מה הפירוש המעשי שאולמרט וליבני, נותנים למושג `רשות טרור`?

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת של תיקדבקה: כשאר מ"מ מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט ושרת החוץ ציפי ליבני, אומרים שאם הפרלמנט (המועצה הלאומית,) הפלסטיני, בו יש רוב לחמס, יתכנסו ביום שבת 18.2, הרשות הפלסטינית תהפוך להיות רשות טרור, למה הם מתכוונים?
המקורות של תיקדבקה מוסרים בלעדית את 4 הצעדים העיקריים שהם עומדים לנקוט.
1. לא תתאפשר כינוס מליאת הפרלמנט הפלסטיני ברמאללה. ישראל לא תאפשר לצירי החמס להגיע לרמאללה לא מעזה ולא משכם, מטול כרם, חברון, ומג`נין. בכך רוב חברי הפרלמנט הפלסטיני לא יוכלו להשתתף בישיבת הפתיחה. כתוצאה מכך מתקיימים בשעות האחרונות מגעים קדחתניים בין יו"`ר הרשות אבו מאזן, ראשי החמס, שר הביון המצרי הגנרל עומר סולימן, וחצר המלך הירדני עבדאללה, בניסיון לבדוק אפשרות של קיום ישיבת הפרלמנט הפלסטיני בעמן, כאשר רוב צירי החמס אשר יגיעו מעזה, יעברו דרך מעבר רפיח בדרכם למצרים ומשם לירדן. אפשרות מעשית יותר נראית עריכת ישיבת פתיחה של הפרלמנט בווידיאו. הפלסטינים סבורים כי פתיחה משודרת כזו מכמה ערים בגדה וברצועה, יכולה לקבל פרסומת רבה בכלי התקשורת הבינלאומיים,ולהציג את ישראל באור גרוע.
2. תופסק כל העברת הכספים מישראל לרשות הפלסטינית. החמס מנהל עתה מגעים עם סעודיה, איראן, וכמה מדינות המפרץ במטרה לקבל מהם כספים, שיפצו את הפלסטינים. עיקר השאלה באיזה דרך הכספים יגיעו אליהם?
3. יבוטלו כל תעודות האישים החשובים ה-VIP הפלסטינים ורישיונות התנועה שלהם בתוך ישראל ובין הגדה והרצועה. צריך לזכור כי הסדרי תנועה אלה מתואמים גם עם האמריקנים ועם האירופאים, וישראל תעמוד בפני לחצים להמשיך ולהתיר את התנועה החופשית לכמה מהם.
4. לא ייפסקו המגעים השוטפים בין ישראל לפלסטינים, כמו בנושאי מים, חשמל, אספקת מזון, נמלים, מעבר לבתי חולים ועוד, אולם מגעים אלה ייערכו רק בדרגים נמוכים ביותר. דרגים ניתנה כבר הוראה לא לתת בשום מצב תשובה מיידית, אלא לומר כי הדברים מועברים להחלטה בפני דרגים גבוהים יותר. במילים אחרות, טיפול בכל בעיה פלסטינית ופתרונה ייקחו זמן רב.
הבעיה העיקרית של הצעדים עליהם החליטו אולמרט וליבני היא כי מדובר בצעדים טכניים בלבד ולא בצעדים מדיניים או ביטחוניים שנועדו לשנות את המצב. גם הרשות הפלסטינית וגם החמס יכולים להתאים את עצמם לצעדים אלה, ואם כל אי הנוחיות היומיומית שתגרם להם, הם לא יעצרו לא את כינוס הפרלמנט הפלסטיני ולא את הקמת ממשלת החמס.

Print Friendly, PDF & Email