מה צפוי לטורקיה ולראסיפ טאייפ ארדואן באם הוא יפסיד בבחירות להנהגת שלטון נשיאותי?

 איש איננו יודע באמת מה צפוי לטורקיה ולראסיפ טאייפ ארדואן באם הוא יפסיד בבחירות הכלכליות התקיימות ביום א' 24.6, אשר צריכות להכתירו לנשיא בעל זכויות ביצועיות הדומות  לאלו של נשיאי ארצות הברית ורוסיה  ולבחור פרלמנט חדש בטורקיה?  הבחירות צריכות גם לאשר את החוקה החדשה לפיה לנשיא טורקיה תהיינה סמכויות גם של נשיא וגם של ראש ממשלה.
אולי ארדואן עצמו יודע  את התשובה לשאלה זו, אולם מאחר ואין אף איש אחד מכל אלה הסובבים אותו המעז להעלות שאלה זו על דל שפתיו, כולם בטורקיה החל משרי הממשלה, ראשי הצבא, ראשי המערכת הפוליטית, והאזרח הטורקי הפשוט ברחוב, מגששים בחשיכה.
יש אומרים כי אולי האיש היחיד היודע את התשובה לכך היא אשתו אמין Emine. רבים בטורקיה ומחוצה לה חושבים כי אמין, היא בעצם 'האיש החזק בטורקיה' מאחורי ארדואן, והיא זו שמקבלת למעשה את ההחלטות המכריעות.
אולם בטורקיה של ארדואן, איש לא יעז לומר זאת בקול אפילו לא לרמוז על כך בחשאי.
זו הסיבה מדוע רוב הטורקים מחזיקים בדעה, כי אם ארדואן יפסיד בבחירות, גם בסיבוב הראשון וגם בסיבוב השני, דבר שבהחלט יכול לקרות, משום שהאולמות והכיכרות בהם הוא מופיע חצי ריקים בשבועיים האחרונים, לעומת האולמות והכיכרות המלאים של מועמדי האופוזיציה, והוא לא יצליח להשיג למעלה מ-51 אחוז מקולות למעלה מ-55 מיליון הבוחרים הטורקיים שימנו אותו לעוד שש שנים-עד 2024- לנשיא הכול יכול של טורקיה, שום דבר לא יקרה!
אי אפשר למצוא היום גורם או איש אחד בטורקיה שמאמין כי אפילו בהתפתחות כזו, ארדואן יוותר על עמדות הכוח שלו ושל משפחתו, וכי יאפשר לראשי האופוזיציה הטורקית ובוודאי שלא למתחרה העיקרי שלו מוארם אינצ', ראש החזית הלאומית הטורקית Muharrem İnce the leader of The Turkish National Alliance לתפוס את השלטון.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “מה צפוי לטורקיה ולראסיפ טאייפ ארדואן באם הוא יפסיד בבחירות להנהגת שלטון נשיאותי?

 • יונ 24, 2018 @ 11:34 at 11:34
  Permalink

  אם ינצח , יגידו שזייף, וישתמשו בנשק כורדי להפלת משטרו, כי כך רוצה ארה"ב. כך זה נעשה בלוב, עיראק, סוריה, ובאוקראינה, וכך זה יעשה בכל מדינה שלא תציית לארה"ב. גם בישראל… או שנתערב בסוריה, או שיפרקו אותנו…

 • יונ 24, 2018 @ 15:34 at 15:34
  Permalink

  "ארדואן יוותר על עמדות הכוח שלו ושל משפחתו………….."
  או הסוף של צאושסקו………….
  קודם טורקיה………(אש ודם)
  בלגן(משגה……..) לא פשןט לקחת השילטון של הסולטן………
  באמת נתן כל הנשמה שלו!!!!!!!!!!!!!!
  ואחר כך………אירן……………

 • יונ 24, 2018 @ 20:00 at 20:00
  Permalink

  אל חשש, אצל הסולטן לא משנה מי מצביע, משנה מי שסופר את הקולות…
  מישהו באמת מאמין שתוצאות הבחירות שם לא "יוטו" לכיוון ה"נכון"?

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות