביבי יעשן אלף סיגרים, הם פשוט לא מבינים את זה השמאלנים האלה, הם הורסים לעצמם אנשי מרכז כמוני שהצביעו להם.

 • אוג 5, 2018 @ 17:45 at 17:45
  Permalink

  יש מישהו, שכותב את זרים המילים הזה, את הרעיון, מי יכול היום להיות ראש הממשלה ובראש איזו מפלגה?

 • אוג 5, 2018 @ 17:58 at 17:58
  Permalink

  הסיבות לחוק הלאום:
  1. חקירות ביבי ושרה מחיייבות הסחה גדולה
  2. תכנית השלום של טראמפ מצריכה סינדול להבטיח שאיש לא יטיל ספק שלצד המדינה הפלסטינית יש ותהיה מדינה יהודית ולא מדינה דו לאומית
  3. הציבור הימני צריך תחושה שיש עוד ועוד צעדים להגשים את גישתו כלפי מיעוטים (ורק לא לשים לב איך האוליגרכים והמקורבים גוזרים קופונים של מליארדים בזמן ורוב האוכלוסיה לא גומרת את החודש)
  — אין כמו הסחה והסתה ושלטים פרובוקטיביים ונאומים מהמרפסת הצופה אל ההמון המשולהב

  • אוג 6, 2018 @ 9:42 at 9:42
   Permalink

   מאוד נכון.
   הרעש התקשורתי סביב חוק הלאום וחוק הפונדקאות משרת גם את הביבי.
   מפנה את תשומת הלב הלאה מהחקירות ומהשחיתות ב"הליכוד".
   אין כמו הסחת דעת בשביל לשמור על המצב הקיים.

  • אוג 11, 2018 @ 10:02 at 10:02
   Permalink

   גם אוויל מחריש לחכם ייחשב.

 • אוג 5, 2018 @ 21:15 at 21:15
  Permalink

  מאמר מעולה, ישר ולעניין,
  קולע לעומק המשבר.
  דבקה,שוב פעם שם דגש על המציאות ההפכפפית.
  כל הכבוד.

 • אוג 6, 2018 @ 0:46 at 0:46
  Permalink

  מאמר מרתק. הצלחת לטעת בי ספק אולי ביבי באמת עשה את החוק למען המדינה..

 • אוג 6, 2018 @ 0:50 at 0:50
  Permalink

  אם להגיד את האמת גם אני לא סבלתי את ביבי שנים, אבל היום אני אוהב אותו באותו המידה שאני לא סובל אותו , בחרתי עבודה פעמיים ( לא יודע מה עבר לי בראש) אבל בבחירות הבאות אני בוחר ביבי ועובד בשביל ביבי כי אם להסתכל על המאזניים אז עדיף שיגנבו אבל ישאר לנו בית.
  לגבי הדרוזים יש לי הרבה חברים דרוזים ואני אוהב אותם מאוד אבל אני באמת רוצה שיהיה שיוויון איתם זאת אומרת שישוו אותי כיהודי אליהם יהיה לי יותר טוב .
  בל נשכח את הדת של הדרוזים שהם אומרים תמיד בגאווה שאצלם בדת כתוב תמיד ללכת עם השולט (חס וחלילה אם תהיה מלחמה והם ירגישו שאולי אנחנו הולכים להפסיד אז כל הנשק שאנחנו נותנים להם יופנה אלינו) כל עוד אנחנו חזקים ושולטים הם איתנו אבל לא באש ובמים ( כל דרוזי שיקרא את הכתוב כאן יצחק ויגיד וואאאללה הוא סודק צודדק מה אוד מאוד) אז יאלאאהה בבקשה להתפקח יש לנו מדינה אחת שלנו היהודים בלבד וחוק הלאום זה הדבר הכי טוב שביבי עשה שיהיה בריא ויצא נקי בע"ה אין על ביבי ( לפני שנה היתי צוחק על מי שהיה אומר את זה) כנראה שהשכל שקיבלתי הוא לא שכל אילא יצר הישרדות

 • אוג 6, 2018 @ 9:20 at 9:20
  Permalink

  דברי הבל הבלים הכתבה הזאת !
  ראשי השב״כ לשעבר פותחים נאום עצרת בערבית ? אני מבין שזה מפחיד אותך הא ,עוד מעט תבקש שידברו פה רק עברית …
  הדרוזים לא יכולים לצפות לשיוויון אמיתי !? זאת בסיס הברית שהובטחה להם כאשר תמכו ועזרו בקליטת היהודים לפני 48 ,בהקמת המדינה ב 48 ומאז ועד היום ,הובטח להם שיוויון מלא ,ממה אתם מפחדים ? אין לדרוזים שאיפה למדינה משלהם ,אין להם בכלל רצון לבית לאומי דרוזי והם עושים פחות ילדים ממכם אז ממה לעזאזל אתם מפחדים !? תשוו אוכלוסיה שמונה 140K והיא בשר מבשרה של המדינה הזאת ,זה לא מסובך.

 • אוג 6, 2018 @ 14:10 at 14:10
  Permalink

  מאמר מעניין, ניתוח נכון. זה בדיוק מה שקורה. רוב מכריע בעד חוק הלאום אך משום מה התקשורת ברובה מציגה תמונה לא נכונה, חד-צדדית ומוטה.

 • אוג 6, 2018 @ 17:08 at 17:08
  Permalink

  שוויון!, לא היה ולא יהיה!, תכניסו לכם טוב טוב לראש! מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי מי שלא יהודי ורוצה לחיות פה שיקרא את מה שכתבתי בשורה ראשונה ויבין את מעמדו מי שלא יבין את מעמדו יבין זאת בכח ומה שלא יבין בכח יבין בעוד יותר כח ואם לא ירצה אחרי הכל להבין ביותר כח יבין את זה בכאסח זה נשמע גזעני? טוב מאוד!!!! אולי ככה תבינו שזו המדינה של יהודים בשביל היהודים ורק יהודים!!!!!!!.

 • אוג 7, 2018 @ 0:11 at 0:11
  Permalink

  התזוזה הכללית היא ימינה בעיקר כתוצאה מאכזבת אוסלו שמבהירה לרוב המציאותי ששלום עם ערביי איו"ש ועזה לא צפוי בזמן הקרוב וחוזק לאומי בכל המישורים הוא המפתח להישרדות ולא נהייה אחרי שלום ערטילאי תוך נכונות להשפלה עצמית פה ושם. זה רק עניין של זמן עד שאף אחד לא יהיה מעוניין בסחורה שנתניהו מספק והוא יוחלף ע"י מישהו שילך יותר ימינה. השמאל בראייה של המציאות במדינת ישראל ירד מהפסים ואין לו עתיד עד שיזוז משמעותית לכיוון המרכז, יזנח את השותפות שלו עם השמאל העולמי שהולך ודוחף חזרה לקומוניזם ויתמקד בבעיות ספציפיות לישראל תוך חיזוק הזהות הלאומית הייחודית של המדינה.

 • אוג 8, 2018 @ 20:53 at 20:53
  Permalink

  כמה שטויות בכתבה אחת…האיש לא מבין שהימין, במיוחד המזרחי , מצביע רק משנאה לשמאל, עובדה שביבי הצביע בעד ההתנתקות, הליכוד החזיר את כל השטחים, תמיד והם…רוצים רק ליכוד! גם אם חזן יעמוד בראש או חמור יצביעו רק…מחל! הייתי חבר ליכוד ושמעתי רק דברי נאצה על השמאל, הם לא מבינים שבשמאל רוב המהנדסים, היטק, טייסים, 8200 רופאים וכו'…

 • אוג 8, 2018 @ 21:41 at 21:41
  Permalink

  הימין טפש והורס את המדינה
  וביבי החלילן מהמלין

 • אוג 9, 2018 @ 8:51 at 8:51
  Permalink

  טראמפ הוא לא ביבי. ביבי מכוון למדינה דו לאומית שאז ממילא יהיה רוב פלשתינאי וראש ממשלה מוסלמי וכל תומכי ביבי מובילים שלא בטובתם להרס של מדינת ישראל כמדינה יהודית, חוקי אפרטהייד רק ירחיקו את הקץ בעוד שנה שנתיים עד שהסנקציות נגד האפרטהייד יקפלו את הימין המשיחי של ביבי ובנט
  תזכרו מהרסייך ממך יצאו וביבי ובנט הם הסכנה הברורה והמידית על קיומה של מדינת ישראל!!!!!!!!!!!!!!!

 • אוג 9, 2018 @ 11:00 at 11:00
  Permalink

  נו אז? אפשר לשמור על רוב יהודי גם אם נגדיר גבולות לא? חברים, השלטון הוא לא חזות הכל. המוסריות כן

 • אוג 10, 2018 @ 12:09 at 12:09
  Permalink

  לפני מספר שנים ראיתי בדבקה מקור למידע אובייקטיבי. קצת פרוע אבל שומר על מסגרת של אמינות .
  נדהמתי לראות שהפכתם להיות עוד אתר של טוקבקיסטים . לדעתי מאמר כמו זה מעקר מעיקרו את הבסיס הרציני שלכם – ועוד להדביק את בנון לישראל ??? שבעים שנה מדינת ישראל פרחה והגיעה לשיאה – אך ורק ובגלל הכרזת העצמאות , כשאני קורא בה שוב אני מתרגש ממידת התבונה והחכמה שבאיזון שבה . חוק הלאום בא כאילו להוכיח את מה שברור לכולנו – אבל בעצם על ידי החרגת האחר רק פוגע בזהות היהודית . אין בו שום חיזוק של הזהות בין ישראל ובין הלאום היהודי – יש בו כל הרע שיכול להיכתב על ידי רוח רעה כאילו לאומית אבל שלצערנו הפכה להיות לאומנית . כל עצמתנו היתה שנתנו לכמעט רבע מאזרחי ישראל את הנתיב להיות אזרחים נאמנים – כעת הידרנו אותם והפכנו אותם לסןג ב' – טעות היסטורית שמונעת בין השאר על ידי חינוך שמתעלם מכל זכות פרט ומדורבנת על ידי דחף דתי רע . כל כך חבל !!!!!!!!!!!!!!

 • אוג 11, 2018 @ 0:24 at 0:24
  Permalink

  צודק ב100%, הצרחות של ציפי לבני על ראש הממשלה, ההתרפסות של ציפי לבני מול הדרוזים בזה שהיא מתנצלת, ההפגנות של הדרוזים, המהלכים של הרשימה המשותפת, כל זה יבואו לידי ביטוי בבחירות. העם חש שרוצים לקחת לו את המדינה. שהשמאל רוצה לבטל את חוק הלאום כדי שנהיה מדינת כל אזרחיה. שפו לכתב על הניתוח המעמיק.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות