מהלך 'המעטפה' של נשיא ארה"ב טראמפ וראש ממשלת ישראל נתניהו: קודם הסכם שלום עם מדינות המפרץ. אח"כ הסכם שלום עם הפלסטינים

לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ולראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, יש תוכנית כיצד להשיג שלום בין ישראל ומדינות המפרץ הערביות, ובראשן ערב הסעודית ואיחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE.
לאחר שהסכם עקרוני, לו טראמפ קורא 'המעטפה' כזה יושג בין ירושלים, ריאד ואבו דאבי, יגשו ארה"ב ישראל והמדינות הערביות, אליהם תצטרפנה מצרים, טורקיה וירדן להן יש יחסים דיפלומטיים עם ישראל, למאמץ לכלול את הפלסטינים במעטפה הזו.
במילים אחרות, כפי שתיקדבקה כתב כמה פעמים בחודשים האחרונים, התוכנית האמריקנית היא שיושג שלום אזורי בין הערבים הסונים ובין ישראל.
האפשרות של התפתחות כזו, הועלתה ביותר מרמז מספר פעמים, גם על ידי הנשיא דונלד טראמפ, וראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים אשר ערכו, ביום ד' 15.2, בבית הלבן בוושינגטון.
הנוסחה הזו עזרה לשני המנהיגים לדחות בקלות כל שאלה שנגעה לרעיון של שתי מדינות לשני העמים-ישראל והפלסטינים- שהנשיא הקודם אובמה שם כגולת הכותרת של מדיניותו המזרח תיכונית.
טראמפ ונתניהו גם דחו שאלות על ההתנחלויות, ומתי ממשל טראמפ ימלא את הבטחתו להעביר את השגרירות האמריקנית מתל-אביב לירושלים.
טראמפ הדגיש כי ברור שנתניהו יצטרך לעשות וויתורים לפלסטינים, והוא נתניהו יודע זאת. הוא גם קרא לריסון ישראלי בהתנחלויות, מדיניות שממילא נתניהו מבצע, וקרא לפלסטינים להפסיק את מסע השנאה שלהם נגד ישראל. אם שני הצדדים יסכימו על מדינה אחת או שתי מדינות, אמר טראמפ הדבר מקובל עלי.
במילים אחרות, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שיחרר את הפלסטינים מהתחייבות שנתנו לאובמה שעבורם זה הפתרון היחיד לסכסוך. עדיין צריך לחכות ולראות כיצד הפלסטינים יבלעו את הפתיון הזה.
נתניהו לעומתו סירב להתייחס לאף אחד מנושאים אלה אותם הגדיר 'סיסמאות'. לדבריו יש לו שני עקרונות בלבד: הכרה פלסטינית בקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, והפסקת ההסתה, בייחוד במערכת החינוך הפלסטינית, והפסקת הטרור.
גם טראמפ וגם נתניהו רמזו כי תוכנית השלום נמצאת כבר בשלבים של הכנה ומגעים מתקדמים.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי מדובר בשליחותו השבוע של ראש סוכנות הביון המרכזית האמריקנית ה-CIA מייק פומפיאו Mike Pompeo, לאנקרה, ריאד ורמאללה. סיורו של נשיא טורקיה ראספ טאייפ ארדואן במדינות המפרץ, ובהחלטה של קטאר להעלות ולהרחיב את דרג הנציגות שלה בישראל. כמו כן עלה נושא ההכרה הערבית בישראל בפגישתם השבוע בקהיר, של נשיא מצרים  פאתח אל-סיסי ונשיאה של לבנון מישאל עוואן.
חזון 'המעטפה' קיבל ביום ד' מעט עור וגידים. עכשיו צריך להמתין ולראות  באם הוא יתקדם הלאה מעבר לבית הלבן.

Print Friendly, PDF & Email

19 תגובות עבור “מהלך 'המעטפה' של נשיא ארה"ב טראמפ וראש ממשלת ישראל נתניהו: קודם הסכם שלום עם מדינות המפרץ. אח"כ הסכם שלום עם הפלסטינים

 • פבר 15, 2017 @ 22:55 at 22:55
  Permalink

  "המעטפה" בעצם בסופו של דבר הכנה לתקיפה צבאית נגד אירן.

 • פבר 16, 2017 @ 0:22 at 0:22
  Permalink

  מטורפים! קמיקאזות! מה, הם חדשים פה?! הערבים יחתמו איתם שלום, מזוודות הכסף מהנסיכויות לחמאס יהיו באיום על ארוע הטרור הקטן ביותר, אז יהיה שקט כמה חודשים, ואחרי שהויתורים הישראלים יימסרו, הופ! לפי מיטב מסירת תקייה, הכל חוזר, והנסיכויות מושכות בכתפיהן, "הם תחת שליטת איראן, איבדנו אותם".

 • פבר 16, 2017 @ 7:57 at 7:57
  Permalink

  מה עם אירן, מה עם סוריה, מה עם סיני, מה עם עזה.

 • פבר 16, 2017 @ 9:56 at 9:56
  Permalink

  Excellent idea, was not implemented because there was no one interest of regional peace. Preferred to divide and conquer

 • פבר 16, 2017 @ 10:57 at 10:57
  Permalink

  העיקר שכל הסכם יובא למשאל עם שיחייב רוב יהודי
  לא עוד כנופיה של מושחתים שפוחדת מתיקים וחקירות וחותמת על הסכמים
  באישור הכנסת,אותה ניתן לקנות או לסחוט באמצעות תיקים וחקירות.

 • פבר 16, 2017 @ 11:22 at 11:22
  Permalink

  הסיפור מאוד פשוט? את טראמפ הסכסוך כאן לא מעניין. יש לו מיליון ואחת בעיות לטפל בהן. הסכסוך ישראל והפלסטינים לא מעניינים אותו. מה גם שהוא אוהב ישראל אמיתי. כל הילדים שלו נשואים או מחוברים ליהודים. בת אחת התגיירה כבר ונישאה ליהודי, וכעת גם השנייה באותה דרך. הוא בעצמו נוצרי אוהב ישראל. לטראמפ יש על הראש כל כך הרבה דברים לפתור. אובמה לא עניין דבר, ועסק בסכסוך מסיבות אנטשמיות. כל הפוליטקאים האימפוטנטים לאורך ההסטוריה, בחרו להאשים את היהודים כדי לא להתמודד עם המציאות. טראמפ בוחר להתמודד עם המציאות ובעבור זה נבחר. והמציאות היא מצב כלכלי מאוד קשה לחלק גדול מהאמריקאים. בעיות מול התאבון של ממשל פוטין. אסלאם פונמנטלסטי במזרח התיכון בדמות איראן ודאעש, בעיות קשות מול צפון קוריאה ועוד. אובמה פתר את כל הבעיות האלה בקלי קלות בשתי דרכים: 1. הוא טען שהן לא קיימות. 2. הוא האשים את המדינה היהודית בכל הבעיות בעולם.

  • פבר 18, 2017 @ 16:57 at 16:57
   Permalink

   וואוו לא רק שאנשים כמוך קיימים, אתם המונים, ולראיה בחירת טראמפ…

  • פבר 18, 2017 @ 17:46 at 17:46
   Permalink

   דורון צודק – מסכימה עם כל מילה!
   סופסוף מישהו שלוקח את הסיפור המוקמי פה בפרופורציה ורואה את התמונה הגדולה ואפילו מוכן להתמודד איתה.
   תודה לאל – אולי יש סיכוי לעולם קצת יותר שפוי.
   ורק לא מבינה את האובססיה של ערוצי הטלויזיה לראות באובמה ידיד(!) ואילו לגבי טראמפ – כל דרך השמצה נראית להם לגיטימית.

  • פבר 21, 2017 @ 18:21 at 18:21
   Permalink

   נכון

 • פבר 16, 2017 @ 12:31 at 12:31
  Permalink

  הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב. הניסיונות ליחסים למים עם הערביים הם כבר כישלון גדול. אין שום אהדה ויחסים בין העמים ,השגריר הישראלי במיצריים ברח לארץ ,גם בירדן הישראלים מתחבאים. הסונים בכלל רק שמחים להנות מסיוע ביטחוני וטכנולוגי ישראלי ומעבר לכך כלום. הרצון להשמיד את ישראל קיים בלב כל הערביים וה'פלסטינים' רק נציגם המוצלחים לבצע את זה בתוכינו אפילו עם תעודות זהות כחולות. רעיון המעטפת רע מאד,דחיקת הערבים חזרה לארצות ערב ,אם מהר ואם לאט ,זה רעיון הפתרון ,של ארץ ישראל לעם ישראל .וזה מאד תלוי ב'כיבוש העבודה על ידי היהודים דבר שנילחמים עליו כבר 110 שנים ולאחרונה פחות מדי

  • פבר 16, 2017 @ 17:29 at 17:29
   Permalink

   מהו היתרון\תרומה ב"שלום" (חתימה על מסמך) עם מדינות אלה?

   האם חתמנו על מסמך כזה עם צרפת, גרמניה, וכולי?
   כלאמר, האם השלום עם יתר מדיניות העולם הוא מובן מאליו?

 • פבר 16, 2017 @ 16:30 at 16:30
  Permalink

  Good idea

 • פבר 16, 2017 @ 16:54 at 16:54
  Permalink

  מדינה פלסטינית בסיני או ירדן אחלה פיתרון

 • פבר 16, 2017 @ 18:50 at 18:50
  Permalink

  אכלנו אותה בגדול!!!!!
  1) נתניהו הלך לטראמפ עם מספר דרישות
  להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן- הסכם שלום עם מדינות ערב נוספות ובמסיבת עיתונאים דיברו כמה שאיראן מסוכנת לא רק לישראל גם לארצות הברית
  2) ליברמן רוצה לתת לחמאס נמל -שדה תעופה + להכניס עשרות אלפי ערבים מעזה לעבודה בישראל
  3) מצרים רוצה לעזור לממשלת לבנון כנגד חיזבאללה
  4) ארדוגאן הטורקי רק לפני כמה ימים דיבר ואמר במדינות המפרץ הפרסי לעצור את התפשטות איראן
  בקיצור כשמחברים את הפזל מבינים טוב מאוד שנתניהו נכנס לברית עם ערבים סוננים כנגד איראן- חיזבאללה ואסד הסורי!!!!
  1) השאלה האם נלקח בחשבון רוסיה- סין וצפון קוריאה מה הם יעשו???
  2) מה יכול להיות טוב בהסכם הזה??? נניח שאת איראן וחיזבאללה חיסלנו, האם הטורקים וערבים לא ידרשו מישראל לחזור לגבולות 67 ולא ירצו להשמיד את ישראל, האם יש ערבי שמוכן לקבל את מדינת היהודים במזרח התיכון???? האם לא יותר טוב שהשיעים והסוננים ימשיכו להלחם עד אין סוף???
  לדעתי נתניהו הקוסם הוא לא יודע מה הוא עושה, הוא משחק באש ומסכן את קיומה של מדינת ישראל!!!!

 • פבר 16, 2017 @ 19:29 at 19:29
  Permalink

  ארה"ב לא מפחדת ממלחמה עם איראן, גם לא ישראל – שניהן מפחדות להיות אלו שמתחילות במלחמה, כלומר שיצירת קואליציה סונית-ישראלית חזקה שתדחק את חיזבאללה בלבנון והטלת סנקציות על איראן, כך שבסופו של דבר איראן היא זאת שתעשה מהלך בדמות האצת פרויקט הגרעין או מהלך מלחמתי עם חיזבאללה. במקרה כזה התקשורת תתגייס ללחימה בתוקפנות האיראנית וליצירת קואליציה שתכלול גם את אירופה נגדם. משחק שח מט או לא?

  • פבר 18, 2017 @ 17:06 at 17:06
   Permalink

   יאוו איך אתה יודע הכל

 • פבר 17, 2017 @ 7:32 at 7:32
  Permalink

  הנשיא טראמפ לא מבין בשלב זה כלום ממה שקורה באזורנו, ומוביל אותנו "במעטפה" לשיחות בחסות מדינות ערביות ידידותיות כביכול, וביבי נכנס למלכודת שיהיה לו קשה לצאת ממנה.

 • פבר 19, 2017 @ 11:14 at 11:14
  Permalink

  משא ומתן ישראלי-פלסטיני זה כמו איש שהולך לקנות עגבניות בשוק ומנהל משא ומתן על מחיר העגבניות. לא משנה כמה המוכר והקונה יתמקחו, לקונה אין כסף לקנות את העגבניות ולמוכר אין עגבניות בבסטה.

 • פבר 21, 2017 @ 14:10 at 14:10
  Permalink

  והעט לא שווה כלום ?

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות