מדוע שר הביטחון אביגדור ליברמן מתיישר עם הקו הרוסי שאומר שאין נוכחות איראנית פיזית כרגע בסוריה ולא כוח צבאי? להלן מפת המציאות

'אין נוכחות איראנית פיזית כרגע בסוריה ולא כוח צבאי'. כך אמר ביום ג' 28.11, בראיון עיתונאי  שר הביטחון אביגדור ליברמן. 'נכון שיש כמה יועצים איראניים ומומחים, אבל אין כוח צבאי איראני על אדמת סוריה' ציין ליברמן.
הקו הזה שמציג שר הביטחון, נוגד את כל מה שאומרים וחושבים, ראש הממשלה בנימין נתניהו, וראשי קהילת המודיעין הישראלית.
במלים אחרות, זה הקו שמציגים נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בשיחותיהם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר ההגנה הרוסי הגנרל שוייגו, בעת ביקורו בישראל  באמצע חודש אוקטובר, וזה הקו שהציג בסוף שבוע שעבר  ראש סוכנות הביון הרוסית ה-SVR  סרגיי נארישקין Sergey Naryshkin, שעה שביקר בשבוע שעבר בירושלים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מבחינה סמנטית בלבד הנחה זו נכונה.
אין בסוריה לא גדודים,  לא חטיבות, ולא דוויזיות איראניות. אבל יש כן בערך 2,500 קצינים איראניים שעיקר תפקידם הוא להכין תשתית לוגיסטית ומודיעינית, ליום בו גדודים או חטיבות, או דוויזיות איראניות, ייכנסו לשטח סוריה מעיראק.
להלן המפה המדויקת המראה את 13 הבסיסים בסוריה בהם מוצבים אלפי קצינים אלה.
אפשר כמובן להתווכח ולטעון, כמו שר הביטחון, כי אין המדובר 'בכוח צבאי איראני', אבל אפשר בהחלט לקבוע בוודאות, כי הקביעה של ליברמן 'כי אין נוכחות פיזית איראנית בסוריה'-איננה נכונה ומטעה.
זאת כמובן בתנאי שלא לוקחים בחשבון את הנוכחות של עשרות אלפי חיזבאללה והמיליציות השיעיות העיראקיות, האפגאניות, והפקיסטניות, המונים ביחד כ-50,000 חיילים, הנמצאים תחת פיקוד ישיר של קציני משמרות המהפכה האיראניים.     
שר הביטחון הישראלי כנראה איננו מודע לתדרוך שנותנים קציני צה"ל לשורה של אחמ"ים מחו"ל המבקרים בישראל והמוזמנים לסיורים על ידי צה"ל בקו הגבול שבין רמת הגולן לסוריה.
הקצינים הישראלים מביאים את אחמ"ים אל נקודת תצפית ממנה אפשר לראות נקודת תצפית שהוקמה באחרונה על ידי חיילי חיזבאללה וחיילים של גדודי אל קודס האיראנים במרחק של 4 ק"מ בלבד מגבול ישראל.
לאחמ"ים מחו"ל מותר לראות חיילים איראנים על אדמת סוריה מול ישראל, לאזרחי ישראל אסור?
אם שר הביטחון של ישראל רוצה בגלל סיבות פוליטיות אישיות ופנימיות להתעלם מהעובדות בשטח, ובייחוד מהשיטה האיראנית, של בניית עוד עמדה, ועוד בסיס, שבסופו של דבר פירושה העמדת תשתית צבאית נרחבת בפניה ישראל תעמוד בעתיד, בדיוק אותה שיטה בה חיזבאללה בנה את מאגר הטילים שלו  נגד ישראל-זה עניינו.
העניין של תיקדבקה הוא להעמיד את העובדות כפי שהן.

 

Print Friendly, PDF & Email

16 תגובות עבור “מדוע שר הביטחון אביגדור ליברמן מתיישר עם הקו הרוסי שאומר שאין נוכחות איראנית פיזית כרגע בסוריה ולא כוח צבאי? להלן מפת המציאות

 • נוב 28, 2017 @ 15:55 at 15:55
  Permalink

  תיק דבקה אתם נהדרים מרתק לקרוא כול כתבה שלכם עוקב על בסיס יומי

  • נוב 29, 2017 @ 8:03 at 8:03
   Permalink

   קח הכל בערבון מוגבל כן…

 • נוב 28, 2017 @ 18:14 at 18:14
  Permalink

  המצב מתחיל להזכיר את זחילת מערך טילי ה נ"מ המצרי לכיוון התעלה לפני מלחמת יום הכיפורים, כשהאלוף עזר
  ויצמן ז"ל דרש והכין את צה"ל לפעולה מיידית בנושא מעבר לתעלה, שבוטלה ע"י הדרג המדיני בלחץ מעצמה ידידותית שהעניקה בתמורה פיצוי נדיב במענק כספי ובשלל פאנטומים.אותם פאנטומים הופלו ע"י אותם טילים שניטרלו את יעילות טיפול חיל-האויר בצליחה המצרית.
  אותה חשיבה דאז של דרגים בכירים על קניית שקט זמני מול הממלכה הפרסית המתהווה לנגד עינינו, עלולה לחזור והפעם ללא מרחבי סיני (בו עובדתית המצרים מתעצמים לאחרונה) וסופה מי ישורנו…
  ובהזדמנות זו, תודה למומחים ולפרשנים ,לא מ דבקה, שבשבע השנים האחרונות הביאונו עד הלום ועוד מעט יתחילו להכפיש כל בעל דעה שונה ממקהלתם (גם זה כמו לפני מלחמת יום כיפור)…

  • נוב 30, 2017 @ 2:59 at 2:59
   Permalink

   You got it totally right.

 • נוב 28, 2017 @ 18:15 at 18:15
  Permalink

  לכאורה ליברמן האפסנאי, היה תמיד קשקשן שסיבב את המציאות על פי האינטרסים שלו. הוא תמיד היה מדבר הרבה אבל בדרך כלל לא עושה כלום.
  אני לא מחזיק מליברמן איש ימין, הוא מתאים יותר למרץ.
  לכאורה האדם הזה מושחת ושקרן מדופלם.
  דבקא, אתם מאוד עדינים עם האיש הזה. הגיע הזמן להגיד את האמת.

 • נוב 29, 2017 @ 0:53 at 0:53
  Permalink

  מצטרף לדברי הכותב הקודם. אולי כדאי שגם ליברמן יתחיל לקרוא את דבקה.

 • נוב 29, 2017 @ 10:53 at 10:53
  Permalink

  אתם מציעים ליזום מלחמה נגד רוסיה ואירן?

 • נוב 29, 2017 @ 21:09 at 21:09
  Permalink

  ליברמן הוא איש ימין כמו שביבי איש ימין. הוא יודע כנראה שביבי לא יעשה דבר נגד האירנים, רק מדבר ומאים, כפי שקרה כשברק היה שר ביטחון והוא מתישר סביב מה שאומר נשיא רוסיה. אני רק מקווה שהוא לא סוכן רוסי וזא הסיבה…

 • נוב 29, 2017 @ 21:24 at 21:24
  Permalink

  ויי

 • נוב 29, 2017 @ 22:02 at 22:02
  Permalink

  זה לא בגלל ליברמן. פשוט, שתי המעצמות הצבאיות, ארה"ב ורוסיה, נאבקות על הבכורה העולמית. המקום היחיד בו אפשר לבחון את יכולתם הצבאית של שני אויבי נפש אלה, בלי להסתכן במלחמה הכוללת את כל העולם, היא סוריה.

 • נוב 30, 2017 @ 7:30 at 7:30
  Permalink

  מזכיר 1970 קרוב הטילים

 • נוב 30, 2017 @ 14:01 at 14:01
  Permalink

  קודם כל לא מבין איך נהיה שר ביטחון האם זו הייתה דרישה רוסית?
  ב-אני מתפלל שנעשה תחקיר מאוד מעמיק לפני שראשי הביטחון לא מנעו את מינויו
  ג-הוא מנצל את זה שנתניהו בקניה
  בכלל רוסיה נמצאת בתהליך התפשטות גלובאלי-והאמריקאים כולל טראמפ לא מבינים את זה
  ישמור אלוקים-כל "החקירות" נגד נתניהו מחלישות אותו-ליברמן במטה קסם רוצה להיות ראש ממשלה (רואים לפי כל ההתחנפויות לשמאל) מקווה שזה לא פוגע בביטחון ישראל ושיש אנשים בצל ששומרים על המדינה היחידה שלנו

 • נוב 30, 2017 @ 16:58 at 16:58
  Permalink

  כדובר רוסית, ואזרח מולדובה אשר בברית המועצות לשעבר, ליברמן שימושי כל עוד שמירת תיאום ו-"ידידות" עם רוסיה היא מטרה חיונית לבטחון ישראל. אם וכאשר יתגלו בקעים ב-'ידידות' זו, וישראל ורוסיה יעברו למצב של עויינות במזה"ת (לא מומלץ), יהיה צורך להחליף את הגישה ואת שר הבטחון. עד אז תפקידו "ליישר קו" ולהסתחבק עם הדוב הרוסי אף על פי שנוכחותו של הדוב בשכונה המזרח תיכונית איננה בדיוק טובה ליהודים.

  נ.ב. דבקה אחלה אתר

 • נוב 30, 2017 @ 21:28 at 21:28
  Permalink

  ליברמן זקוק דחוף להשכלה יהודית. נראה שהבורות שלו והשנאה לדת היהודית מסכנת את המדינה היקרה והאהובה שלנו.

 • דצמ 3, 2017 @ 23:07 at 23:07
  Permalink

  נסע לרוסיה ל"תאום כוונות" עם הבוס האמתי שלו.

 • דצמ 5, 2017 @ 7:19 at 7:19
  Permalink

  ליברמן מודע למה שקורה, אבל השליטה לא בידיו בכלל. הוא כדור השינה.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות