מהפך: טראמפ החליט להשאיר את הכוחות האמריקנים בסוריה לאחר שהגיע למסקנה כי פוטין אינו מוכן לעצור את התפשטות איראן בסוריה

ערב ההכרעה, ביום שישי 12.1, של הנשיא דונלד טראמפ לגבי עתידו של הסכם הגרעין והטלת סנקציות חדשות על איראן, קיבל הנשיא האמריקני החלטה לפיה הכוחות האמריקנים הנמצאים בסוריה יישארו בה ולא יפונו ממנה עם סיום הקרבות עם ISIS, כך מדווחים המקורות של תיקדבקה בוושינגטון.
החלטה חדשה זו פותחת חזית אמריקנית חדשה לא רק נגד רוסיה, אלא גם נגד איראן, והיא מהווה את אחד הצעדים המרכזיים החדשים של הנשיא טראמפ נגד איראן.
המקורות שלנו מדווחים, כי קודם להחלטה זו, הנטייה של טראמפ ויועציו האסטרטגיים, ובראשם היועץ לביטחון לאומי מקמאסטר , Gen. H. R. McMaster, הייתה לנסות ולעצב מדיניות משותפת לגבי סוריה עם הנשיא פוטין, ובמסגרת מדיניות זו להביא להוצאתם של הכוחות האמריקנים מסוריה, בתנאי שקודם לכן יפונו צבאות זרים אחרים מסוריה כמו משמרות המהפכה האיראנים, חיזבאללה, והמליציות השיעיות הפרו איראניות השונות.  אולם כמה התפתחויות שהתרחשו השבוע בסוריה, כאשר המרכזית שבהן הייתה משלוחי נשק איראניים חדשים מסיביים שהגיעו לסוריה, הביאו את הנשיא ויועציו למסקנה, כי נשיא רוסיה פוטין איננו מוכן לשתף פעולה בעצירת התבססות  הצבאית האיראנית בסוריה, ואיננו מוכן להתערב בשאלת הוצאות הכוחות האיראנים ממנה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי ההתקפה המרוכזת ויוצאת הדופן של חיל האוויר הישראלי על הבסיסים הסוריים באל קטיפה al-Qutaifa מערבית לדמשק, (ולא מזרחית מדמשק כפי שהסורים דיווחו), שם בוצעו שלוש תקיפות בזו אחר זו על מטרה אחת, הייתה קשורה להתפתחויות אלה. מקורות אמריקנים ציינו, כי כאשר מטרה מותקפת מספר פעמים הפירוש לכך הוא שהצד התוקף-כלומר ישראל, רצתה להיות בטוחה כי אכן המטרה הושמדה.
עוד ציינו המקורות האמריקנים, את השתיקה הרוסית המוחלטת לגבי התקפה אווירית זו ותוצאותיה, למרות שזו הייתה ההתקפה-הפצצה הכבדה ביותר שחיל האוויר הישראלי ביצע בשנים האחרונות בסוריה.
ההחלטה החדשה של הנשיא טראמפ לא רק משאירה את כל הבסיסים הצבאיים האמריקנים במרוכזים בצפון סוריה (ראו מפה מצורפת), אלא גם מחזירה את הזירה הסורית למרכז ההתמודדות האמריקנית מול הציר הרוסי-האיראני-טורקי.
פרטים מלאים וניתוח מיוחד על התפתחויות אלה יכללו בגיליון החדש של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 785 (באנגלית), שיצא לאור ביום ו' 12.1.  הקש כאן לחתום על מינוי.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “מהפך: טראמפ החליט להשאיר את הכוחות האמריקנים בסוריה לאחר שהגיע למסקנה כי פוטין אינו מוכן לעצור את התפשטות איראן בסוריה

 • ינו 11, 2018 @ 19:39 at 19:39
  Permalink

  טראמפ הוא נשיא חכם. הוא הבין שטורקיה היא אויב . והצבא האמריקאי בגבול טורקיה נועד להכות בטורקים. הוא קלט את השקרים של ארדואן הערמומי ואת השנאה שלו למערב.

 • ינו 11, 2018 @ 20:07 at 20:07
  Permalink

  על הנייר יש ציר טורקי- רוסי ואיראני אבל לפי המבזק שהופיע באתר דבקה מי שתקף את בסיסי חיל אוויר של הרוסים היו מל"טים של הטורקים!!!!
  לכן כל מי שעושה ברית עם טורקיה הוא מתעורר עם סכין בגב והם לא אמינים בשום דבר!!!
  לדעתי חייבים לחזק את הכורדים בטכנולוגיות מתקדמות וצריך להשמיד את הטורקים לפני האיראנים!!!!!!

 • ינו 12, 2018 @ 0:45 at 0:45
  Permalink

  טראמפ הוא המזל הטוב שלנו-הוא נשאר כמשקל נגד לאיראן והחיזבללה
  עובד בשתוף פעולה מלא עם ישראל כל פעילות מתואמת ומחושבת
  תודה לאל שיש לנו פרטנר כזה בביית הלבן
  כך מציל אותנו טראמפ ממלחמה קרובה עם איראן שלא תעיז לתקוף אותנו כל עוד ארצות הברית בשטח
  שוב תודה לארהב ולטראמפ ידיד אמת לישראל וגבר בכל רמח אבריו

 • ינו 12, 2018 @ 3:09 at 3:09
  Permalink

  אם ישראל יכולה להפציץ חופשי חופשי בסוריה מדוע שלא תתנקש בחייו של אסד ועל ידי קטיעת ראש הנחש תסכל התבססות אירן פשוט

  • ינו 12, 2018 @ 15:37 at 15:37
   Permalink

   Assad is not really the problem. Iran is but the one who will take the place of Assad might be worse

 • ינו 16, 2018 @ 22:06 at 22:06
  Permalink

  התנגשות ישראל-אירן היא למעשה התנגשות ארה"ב-רוסיה.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות