יופעלו אמצעם דיגיטליים נגד טרור לאיתור חולים. כוח אדם במפעלים יצומצם. אין לימודים כולל בגנים. תצומצם התחבורה הציבורית

הצמרת המדינית, הכלכלית והרפואית הישראלית הודיעו, במוצאי שבת 14.3, על שורה של הגבלות חדשות על אורח החיים במדינה בניסיון למנוע את המשך התפשטות מחלת הקורונה.
מדובר בצעדים חלקיים, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו מבהיר כי צעדים אלה יחמירו בימים הקרובים  לפי קצב התפשטות המחלה.
נתניהו הודיע, כי הוחלט על הפעלת אמצעים דיגיטליים לאיתור חולים במחלה- אמצעים שעד עתה הופעלו בישראל לאיתור חשודים בטרור. יצומצמו מספר העובדים בכל מפעל כך שמספרם לא יעלה על 10 עובדים. יסגרו כל מוסדות החינוך במדינה כולל גני הילדים. כל מקומות הבילוי-מסעדות, בתי קפה, מוסדות תרבות, מכוני כושר ייסגרו עד להודעה חדשה. תוטלנה הגבלות על התחבורה הציבורית.
נתניהו חזר וקרא לציבור להפסיק ללחוץ ידים, להתחבק ולשמור על מרחק של 2 מטר אחד מהשני.

נתניהו הדגיש, כי כל חנויות המזון, בתי המרקחת, הבנקים והכספומטים ימשיכו לפעול כסדרם, וקרא לציבור של לאגור מזון.  לדבריו יש במחסני החירום מזון למספר חודשים.

קודם לכן דיווחנו את הדברים הבאים תחת הכותרת: צה"ל:  'על כל הקצינים והחיילים להעירך שעם חזרם לבסיסים ביום א' הם לא יוכלו לצאת מהם במשך חודש '

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים מהבוקר, שבת 14.3, התייעצויות חירום, ביניהן עם ראשי כל המגזרים העסקיים במשק, בדבר היקף הסגר שהממשלה עומדת להטיל על אוכלוסיית מדינת ישראל בניסיון לבלום את התפשטות מגפת הקורונה. עדיין לא התקבלו החלטות סופיות אולם מאופי הדיוניים עולה כי המדובר בהטלת סגר כמעט מלא על כל אוכלוסיית המדינה כאשר השירותים היחידים שיופעלו יהיו שירותי הרפואה, אספקת מזון, חשמל ומים.
מסתמן, כי שאר העובדים במשק יתבקשו לבצע את עבודתם מבתיהם מבלי שיגיעו אל מקומות העבודה. תוטלנה הגבלות נוספות על התחבורה, כולל התחבורה הבינעירונית. שרי הממשלה המנהלים את המשבר מודעים לכך כי הוראות אלה יביאו תוך זמן קצר ביותר לשיתוק מוחלט של המשק הישראלי.
צה"ל הודיע, בשבת 14.3 בצהרים, כי על כל הקצינים והחיילים ביחידות הקרביות הנמצאים בחופשת סוף שבוע להיערך לכך שעם חזרתם לבסיסיהם הם לא יוכלו לצאת משם בחודש הקרוב. התפתחות זו מעידה כי תקופת הסגר שתוכרז בישראל עליה דנים בממשלה היא לפחות חודש ימים.
מספר חולי הקורונה בישראל הגיע בשבת 14.3 ל-164.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות