מהלכי ההתערבות של איראן, חיזבאללה, חמאס והפלסטינים במערכת הבחירות לכנסת. משאירים בידיהם את האופציה להדליק את החזיתות

החמאס הביא ביום שני בבוקר 28.1, ציוד הנדסי כבר לאזור הגבול הצפון הרצועה והחל ליישר את השטח במטרה לאפשר למפגינים והמתפרעים הפלסטינים לתקוף ביתר נוחות את גדר המערכת ואת הסיורים של צה"ל העוברים לאורכה.
מקורות ברצועה מדווחים, כי החמאס החליט  שתקופת הזמן של חודשיים ומחצה שנותרו עד לבחירות בישראל, ב-9 באפריל,  נוחה להשגת הישגים נוספים מישראל מאחר וראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו עסוק בבחירות, והרמטכ"ל החדש רב אלוף אביב כוכבי עסוק למעלה מראשו בחזית הצפון.
המקורות הפלסטינים מוסרים, כי החמאס עומד להגביר את מספר ההתקפות שהוא מבצע לאורך גדר המערכת, ולחדש את טרור בלוני התבערה והנפץ.
במילים אחרות, 'התרגיל' שנקטו נתניהו מערכת הביטחון שהעבירו את העברת וחלוקת הכספים הקטאריים לרצועה באמצעות האו"ם, היו לא יותר מאשר קוסמטיקה שטחית אשר עזרה לחמאס להעמיד את עצמו בעמדה בו הוא גם הבטיח לעצמו את המשך חלוקת הכספים ברצועה, וגם את הגברת הפעולות נגד צה"ל בעוטף עזה.
נוסף לכך יש לחמאס עדיין אפשרות לשגר טילים בכל פעם שיחליט על כך.
במשך 10 חודשים מאז החלה המלחמה על גדר המערכת עדיין לא הדרגים המדיניים ולא הדרגים הצבאיים הצליחו להוציא את היוזמה מידי החמאס ולהעביר אותה, אפילו חלקית לידיהם.

אותם הדברים אמורים לגבי חיזבאללה. גם הדרגים המדיניים וגם הצבאיים ממשיכים להעמיד פנים, כאילו הם נטרלו את 'הנשק המסוכן' ביותר של חיזבאללה-מנהרות הטרור.
הרחיקו לכת, השר יובל שטייניץ, אשר אמר כי השבוע ראינו לפנינו נסראללה חיוור ומגמגם, והרמטכ"ל לשעבר רב אלוף גדי איזנקוט אשר הגיב על דבריו של נסראללה מאיפה צה"ל יודע שאין יותר מנהרות טרור, בקביעה החד-משמעתית כי צה"ל השמיד, או חסם את כל מנהרות הטרור. 
המציאות היא, שצה"ל באמת איננו יודע באם כל מנהרות הטרור חוסלו, והאמת היא שנסראללה לא נראה בנאומו בשבת, לא חולה, לא חיוור, וגם לא גמגם. להפך: אי אפשר היה לעצור את שטף דיבורו שנמשך למעלה משלוש שעות.
בנאומו השתמש נסראללה 'בטריק' תעמולתי ישן, בו לקח את דבריהם של נתניהו ואיזנקוט על תכנית חיזבאללה לכבוש חלקים מהגליל ופשוט 'אישר' אותם.
כן, יש לחיזבאללה תכניות כאלה, והוא יבצע אותן באם ישראל תתקוף את לבנון.
אף אחד לא בדרג המדיני ולא בדרג לא הגיב על החלק החשוב ביותר בנאומו של נסראללה, ובו היה כלול איום מפורש להשתמש בטילים מדויקים לתקוף מטרות בישראל.  יש לנו מספיק טילים כאלה, אמר נסראללה, ואנחנו מסוגלים לפגוע בכל מטרה בישראל.

לכך צריך להוסיף את דבריו של ראש המטות של הכוחות המזוינים האיראניים הגנרל מוחמד בגארי Gen. Mohammad Bagher  אשר אמר, ביום א' 27.1, כי איראן תהייה מעכשיו תוקפנית, יותר מאשר הגנתית. 'מעתה איראן תתקוף ראשונה בכל  פעם שתרגיש שהיא נתונה בהתקפה', We will attack first if we feel or see evidence that Iran may be under attack.
במילים אחרות, מעכשיו טהרן משאירה לעצמה את האופציה להדליק את חזית הצפון, מתי שהיא תחליט על כך, בדיוק כפי שהחמאס השאיר בידיו את האופציה הזו בחזית הדרום.
גם מאירועי הביטחון האחרונים ביהודה ושומרון עולה ריח חריף של בחירות.
לכל אחד המכיר ויודע את הפרטים על מה שהתרחש בין הפלסטיני כפר אל מועייר והיישוב עדי עד ליד רמאללה, ברור כי הפלסטינים ניסו לשים מארב-בחירות שידליק את השטח ויספק כותרות חדשות.  
מזווית הראייה הפלסטינית כתב האישום שהוגש ביום ה' 24.1, נגד צ', נער בן 16 מאזור מטה בנימין, בגין  ביצוע מעשה טרור  שהביא להריגת הפלסטינית עאישה א-ראבי לפני שלושה חודשים, יצר את האווירה לפיה אפשר וכדאי ליצור בשטח אירועים דומים.
ברור, שאם צ' אכן הרג את עיאשה א-רבי הוא צריך לעמוד למשפט, אבל מאחר וההוכחות לאשמתו של צ' אינן מוחלטות, אפשר היה לחכות עם פרסום הדברים.
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות