מדוע קסאמים ימשיכו להתפוצץ בשדרות? והטרור המוסלמי ימשיך להכות בלונדון?

תיקדבקה ביום א' 27.5, כאשר אושרי עוז בן 35 מהוד השרון נרצח בטיל קסאם ששיגר החמס לעבר שדרות, והניח אחריו תינוקת בת שנתיים ואישה בהריון מתקדם, וכמה שעות בלבד לאחר שחולייה של החמס מג'בל מוכבאר בירושלים, מבצעת פיגוע ירי בבירת ישראל, מופיע דובר ממשלת החמס ראזי חמאד, כאורח כבוד בפסטיבל הספרותי הידוע ביותר בבריטניה פסטיבל 'היי' הנערך בהיי און ווי Hay-on-Wye בווילס. הטרוריסט ראזי חמאד הופיע בפסטיבל לצידם של שר האוצר הבריטי, ומי שעומד להתמנות לראש ממשלת בריטניה במקומו של טוני בלייר, גורדון בראון. ראש ממשלת בריטניה לשעבר ג'ון מייג'ור. מעצבת האופנה הבריטית הנודעת וויאן ווסטווד, והקומקאי רוברט קורבט. הכתב הפוליטי הראשי של רשת הטלוויזיה 'סקאי' Sky, אדם בולטון Adam Bolton, ראיין את ראזי חמאד, ביום א' בתוכנית הראיונות המרכזית של הרשת. את ההזמנה לדובר החמס לבוא לפסטיבל הספרותי, שלח העיתון הבריטי 'הגרדאיין' Gurdian.
ואיזה יצירות או רעיונות ספרותיים או ליריים הביא רמזי חמאד לפסטיבל הבריטי המכובד?
הוא הביא בדיוק את מה שהבריטים רוצים לשמוע.
חבילה של שקרים על גורלו של כתב ה-BBC אלן ג'ונסטון, שנחטף לפני כבר למעלה מ-3 חודשים (12 במרס), על ידי משפחת דורמוש, משפחה השולטת במליציה הצבאית הנקראת 'הצבא המוסלמי' או 'אל קעידה פלסטין', הדומה מאוד בהרכבה ובפעולתה לאנשי 'פתח-אל איסלם' הנלחמים בצפון לבנון.
להלן רשימת השקרים הבוטים של דובר החמס.
'אני יודע ששלומו (של ג'ונסטון) הוא טוב והוא בריא. אף אחד לא ניסה לפגוע בו או להרע לו.' 'אני מעורב אישית במאמצים לשחרר אותו'. 'אני חושב שישנם מאמצים נמשכים לשחררו, ואני מקווה כי מאוד, מאוד בקרוב הוא ישוחרר'. 'לפי הניתוח שלי (של המצב) זה אפשרי לשחרר אותו, ואני מקווה להביא לכך מהר. מהר מאוד'.
בקיצור, לראזי חמאד, מלבד שהוא יודע מי מחזיק אותו אין מושג ירוק מה עלה בגורלו ומה באמת קורה עם ג'ונסטון. הוא גם איננו מעורב במאמצים לשחרר אותו, משום שמחוץ למאמצים מעשיים מינוריים ביותר שהבריטים עושים לשחררו, הבוס של ראזי חמאד, ראש ממשלת פלסטין איסמעיל הנייה, איננו עושה כל מאמצים שהם להביא לשחררו של העיתונאי הבריטי. הסיבה: בני משפחת דורמוש אינם מדברים ואינם מקיימים שום קשר עם הנייה, ואם הם היו מדברים אותו, הם היו יורים בו ומחסלים אותו, על רקע נקמת דם הקיימת בין המשפחה ובין ראשי החמס.
אם רוצים להתייחס אישית-נקודתית לקשריו של ראזי חמאד עם הלברינט של עולם הטרור המוסלמי במזרח התיכון, צריך לציין, כי דובר החמס, הוא אחד מאנשי החמס העיקריים, העוסק בהעברת מזוודות המלאות מיליוני דולרים במזומן, במעבר רפיח, שמקורן בטהרן ובדמשק, שמטרתן לממן את המשך תהליך הייצור של טילי הקסאם הנורים על ישראל, ואת הברחות הנשק מסיני לרצועה.
האם שרת החוץ הגב' ציפי ליבני, הזמינה את שגריר בריטניה בישראל, כדי למחות בפניו, על הופעתו המטאורית של 'הכוכב הספרותי' החדש בשמי עולם התרבות הבריטי? כמובן שלא! האם שגריר ישראל בלונדון ביקש הבהרות מ'הפוריין אופיס' הבריטי? כמובן שלא! האם ישראל שאלה את פקחי האו"ם במעבר רפיח או את מצרים, כיצד קרה שראזי חמאד, יצא בעיצומה של המלחמה ברצועה לבריטניה? כמובן שלא! והיכן החרם של מדינות אירופה על ממשלת החמס?
במקרה כזה, היו האירופאים והמצרים אומרים, ובמידה גדולה של צדק, כי אם ישראל מסכימה לצאתו של חמאד לדמשק ולטהרן, למה שהיא לא תסכים לנסיעתו לפסטיבל ספרותי בווילס?
וצריך לומר את האמת, אם אישור נסיעתו של ראזי חמאד לפסטיבל היה מובא לאישורם של ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט, שרת החוץ ציפי ליבני, ושר הביטחון עמיר פרץ, הם היו מאשרים את הנסיעה, כדי שלא לפגוע ביחסי ישראל-בריטניה, ובמה שהם היו מגדירים, 'סיכויו של אל ג'ונסטון להשתחרר'. ביום א' בו שהה ראזי חמאד בלונדון, פורסם בבירה הבריטית כי ראש הממשלה טוני בלייר, רוצה עוד לפני סיום תפקידו בעוד חודש, להנהיג חוקים חדשים מחמירים במלחמה בטרור. באותו זמן, אמר ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט, כשהוא מנסה לשוות לקולו סמכותיות, 'כי אף אחד מיורי הקסאמים, או אלא שקשורים בטרור לא יינקה'.
גם בלונדון וגם בירושלים מדובר בדיבורים ריקים מתוכן. כל זמן שטרוריסטים כמו ראזי חמאד יוזמנו לפסטיבלים ספרותיים בבריטניה, לא רק שאל ג'ונסטון וגלעד שליט שנחטף ומוחזק על ידי אותם אנשים לא ישוחררו, אלא שהטרור המוסלמי ימשיך להכות בלונדון, והקסמאים ימשיכו ליפול בשדרות ולרצוח ישראליים.

Print Friendly, PDF & Email