מהדקים את הסגר: אוכלוסיות שלמות לא ייצאו לעבודה. בתי מלון הופכים לבתי חולים. תחזית: תוך שבועיים מספר החולים יגיע ל-10,000

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע, ביום שני 16.3 בלילה, על החמרת הצעדים נגד התפשטות מגפת הקורנה בישראל. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר, כי המחלה מתפשטת עתה בישראל במהירות ומכפילה את עצמה מידי יום. אנשי רפואה מרכזיים הזהירו ביום ב' כי בקצב הנוכחי של גידול בחולים, אם לא יוכרז מיד על סגר מלא על אוכלוסיית ישראל מספר החולים יגיע תוך 10 ימים עד שבועיים ל-10,000 חולים.
לאחר שפרסם, ביום שני  16.3 אחה"צ, כי מספר החולים בקורונה בישראל הגיע ל-344, הודיע המשרד בשעות הערב כי חלה טעות והמספר עומד על 277 חולים. ארבעה הם במצב קשה. אנשי רפואה מזהירים כי בקצב הנוכחי של גידול בחולים, אם לא יוכרז מיד על סגר מלא על אוכלוסיית ישראל מספר החולים יגיע תוך 10 ימים עד שבועיים ל-10,000 חולים
הממשלה החליטה על שורה של צעדים נוספים, אולם עדיין לא על סגר כללי כפי שאנשי משרד הבריאות והרופאים דורשים. בתי מלון בערים הגדולות הוסבו לבתי חולים שינוהלו על ידי פיקוד העורף של צה"ל. המשק יעבור לפעילות מצומצמת. פירוש החלטה זו היא כי רוב העובדים במשרדי הממשלה יוצאו לחופשה ללא תשלום עד לאחר חופשת הפסח. רוב המוסדות, כולל הבנקים, יצמצמו את מספר העובדים שיגיעו לעבודה, ואמצעי החבורה הציבורית יצומצמו.
בהודעה שמסר ראש הממשלה נתניהו הוא נקב בארבעה צעדים עליהם הממשלה החליטה:
1. שימוש באמצעים דיגיטליים לתקופה של 30 יום.
2. מעבר של המגזר הציבורי למתכונת חירום.
3. מעבירים את המגזר הפרטי למסגרת מצומצמת.
4. שירותים חיוניים כמרכולים, בנקים ובתי מרקחת ימשיכו לפעול כרגיל.

החלטות אלה הן שוב הפעם פשרה בין דרישות משרד הבריאות ומשרד האוצר אשר מעריך, כי המשק הישראלי יתקשה להחזיק מעמד באם יוכרז סגר מוחלט.
העמקת משבר מגפת הקורונה מגיעה לשיא כאשר בבתי החולים ובמוסדות לרפואה הולך ונחשף מחסור חמור בציוד רפואי מתאים לטפל במגפה.  במיוחד מדובר בציוד מגן על הצוותים הרפואיים המטפלים בחולים.

Print Friendly, PDF & Email