ביקורו של הנשיא אסד באבו דאבי היא תוצאה ישירה ממדיניות הנשיא ביידן להסיר את משמרות המהפכה האיראניים מרשימת ארגוני הטרור

הביקור, ביום שישי 18.3, של נשיא סוריה בשאר אסד באבו דאבי, ביקור ראשון של הנשיא הסורי בבירה ערבית ומפגש ראשון עם שליט ערבי ב-12 השנים האחרונות מאז פרצה מלחמה האזרחים בסוריה ב-2011, הוא רק סימן נוסף לכך ששתי המדינות העיקריות של המפרץ איחוד נסיכויות הנפט הערביות וערב הסעודית, החליטו להגיב על מדיניותו האיראנית של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן.
קודם לכן, סרבו שליטי איחוד הנסיכויות וסעודיה הנסיכים מוחמד בין סאלמן MbS ו-מוחמד בין זייאד MbZ, לקבל שיחות טלפון מהנשיא ביידן, וערב הסעודית דחתה גישוש  אמריקני מוושינגטון לדון בהגברת תפוקת הנפט שלה, כדי לעצור את עליית מחירי הנפט שגרמה המלחמה באוקראינה.
אין ספק כי איחוד הנסיכויות וסעודיה, ראו בהסכם הגרעין המתגבש בין ארצות הברית ואיראן ובכוונתו של הנשיא ביידן להסיר את משמרות המהפכה האיראנים מרשימת ארגוני הטרור תמורת הבטחה איראנית שלא לפגוע באזרחים ומטרות צבאיות אמריקניות, לא רק 'עלבון' כפי שהגדירו זאת ראש ממשלת ישראל נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד, אלא מהלך מכוון אמריקני להתקרב לאיראן ולהפר את כל ההבנות הביטחוניות בין וושינגטון לאבו דאבי ולריאד.
שליט איחוד נסיכויות הנפט מוחמד בן זיאד MbZ אמר לנשיא אסד, 'כי הביקור הזה היא תחילתה  של שלום ויציבות עבור סוריה והאזור כולו',this visit would be the beginning of peace and stability for Syria and the entire region.
התגובה הרפה והמגומגמת הישראלית לצעד האמריקני הזה אליה לא הצטרף שר הביטחון בני גנץ בטענה כי את חילוקי הדעות בין ארה"ב וישראל צריכים לברר בחשאי, היא רק קצה הקרחון להתפתחויות המסוכנות ביותר עבור ישראל באם ממשל ביידן יאשר מעמד חדש לגיטימי למשמרות המהפכה האיראניים.
אם משמרות המהפכה האיראניים יוסרו מרשימת ארגוני הטרור התקפות האוויר והטילים הישראליות על מטרות איראניות בסוריה ובלבנון תחשבנה בעיני וושינגטון כהתקפות ישראליות על מטרות צבאיות איראניות לגיטימיות, מאחר והכוחות האיראניים הוזמנו לשהות בסוריה ע"י הנשיא בשאר אסד בדיוק כמו הכוחות הרוסיים. נוסף לכך, עם הסרת הסנקציות מעליהם והזרמת מאות מיליוני דולרים לאיראן, משמרות המהפכה האיראניים יוכלו לחדש את קניות הנשק שלהם במערב.
התנאי שממשל ג'ו ביידן הוסיף למהלך הזה לפי איראן תתחייב של לא לפגוע במטרות אמריקניות  מסיג אותנו ואת המלחמה בטרור 20 שנה אחורה, כאשר צרפת שילמה כספים לארגוני טרור פלסטינים תמורת התחייבות של לא לפגוע במטרות צרפתיות.
שליטי איחוד הנסיכויות וסעודיה הנסיכים מוחמד בין סאלמן MbS ו-מוחמד בין זייאד MbZ הבינו את גודל הסכנה הנשקפת להם מהמדינות האמריקניות הזו והם הגיבו.
ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד העדיפו לטשטש את גודל הסכנה הנשקפת לישראל מצעד זה של ממשל ביידן.  שר הביטחון בני גנץ התעלם ממנה.  Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות