מול האולטימטום שארה"ב מצרים, סעודיה וה-UAE, מציבות לאבו מאזן. מציג המנהיג הפלסטיני אולטימטום לנשיא טראמפ-מלחמה!

עתה כאשר יושב ראש הפלסטינית אבו מאזן הבין סוף סוף, כי זו לא רק גחמה אישית פרו-ישראלית של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להכריז על ירושלים כעל בירת ישראל, אלא מדובר בקצה הקרחון של תכנית מדינית אשר קבלה בימים האחרונים את השם 'תכנית המאה לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני' אותה רקחו ביחד הנשיא טראמפ, נשיא מצרים פאתח אל-סיסי, יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS, ויורש העצר-שליט איחוד נסיכויות הנפט הערביות השייח' מוחמד בין זייאד MbZ, הוא ניצב בפני פרשת דרכים.
קודם כל הוא צריך להחליט כיצד הוא יציג לדעת הקהל הפלסטינית והערבית את הכישלון המדיני-האסטרטגי הגדול ביותר שנחלו הפלסטינים ב-25 השנים האחרונות מאז הסכמי אוסלו ב-1993.
כל האסטרטגיות בהן נקט אבו מאזן לכפות על ישראל פתרון מדיני באמצעות הקהילה הבינלאומית, שנראו מבטיחות מאוד רק לפני כמה חודשים ספורים, נעלמו כלא היו.
פה ושם, באחד הגופים הבינלאומיים, יכולים עדיין הפלסטינים לזכות באחד מקרבות המאסף שהם מנהלים, אולם גם בתחום הזה הדלתות הולכות ונסגרות בפניהם.
אפילו האירופאיים המנסים בכל כוחם להראות שהם נגד מהלכיו של הנשיא טרמאפ, והם עדיין תומכים בפלסטינים, יתקשו להמשיך ולהציג עוד זמן רב עמדות אנטי אמריקניות וישראליות, כפי שהם עושים היום, שינגדו את דעותיהם של שליטי סעודיה ואיחוד הנסיכויות ה-UAE.
אחרי הכול, הכלכלות שלהן המצויות במשבר אינן יכולות לוותר על הכספים והחוזים של מדינות המפרץ.
לאט לאט, כמו שלאבו מאזן לקח להבין, כי יש לארצות הברית ולמדינות ערב המרכזיות תכנית מדינית שונה לחלוטין מזו שלפיה ישראל תצטרך לחזור לקווי 1967, כך האירופאים ייאלצו להסתגל למצב החדש.
גם כל הגורמים  בישראל  ואצל הפלסטינים המתנגדים לתוכנית זו ומציגים אותה כאילו מדובר בוויתור על פתרון שתי המדינות, וכי עומדת לקום מדינה אחת דו-לאומית, מגלים לאט לאט, כי לדבריהם אין אחיזה במציאות.
לא טראמפ, לא אל-סיסי, לא שליטי ערב הסעודית ואיחוד הנסיכויות, וגם לא בנימין נתניהו, לא וויתרו על הקמת שתי מדינות-ישראלית ופלסטינית, החיות זו ליד זו. מה שהם וויתרו הוא על הנוסחה לפיה המדינה הפלסטינית צריכה לקום בגבולות 1967. 
לפי קטעי הידיעות המתפרסמות המדינה הפלסטינית תקום רק בשטחים בהם מחזיקה כיום הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, כלומר בגוש הערים הפלסטיניות המתחיל בשכם בצפון, ומגיע דרך רמאללה ובית לחם, עד לחברון בדרום. משם המדינה הפלסטינית תעבור לרצועת עזה שאליה יסופחו שטחים מצפון סיני, כפי הנראה אזורי רפיח ואל עריש.
לפי ההיגיון של מעצבי התוכנית הזו, שפרטיה עדיין לא הושלמו, מדינה פלסטינית שמרכזי השלטון והאוכלוסייה שלה יתרכזו יותר בדרומה של ארץ ישראל, איננה זקוקה לירושלים המזרחית כבירת  המדינה הפלסטינית.
היא יכולה להסתפק ברמאללה, או באבו דיס, שם כבר הוקמו הבניינים מהם הממשלה והפרלמנט הפלסטיני יפעלו בעתיד.
במילים אחרות, לפי התוכנית האמריקנית-ערבית, כן תקום מדינה פלסטינית עצמאית, אבל שונה מזו שהמנהיגות הפלסטינית תכננה לעצמה ב-50 השנה  האחרונות מאז הופעתה של התנועה הלאומית הפלסטינית באמצע שנות השישים של המאה הקודמת.
זו לא תהייה מדינה שתבלע במשך הזמן את ישראל ותחסל את החזון הציוני, כפי שהפלסטינים קיוו ושאפו להשיג. זו תהייה מדינה שתצטרך להישען על כוחן של מצרים, ערב הסעודית, ואיחוד נסיכויות הנפט-שלוש מדינות ערביות להן יש קשרים כלכליים וצבאיים עם ישראל.
ברור שאבו מאזן, שבמשך עשרות שנים ניהל את המאבק הפלסטיני נגד ישראל, ורק לפני כמה חודשים, אפילו לא האמין כי קיימת אופציה כזו, לא רק שמתנגד אליה בחריפות, אלא חוזר ומודיע כי הפלסטינים אף פעם לא יקבלו אותה, ומרשה לעצמו לקלל את נשיא ארצות הברית ולאחל לו יחרב ביתך'.
במילים אחרות, אם אתה רוצה להרוס את הבית שלי, הבית שלך ייחרב קודם.    
ביום ב' 16.1, ביצע הנשיא טראמפ, שלא נבהל מקללה זו, מהלך נוסף לקידום התוכנית הזו, כאשר הממשל הודיע על קיצוץ של 50 אחוז בסיוע האמריקני לסוכנות הסעד והתעסוקה לפליטים הפלסטינים-אונר"א. במקום עזרה אמריקנית של 165 מיליון דולר לשנה, הסוכנות תקבל רק 60 מיליון דולר.
אונר"א הפכה כבר מלפני שנים רבות מסוכנות סעד לפליטים, למכשיר פוליטי רב עוצמה שתמך בכל הגורמים במחנה הפלסטיני מהמתונים ועד הקיצונים שבהם שהיה מוכן להתעמת בישראל.
מאחר ולרשות אונר"א עמדו הכספים שהמדינות חברות האו"ם תרמו לו מידי שנה, מצבה הכלכלי והפיננסי היה יציב יותר מזה של הרשות הפלסטינית.
אין פלא שהנשיא טראמפ שרוצה לקדם את התוכנית האמריקנית-ערבית לפתרון הסכסוך הפלסטיני איננו מוכן למממן יותר את הגורמים הפלסטינים המתנגדים ופועלים נגד תכנית זו.
לכך צריך לצרף את העובדה, אותה מרבים להסתיר, כי גם סעודיה, איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE, וגם קטאר (תחת לחץ אמריקני כבד), הפסיקו כבר לפני כמה שבועות להעביר כספים לרשות הפלסטינית.
במילים אחרות, ברגעים אלה הולך ומתפתח אמברגו כלכלי אמריקני-ערבי על הרשות הפלסטינית ועל העומד בראשה-אבו מאזן, שיש לו רק שלוש משמעויות:
1. העמדת אבו מאזן בפני מצב בו לא תהייה לו ברירה אלא לקבל את התוכנית האמריקנית-ערבית החדשה.
2. להעמיד את ההנהגה הפלסטינית בפני מצב בו היא תדיח את אבו מאזן מתפקיד יושב ראש הרשות, ותמנה במקומו אישיות שמוכנה להגיע להבנות עם ארה"ב, מצרים, סעודיה, ואיחוד הנסיכויות.
3. אבו מאזן יחליט שמאחר וכל הדרכים נסגרו לפניו, הוא יחזור לנוסחה של יאסר ערפאת, כלומר מאבק מזוין לא רק נגד מטרות ישראליות, אלא גם נגד מטרות אמריקניות.
רמז לכך נתן אבו מאזן בנאומו ביום ד' 17.1, במוסד אל-אזהר בקהיר בו אמר:  'ירושלים היא שער השלום רק כשתהיה בירה לפלסטין. אבל היא גם שער למלחמה, אי-ביטחון ואי-יציבות אם לא תהיה כזאת. טראמפ צריך לבחור'.
כלומר, מול האולטימטום שהנשיא טראמפ הציב לפניו, בו מאזן מציב אולטימטום לנשיא טראמפ.
זו  גם הסיבה מדוע ביום ד' זמן קצר לפני הנאום דאגו החוגים המקורבים לאבו מאזן להפיץ, כי ממשל הנשיא טראמפ פועל להדיחו בכוח מהשלטון ברשות הפלסטינית.
אחת הבעיות המרכזיות המקשות על אבו מאזן להחליט באיזה דרך יבחר היא גילו המתקדם.
בגיל 82, הולך ומתברר כי הדרך הרביעית הטובה ביותר הפתוחה לפניו היא לפרוש, ולפנות את מקומו למנהיג פלסטיני צעיר יותר.

Print Friendly, PDF & Email

22 תגובות עבור “מול האולטימטום שארה"ב מצרים, סעודיה וה-UAE, מציבות לאבו מאזן. מציג המנהיג הפלסטיני אולטימטום לנשיא טראמפ-מלחמה!

 • ינו 17, 2018 @ 13:42 at 13:42
  Permalink

  מנחוס עבאס והשתן שעלה לו לראש
  תגיד מר עבו אוזן אתה באמת חשבת שתקבל את ירושלים?
  לאיסלאם אין ,לא היה ולא יהיה מעמד בירושלים
  וזאת כי ירושלים אננה קשורה בשום צורה לאיסלאם
  ירושלים לא קדושה לאיסלאם ומי שאומר שיש קשר הוא שקרן ואתה מר מנחוס עבאס שקרן בעל רמ"ח עיברך עוד מהטזה האקדמית שלך על הכחשת השועה
  אתה לא יבוסי ולא כנעני ולא פלישטי
  לא תמחק את זהות ירושלים כבירת הנצח של העם היהודי ואני כיהודי עומד בין ירושלים לבין אוייביה שללא ספק אתה אחד מגדולי אוייביה

 • ינו 17, 2018 @ 13:56 at 13:56
  Permalink

  טראמפ תותח על חלל
  כשהוא אומר -אני מתכוון ביזנז -אזי זה מה שיהיה
  טוב מאוד לישראל
  אים גם אירופה תצטרף -לא תהיה שום ברירה ריאלית לפלסטינים
  תכנית מצויינת ומעשית
  סוף זןף משהוא רציני לקח את המושכות לידיים

 • ינו 17, 2018 @ 15:19 at 15:19
  Permalink

  Abu Maazen is far away from reality. he think that if i get not jerusalem, then we will fight. he knows as well that historical have the palestinian nothing, he believe that the fight will achieve palestinian dreams but the decession is that Paestinian will leave this area . gaza with hamas will be destroyed and palestinian dream will be like the clounds on sky, they will gone away.

 • ינו 17, 2018 @ 15:24 at 15:24
  Permalink

  Abu Maazen, go home to desert, it is time to leave the holy land

 • ינו 17, 2018 @ 17:32 at 17:32
  Permalink

  כתבה מצוינת

  באמת סוף סוף מישהו רציני לקת את הענייניים לידיים ועושה את הדברים בצורה הנכונה ומשתמש בכוחות שיש לו כמו

  שצריך

  • ינו 22, 2018 @ 20:41 at 20:41
   Permalink

   צודק
   שפו לדבקה

 • ינו 17, 2018 @ 20:44 at 20:44
  Permalink

  שלום לאתר הקונספירציות והדיס אינפורמציה הקרוי דבקה

  לא יקום ולא יהיה. העם הפלסטיני לא יכרע ברך ולא יכנע לפסיכי הזנאי והנואף ולבוגדים המושחתים הערבים
  שיומם יגיע בקרוב

  וגם אם אם אם המזימה תצלח היא לא תהיה שווה כלום . הסכם שאינו עונה לדרישות המינימום של העם הפלסטיני ייכשל . הסכם אוסלו נכשל
  בדיוק מסיבה זו .

  נראה אתכם גברים ומפרסמים תגובה זו

  • ינו 18, 2018 @ 8:51 at 8:51
   Permalink

   כל דור ערבי והאסון שלו. משקרים לעצמם, לא רואים את המציאות. גם הסיבוב הזה יסתיים ככה. אסון נוסף לערבים, וישראל מתחזקת…

  • ינו 18, 2018 @ 11:06 at 11:06
   Permalink

   שלום לך בטטה!
   אני מציע שהפלסטינים יקחו מה שיתנו להם כי למרות האשליה הנפוצה באיזור, הזמן לא משחק לטובתם.
   כמו כל חברה אנושית (ועיסקית אגב) אם היא לא מתקדמת קדימה ומתפתחת, היא נסוגה!
   כלכלית, חברתית , מוסרית, הומנית (עוד המון סופרלטיבים יתאימו כאן) החברה הפלסטינית מבצעת סלטות לאחור.
   אגב, אני מסכים שההסכם צריך להציע ערך אמיתי, ישר וכנה לעם הפלסטיני. הוא פשוט לא יהיה מבוסס על הנרטיב החולמני שמכרו להם בעשרות השנים האחרונות שירושלים היא בירתם , שיש להם זכות שיבה וכו וכו..
   אין מקומות שמורים לאלו המפסידים במלחמה.
   יש להם הזדמנות לנצח והקים מדינה אמיתית משלהם ואני חושב שיעשו חכם אם יקחו אותה בשתי ידיים. אחרת הם ידרדרו גם ב 50 השנים הבאות עלינו לטובה..

 • ינו 17, 2018 @ 20:52 at 20:52
  Permalink

  מה יהיה עם כל שגיאות הכתיב שלכם?
  מעט יחס לשפה העברית לא יזיק לכלל המגיבים…

 • ינו 17, 2018 @ 21:21 at 21:21
  Permalink

  הפלסטינים לא רוצים שום שלום וכל פעם שיש לחצים של אמריקאים ואירופאים לשלום הם פותחים באינטיפאדה ונשפך דם!!!!
  נכון לעכשיו אבו מאזן ומלך ירדן הפכו להיות בני ברית של הטורקים ופרוש הדבר זה מלחמות!!!!!!

 • ינו 17, 2018 @ 23:49 at 23:49
  Permalink

  כל אלה שמזהירים אותנו מתגובות הערבים להחלטת טראמפ הם כנראה לכאורה אזרחים ללא עמוד שדרה שמאופיין במיוחד במזרח אירופה ושעדיין מחוברים למזרח אירופה. דיי! הגיעה הזמן לעמוד על שלנו. תפסיקו להפחיד אותנו, במידה ונצטרך, נתמודד בגבורה ונחישות עם האויב שקם עלינו. תזכרו!!! 1. הערבים מבינים רק כוח ומעריכים רק כוח. 2. רק החזק שורד במזרח התיכון. 3. מי שיחזיר אותנו לגבולות 67 יביא על מדינת ישראל שואה – כבר לא ניתן להגן על מדינת ישראל בגבולות 67 במיוחד כאשר הערבים יושבים על גב ההר. 4. אסור שבירת המדינה הפלסטית תהיה מזרח ירושלים, שיבחרו מקום אחר. 5. המדינה הפלסטינית היא ירדן. 6. גבולות 67 הם שלב לחיסול מדינת ישראל אין להם שום כוונה לעמוד בהסכמים שעליהם יחתמו. 7. במידה והערבים יחליטו לצאת לאינתיפאדה ואולי גם למלחמה ,עקב הנאום של טראמפ, יש לתת הוראה לצה"ל לגרש מקסימום תושבים לכיוון ירדן. 8. במידה ואבו מאזן ושריו ידחפו לאינתיפאדה קשה כנגד ישראל יש לחשוב על סגר על רמאללה ולא לאפשר להם לצאת מהמוקטעה כפי שזה נעשה על עארפאת. 9. גירוש לעזה של משפחות מחבלים היא הדרך היעילה ביותר כנגדם 10. קשה מאוד להתמודד עם השקרים שלהם בנוסף הם מאמינים לשקרים של עצמם. 11. הסוגיה הפלסטינית לא באמת בראש של מדינות ערב המתפרקות. 12. מעולם לא היה עם פלסטיני זו המצאה של מדינות ערב ושל חלק ממנהיגי ישראל בעבר. 13. לעולם לא יהיה שלום אמיתי עם הפלסטינים, הם בעצם רוצים את כל מדינת ישראל ולא מדינה לצד ישראל. 14. בהמשך להודעת טראמפ ארה"ב צריכה להודיע שישראל יכולה לבנות חופשי בכל יהודה ושומרון, הודעה זו תאלץ את הפלסטינים לרדת מהעץ ולהגיע לשולחן מו"מ כי הרכבת יוצאת מהתחנה. 15. ככל שתעשו מחוות לערבים הם ידרשו עוד, הם רואים זאת כחולשה וניתן להמשיך ללחוץ ש. 16. שלושת הנשיאים הקודמים הבטיחו ורק טראמפ קיים. 17. חוסיין אובמה השאיר אחריו "מורשת נהדרת" של מאות אלפים הרוגים בסוריה ומיליוני פליטים ומסתננים באירופה והסכם עם איראן שמסכן את כל האנושות..
  אני מקווה שלא נצטרך לשלם במטבע קשה לטראמפ עצמו בצורת הסכם שלום אזורי ו/או מחוות משמעותיות שיפגעו בנו, הרי אין ארוחות חינם בארה"ב.

 • ינו 18, 2018 @ 9:36 at 9:36
  Permalink

  תם ונשלם מעגל בן 1300. מעגל אשר החל בחטיפת השליטה בעולם המוסלמי מהערבים לסורים ומהם לטורקים. להזכיר, לאחר מוחמד אף סולטאן כמעט לא היה בדואי, אלא בעיקר בית אומאיה (דמשק) והעותמאנים (איסטנבול).
  כדי לבסס שליטה זו, התעקשו החליפים ה"צפוניים" להקים מסגדים ומתחמים אשר יתחרו במכה ומדינה, והבולט שבכולם היה מסגד אל אקצא, ואף הוסיפו אגדה לפיה ממנו ממש ממש עלה השמיימה מוחמד.
  ולכן, כל מי שמבין אפילו קצת ברזי האיסלאם והפוליטיקה שלו, המכה הזו של הויתור על ירושליים ליהודים כל כך מכאיבה ומחריבה את הכוחות הצפוניים (טורקיה-סוריה-פלשטן) ומחזירה עטרה לסעודיה ולמדינות המדבר. לכן ירושלים לא מזיזה לסעודים כהוא-זה, ומצריים, כרגיל, רגל פה רגל שם. בסוף הכל גיאוגרפיה. כעת, כאשר סוריה חרבה והטורקים בבעיות משלהם מצד אחד, והסעודים צריכים את ישראל וארה"ב מהצד השני, זו שעת כושר שחובה עלינו לנצלה.

 • ינו 18, 2018 @ 9:37 at 9:37
  Permalink

  בקיצור,
  השילוב סאלמן-טראמפ (בהקשר זה, סאלמן חשוב לפחות כמו טראמפ) שהתברכנו בו רק בשנה האחרונה עוצמתי ברמה העולמית. ודוחף את הגורמים הנורמלים האחרים (מצרים ונסיכויות הנפט) להסכם שלום איתנו.
  בצפון יש את השיעים לסוגיהם.
  בתווך יש את ירדן ועירק (מרובת הסיעים אבל בהשפעה אמריקאית) להחליט איפה הן. כרגע הן לטובת הצפון, אבל כשיפנימו יהיו לטובת הדרום.

  מאז קום המדינה לא נהיננו כל כך מאפשרות לשלום עם עיקר מדינות ערב. ומאפשרות לשגשוג דמיוני. הסינרגיה שלנו עם סעודיה ושאר ארצות הדרום דמיונית. נהיה אחת מהמדינות החזקות בעולם.

 • ינו 18, 2018 @ 15:11 at 15:11
  Permalink

  ישראל צריכה לפני שמדברים אתם על תכניות שלום הוא להכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי. מכיוון שלעולם לא יהיה מנהיג פלשתיני עם מספיק אומץ להכריז על זה כי אם יכריז על זה הוא בעצם מתאבל וזמנו קצר. אז אני מבקש מכל אלו שמתכננים תכניות שלום ש…..לא יבזבזו את הזמן על ריק. אפילו על הדבר האלמנטרי ביותר הם לא יבצעו.

 • ינו 18, 2018 @ 19:39 at 19:39
  Permalink

  מה יהיה:
  1. בכהונה הבאה של הליכוד והשותפים – נספח חוקית את כל שטח C+!
  2. אז גם נספח סופית את הבקעה המורחבת!
  3. לפלשתיאים ישאר שטח A+B עם השנים ירדן תכנס יותר ויותר לשליטה עליהם למה?: כי בית המלוכה הירדני יהיה חייב בן ברית חזק [שזה אנחנו] זה פשוט עניין של קשר פיזי בין הראשים לכתפיים אצלם. – תמורת זה הוא ישלוט בשטחי A+B!
  4. ועזה? – נשמח לעזור להם ולאפשר להם להתפתח נמל וכו' כי זה כבר לא בידיינו אנו לא שוליטים בעזה – התנאי הוא שהם ירדו מן "ההתנגדות" שזה שם לרצח יהודים והפגזתם.

  5. והשמאל בישראל? זו באמת בעיה כי כל ה: PC + הפייק ניוז מתגלה יותר ויותר לציבור הישראלי וכל האשליות של אובמה+צדיקי אירופה לא יוכל לתפוס יותר – מה כן?
  התפתחות הציונות וישראל התחזקות קידום החינוך, הכלכלה והחברה ובעיקר ניקוי המערכות שהסתאבו יש לעבור ומהר למערכות נקיות בתחום השלטון ומערכות החיים בישראל [ואין הכוונה לנתניהו עצמו אלא לעיריות, מערכות שלטון ששכחו שהם לא עובדים עבור האזרחים!
  שבת שלום

  • ינו 22, 2018 @ 20:41 at 20:41
   Permalink

   מקווה שתבחרו בדרך שציינת. כך בטוח תקבלו נקבה שנייה.
   כולכם תגורשו לירדן. שזו התכנית הנכונה והצודקת.
   יש לכם שם שטח פי 3 ממדינת ישראל. אם אתה לא יודע גם ירדן היא חלק ממדינת היהודים.
   אבל למען השלום ניתן לכם לחיות שם.
   וארץ ישראל שמעבר לירדן המערבי של תחזור לבעליה החוקיים. היהודים.
   אתם מוזמנים להמשיך לפנטז על עבר הירדן המערבי כמה שבא לכם.

 • ינו 18, 2018 @ 19:45 at 19:45
  Permalink

  ועוד דבר חשוב
  כל הזמן מזהירים אותנו מאז היותנו ילדים שיהיה כך וכך וחששנו – אז – אולי בצדק
  אבל ישראל של 2018 זה כבר סיפור אחר ממה שהיינו לפני 50 שנה! אין חשש! יש מוכנות!
  ישראל חזקה עם כל קושי יודעת להתאחד ולכן אין יותר לחשוש ממה יגידו תחום שהשמאל אלוף בו]- כגון: ואולי יפתחו באינטיפדה? ומה יקרה אם תפתח אש מן הצפון? ומן הדרום – ביחד?? ואז ערביי ישראל יצטרפו.. ? וכו' וכו' [ מספיק עם המפחדים!
  מה שיקרה לתסריט כזה הוא: 48 השנייה!
  לבנון תחרב! החמאס יוכרע ותושבי עזה ישובו להתחנן על קיומם בפני העולם והאירופאים!
  ישראל לא תתיר יותר ועדות מן הסוג של גולדסטון שהתגלו כועדות שקריות וגלודסטון עצמו ביקש בכתב סליחה!
  וערביי ישראל! מי שיבגוד יחסום כבישים בעת מלחמה, יזרוק אבנים אל אזרחים וחיילי צה"ל.. – דינו כדין בוגד .. ודינו יהיה כדין אחיו ב: 48 הראשונה.

  שבת שלום

 • ינו 21, 2018 @ 8:10 at 8:10
  Permalink

  התוכנית האמיתית של טראמפ פשוטה אף יותר. טראמפ יודע שהפלסטינים לא יסכימו לשום תוכנית פשרה. כביכול הוא מציע להם פשרה – קבלו מדינה מפורזת ב-90 אחוזים מהשטח. הפלסטינים יסרבו כמובן וכנראה גם יתקוממו בנשק – ואז תופעל התוכנית האמיתית – סיפוח השטחים על ידי ישראל והעברת הפלסטינים לירדן. יצירת מדינה פלסטינית מעבר לירדן ומימוש חזון ארץ ישראל השלמה. זו התוכנית האמיתית, רק שהיא תבוא בשלבים. פעם ראשונה – ההצהרה על ירושלים. זו מכה לפלסטינים. וטראמפ יודע את זה. פעם שנייה, שהמדינה הפלסטינית לא תהיה בגבולות 67. מכה שנייה. גם לזה הם לעולם לא יסכימו כי הם בכלל חושבים על גבולות 48. בקיצור – אין סיכוי ששום פלסטיני יסכים לשום הצעה מטראמפ. ואז התוצאה – פיצוץ, מלחמה, כיבוש, גירוש ויצירת מצב חדש בשטח.

 • ינו 25, 2018 @ 11:50 at 11:50
  Permalink

  מי ששולט בניהול הקונפליקט קבוצות משיחיות שמובילות את האזור למרחץ הדמים על פי אמונתם …

  • ינו 30, 2018 @ 0:40 at 0:40
   Permalink

   המשיחיות האמיתית היא של תנועות השמאל שהוכחו כטועים לאורך כל הדרך, דרכם דירדרה את בטחון ישראל והעצימה את המפלצת הפלסטינית, עכשיו בזכות טראמפ הפלסטינים יתגמדו לממדיהם האמיתיים.

 • ינו 29, 2018 @ 21:05 at 21:05
  Permalink

  לא יהיה שום הסכם!
  המלחמה תימשך עוד כמה עשרות שנים
  ואולי יותר… עד הגירוש. כלומר יגיע היום בו הערבים פשוט יברחו מכאן בדיוק כמו ב67.
  תרשמו לכם את שאמרתי.
  זה מחויב המציאות.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות