מדיניות התגובות המדודות של הדרג המדיני והצבאי הישראלי על שיגור טילים גוררת את צה"ל למלחמת התשה בחזיתות הדרום והצפון. טיל שוגר מלבנון והתפוצץ ליד שלומי

ובכן מסתבר כי מדיניות התגובות המוגבלות והמדודות הישראליות על ידי הטילים הפלסטינים מרצועת עזה, לא רק שלא בולמת את הירי הפלסטיני, אלא מרחיבה אותו גם לחזיתות נוספות.
טיל שוגר, ביום שני 25.4 לפנות בוקר, משטח לבנון לישראל והתפוצץ בשטח פתוח ליד שלומי, סמוך לקיבוץ מצובה שבגליל המערבי.
תושבים באזור היישוב שליד הגבול דיווחו על פיצוצים עזים שנשמעו, מבלי שהופעלה אזעקה. צה"ל אישר כי זוהה שיגור אחד משטח לבנון לשטח ישראל שנפל בשטח פתוח'. בצה"ל ציינו כי 'בהתאם למדיניות פיקוד העורף, לא הופעלה התרעה במרחב'.
לא עברו שעתיים וצה"ל החל בתקיפה של מטרות במרחב הירי בדרום לבנון

מקורות המקורבים לחיזבאללה דיווחו, כי 'לפני זמן קצר נורה טיל לעבר ישראל משטח שבין הכפרים אל-קלילה ואל-מעליה, דרומית לעיר צור בדרום לבנון'. כלי תקשורת נוספים בלבנון דיווחו על ירי הטיל אבל טענו כי נורו שני טילים לשטח ישראל.
ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, פנה לתושבים הלילה ואמר כי 'על פי צה"ל נכון לרגע זה אנו בשגרה. המועצה בכוננות כל הלילה וממתינים לכל הוראה או התפתחות'.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מדיניות התגובה המדודה והמתונה הישראלית על שיגור הטילים מרצועת עזה, כולל סגירת המעברים בפני פועלים וסוחרים פלסטינים להיכנס לישראל, גוררת את צה"ל למלחמת התשה בארבעה חזיתות: חזית הטרור, חזית הר הבית, חזית הדרום ברצועת עזה וחזית הצפון בגבול לבנון.
הפלסטינים שרואים כי פעולותיהם מצליחות, לא יהססו לצרף אליהן בתגובה פעולות בחזיתות נוספות, שיעלו את רף ההתנגשות ביניהם ובין צה'ל ומשטרת ישראל.  Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות