מוחמד מארח חוסל. הופעת סוג חדש של טרוריסט איש הברזל Iron Man, תביא לגל חיקויים בעולם המוסלמי

אין ספק כי המצור שניהלו שירותי הביטחון והמודיעין הצרפתיים על הדירה בצפון טולוז שם התבצר רוצח 7 צרפתים, מהם 3 חיילי עילית, ו-3 ילדים יהודים, ואשר הגיע לשיאו ביום ה' 22.3  בחיסולו, ירשם בהיסטוריה של המלחמה בטרור כמצור הארוך ביותר שהטילו  מספר גדול כל כך של  אנשי ביטחון על טרוריסט חמוש אחד.
מאז חצות ביום ד' נשמעו מידי פעם קולות נפץ וירי מאזור הדירה שאיש לא טרח להסביר את פשרם.  הדבר היחיד אשר היה ידוע בבוקר של יום ה' בוודאות הוא כי היחידה ללוחמה בטרור הצרפתית עדיין לא פרצה לדירה. הדבר שפחות ברור הוא, מי הוא האיש אשר הוברח בסיבות השעה 00:2.00 לפנות בוקר מאזור הדירה לתוך ניידת משטרה כשהוא עטף בשמיכה טרמית.
האם מדובר באיש קשר מסתורי שהצליח להיכנס לדירה ולדבר פנים מול פנים עם מוחמד מארח ולהציג לפני את התנאים להפסקת המצור עליו? או שמדובר באיש ביטחון שנפצע מהאש שמארח ממטיר מהדירה מיידי פעם בפעם לעבר הצרים עליו.
אחת הסיבות היותר פשוטות מדוע כוחות הביטחון הצרפתיים לא פשטו על הדירה, היה החשש כי הדירה ממולכדת על ידי זירת מטענים, והחשש היה שאנשי הביטחון יפרצו אליה מארח יפעיל אותה ואז יהיו לכוחות הביטחון הצרפתים אבדות רבות, מבלי שהדבר יביא בהכרח לחיסולו של מארח. הסיבה: בדירה  בה מארח התכונן במשך תקופה ארוכה להתחיל בשרשרת הפיגועים, היו כמויות גדולות של מזון, מים, תחמושת, ותרופות, אשר היו מאפשרות לו להחזיק מעמד תקופה ממושכת מעמד.
במקרה כזה מדובר בתופעה ראשונה מסוגה בהיסטוריה של הטרור המודרני. הופעתו של איש הברזל Iron Man המודרני. אחרי מדובר בהופעה ראשונה של טרוריסט שונה מכל אב טיפוס אחר של טרוריסטים שהכרנו עד עתה. מדובר בקנאי סלפי קיצוני הנוסע במכוניות ובאופנועי ימאהה  מהירים, אוהב את החיים היפים, ולרשותו עומדים כל  האמצעים האלקטרונים המתקדמים gadgets  electronic , כולל מצלמת ווידיאו המורכבות למכוניות מרוץ פורמולה 1, שתנציח את מעשי ההרג שלו תוך כדי ביצועם בתנועה מהירה.
אין כמעט ספק, שלאחר שפרשה זו תסתיים, יקומו למוחמד מארח מחקים-מעריצים רבים בקרב צעירי הקהילות המולסמיות ברחבי העולם המערבי, וגם בישראל. 
שאלה אחרת היא כמובן, מהיכן היו למוחמד מארח סכומים גדולים כל כך של כסף, כדי לממן את ההוצאות הכרוכות בבניית הדמות של הטרוריסט המודרני.
ביום ה', זמן קצר לפני התחלת הפשיטה של כוחות הביטחון על הדירה, כתבו המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה את הדברים הבאים: מדוע כוחות הביטחון הצרפתיים אינם מזרימים גז הלם מרדים לתוך הדירה שדלתותיה כבר פרוצות לפחות מספר שעות.
אחרי הכול היחידה ללוחמה טרור הצרפתית הייתה הראשונה במערב שצוידה בגז כזה, שייוצר במיוחד עבורה כבר לפני 40 וכמה שנים.
בסוף שנות ה-70. כבר בנובמבר 1979, כאשר בית המלוכה הסעודי פנה לפריס בבקשת עזרה דחופה לשלוח את היחידה הצרפתית למלחמה בטרור למסגד הכעבה במכה, (האסור לפי ההלכה המוסלמית בכניסה של  כופרים-נוצרים), כדי לדכא את המורדים, רובם וואהבים קיצוניים אנשי שבט העותייבה, הצרפתים הביאו אתם את הגז הזה. הזרמת הגז לתוך המחילות התת-קרקעיות בנות אלפי השנים, שאיש לא ידע בדיוק את מיקומן, שם המורדים הסתתרו הביאה בסוף להכנעתם.  האם בסוף יפעלו הצרפתים ב-2012 בטולוז, כפי שהם פעלו ב-1979 במכה? זאת נדע  בשעות הקרובות. עד כאן סוף הציטוט.
מיד לאחר חיסולו של מוחמד מארח, נמסר כי הכוחות שפרצו לדירה השתמשו בגז כזה.    

Print Friendly, PDF & Email