מובלעת בית ג'ינן נפלה בידי צבא סוריה, חיזבאללה ומיליציה איראנית, מבלי שצה"ל יתערב. איראניים וחיזבאללה 5 ק"מ מגבול רמת הגולן

המורדים הסוריים  שנלחמו במובלעת בית ג'ינן Beit Jinn השולטת על אזור הגבול הצפוני של ישראל ועל אזור פיתחת קונטרה, נכנעו ביום שלישי  26.12 בפני כוחות של צבא סוריה, חיזבאללה והמיליציה הדרוזית הפרו-איראנית 'ניצי הגולן'. קצינים של המורדים שנפגשו עם קצינים סוריים ושל חיזבאללה חתמו, לאחר חודש של קרבות, על כתב כניעה הכולל ארבעה סעיפים:
1. חנינה מלאה מובטחת לכל הלוחמים בשורות המורדים שהם תושבי המובלעת.
2.  לוחמים מבין המורדים שמסרבים לקבל עליהם את תנאי הכניעה יעברו בשיירות מאובטחות על ידי צבא סוריה וחיזבאללה לפי בחירתם או לדרעא  Derra בדרום ליד גבול ירדן, או למחוז אידליב Idlib בצפון סוריה שם שולטת מליצית  חאיית אל-תאחריר אל-שם.
3. לוחמים מבין המורדים שהגיעו להילחם במובלעת בית ג'ינן דרך טריטוריה ( באזור קונטרה) בה יש השפעה ישראלית, (כלומר-מורדים שישראל סייעה בהבאתם למובלעת), יחוזרו לאזור דרעא בדרום סוריה.  בכך וויתרו סוריה וחיזבאללה להסגיר מורדים אלה לידיהם.
4. צבא סוריה יקבל לידיו את השליטה המלאה על כל הבסיסים והמתקנים הצבאיים הקיימים במובלעת, והמצב בה יחזור בה לזה שהיה לפני 2011, כאשר מלחמת האזרחים פרצה בסוריה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה כבר דיווחו ביום ב' 25.12, כי אם צה"ל לא יפתח לפני המורדים הסורים במובלעת ציר נסיגה דרומה דרך הכפר הדרוזי חאדר, לא תישאר להם כל ברירה אלא להיכנע.
מאחר וצה"ל לא פתח בפני המורדים מסדרון נסיגה גורלם נחרץ, ובכך ישראל אפשרה לצבאות סוריה, חיזבאללה, ומיליציה פרו-איראנית שמפקדים עליה קצינים של משמרות המהפכה האיראניים להגיע עד למרחק של 5 ק"מ מגבול רמת הגולן, כאשר בניהם ורמת הגולן אין שום חיץ נוסף.
יתרה מזאת, באובדן מובלעת בית ג'ינן איבדו ישראל  וצה"ל את השליטה הצבאית על אזור פיתחת קונטרה.
זהו האזור האסטרטגי ממנו צבא סוריה הנחית את ההתקפה על רמת הגולן במלחמת הכיפורים ב-1973.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “מובלעת בית ג'ינן נפלה בידי צבא סוריה, חיזבאללה ומיליציה איראנית, מבלי שצה"ל יתערב. איראניים וחיזבאללה 5 ק"מ מגבול רמת הגולן

 • דצמ 26, 2017 @ 17:08 at 17:08
  Permalink

  נו, ומה קרא? השמים נפלו?

 • דצמ 26, 2017 @ 17:22 at 17:22
  Permalink

  דר. גיא בכור דיווח באתרו כי מדובר בסילוף של אמת על ידי הסורים… אם כך מה נכון ומה תמונת המצב האמיתית?

  • ינו 1, 2018 @ 21:21 at 21:21
   Permalink

   מי זה ?

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות