מוחמד עבדול עזיז, הוא הפלסטיני-ירדני ה-3 התוקף ב-6 השנים האחרונות מטרות צבאיות אמריקניות

המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי מוחמד יוסוף עבדול עזיז Mohammod Youssuf Abdulazeez, הוא הפלסטיני-ירדני השלישי התוקף ב-6 השנים האחרונות מאז 2009, בשם האיסלם מטרות צבאיות ומודיעיניות אמריקניות.
זהו המחיר שהצבא ושירותי המודיעין האמריקנים משלמים עבור הסתמכותם הכמעט בלעדית על סוכנות הביון המרכזית של ירדן General Intelligence Directorate, or GID-Dairat al-Mukhabarat al-Ammah, במלחמתם באל קעידה, ב-ISIS, ובארגונים מוסלמים קיצוניים אחרים במזרח התיכון.
אם גורמי מודיעין אמריקנים אומרים בשבת 18.7, כי הטרוריסט שהה בירדן ב-10 השנים האחרונות 4 תקופות ארוכות, ובאחת  מתקופות אלה הוא נסע מירדן לתימן, אין שום סיכוי כי מוחמד יוסוף עבדולעזיז, או כפי שכמה מקורות בירדן טוענים בשבת, ששמו האמיתי הוא שונה: יוסוף עבדולעזיז סעיד  Mohammod Youssuf Said, נמלט מתחת למכ"ם  under the radar. מבחינה מודיעינית סביר יותר שהמודיעין הירדני לא רק שהכיר אותו היטב, אלא אף  ניסה, ואולי הצליח לגייס אותו.  לא יתכן כי אדם בעל אזרחות אמריקנית ייסע מירדן לצנעא ובחזרה מבלי שהמודיעין הירדני ידע זאת. 
ואם המודיעין הירדני ידע זאת, לא ייתכן כי תנועותיו של האיש הזה ונסיעתו לתימן, לא דווחה על ידי המודיעין הירדני לגופי המודיעין והמלחמה בטרור האמריקנים.
נראה כי גופי הביטחון והלוחמה נגד טרור האמריקניים, יודעים יותר פרטים על מוחמד יוסוף עבדול עזיז או סעיד, מאשר הם מוכנים להודות, וכי הם משחררים חלק מפרטים אלה בשלבים איטיים.
אחד הסימנים הבולטים ביותר לכך הוא, שזמן קצר מאוד לאחר פיגועי הירי, כבר היו פרושים בשטח מאות סוכנים של ה-FBI, ונציגים של כל הגופים האמריקנים העוסקים  במלחמה בטרור, כולל התביעה הכללית, בשתי זירות הפיגועים בצ'אטאנוגה  Chattanooga, שם הטרוריסט הרג 4 חיילי מרינס אמריקנים.
גם קשה מאוד להבין, כיצד קרה שאדם כזה שבאחד הבלוגים שלו מופיע המשפט הבא: 'החיים הם קצרים ומרים, וההזדמנות להקריב (אותך) לאללה חולפת על פניך מבלי שתרגיש'. ציטוט המקור: “Life is short and bitter,” the blog reads. “And the opportunity to submit to Allahmay pass you by,”  ומצטייד בכמות כה גדולה של נשק-לפחות שני רובי קלצ'ניקוב  AK-47, ובמה שהוגדר 'מספר גדול' של כלי נשק numerous weapons, מבלי שנמסר באיזה כלי נשק מדובר, חומק מרשתות האזנה והפיקוח של גופי המודיעין האמריקנים, אלא אם כן מדובר באחד הכישלונות הגדולים ביותר שלהם.
ההערכה של המקורות המודיעיניים של תיקדבקה היא, שסביר יותר כי  מוחמד יוסוף עבדול עזיז או סעיד, שהיה מוכר גם למודיעין האמריקני והירדני, ניצל פרצה או 'שטח מת' שהיה קיים בין שני גופי המודיעין, והכין בקור רוח את הפיגוע השבוע בטנסי, כאשר הוא בטוח כי לא יצליחו לעצור אותו קודם לכן.
ייתכן גם כי הוא עצמו הצליח ליצור את הפרצה הזו או את 'השטח המת' לפי הוראות שהוא קיבל או  מאנשי ISIS בירדן, או מאנשי אל קעידה בחצי האי ערב Al-Qaeda in the Arabian Peninsula-AQAP.
אם אכן הדברים המצטיירים הם כאלה, הדבר מזכיר את המודוס אופרנדי של אל קעידה, שכבר התגלה ב-2009, כאשר רופא ירדני  חאליל אל-בלעאווי Humam Khalil al-Balawi, שגויס על ידי המודיעין הירדני, עבור המודיעין האמריקני, למטרת שימוש בכישוריו הרפואיים לחדור אל המעגל הסגור מסביב למנהיג אל קעידה איימן אל-זוהייארי, הצליח במשימתו, ואפילו רכש את אמונו של  אל-זוהייארי.
אולם אל-זוהייארי הצליח לשכנעו לעבור את הקווים ולשמש סוכן כפול של אל קעידה אצל האמריקנים.
ב-30 בדצמבר 2009, הגיע אל-בלעוואי לבסיס קדמי אמריקני  Camp Chapman, במחוז קושט Khost בדרום-מזרח אפגניסטן, כדי לדווח לצמרת הפיקוד של סוכנות הביון המרכזית האמריקנית ה-CIA באפגניסטן, על תוצאות ביקורו האחרון אצל איימן אל-זוהייארי. המודיעין האמריקני ייחס חשיבות כזו לפגישה, שעוד לפני שהיא נערכה דווח עצם קיומה לנשיא ארה"ב אובמה.
אבל במקום לדווח להם מה איימן אל-זוהיירי אומר, ומה מדברים בסביבתו הקרובה, פוצץ אל-בלעאווי חגורת נפץ שהייתה קשורה לגופו כאשר הוא הורג את עצמו ו-9  אנשי ה-CIA, אשר הצטופפו אתו בחדר כדי לשמוע את דיווחיו.
ב-9 בנובמבר  2009, פתח רב-סרן נידאל מאליק חסן Maj. Nidal Malik Hasan, שיש לו עבר דומה מאוד לזה של המפגע השבוע בטנסי- גם הוא ירדני ממוצא פלסטיני, באש על חיילים אמריקנים בבסיסי פורט-הוד  Fort Hood שבטכסס, והרג 13 חיילים ופצע 30.
באירועים השבוע בטנסי, לא היה קשה להבחין בכך, כי מוחמד יוסוף עבדולעזיז או סעיד, למד היטב את שיטות הפעולה של הירדניים שביצעו את הפיגועים באפגניסטן ובטכסס.

 

Print Friendly, PDF & Email