מומחים צבאיים במערב: לפני צבא רוסיה המרוכז סביב אוקראינה יש חמש אפשרויות לתקוף ולכבוש אותה

מומחים צבאיים במערב:  לפני צבא רוסיה המרוכז סביב אוקראינה יש חמש אפשרויות לתקוף את אוקראינה:
1. פוטין יכול לשלוח את הצבא הרוסי להיכנס לחלקים המזרחיים של מזרח אוקראינה המוחזקים על ידי הבדלנים הפרו-רוסיים. מהלך כזה לא יקרא פלישה רוסית אלא תגבור הכוחות הרוסיים באזור ובחצי האי קרים. מהלך כזה יכול לאפשר לצבא רוסיה  לתפוש עמדות הקרובות יותר למרכז אוקראינה.
2. צבא רוסיה יכול לתקוף את אוקראינה רק באמצעות התקפות אוויר, ושיגור טילים ארוכי טווח. לצבא אוקראינה אין חיל אוויר שיכול להתמודד עם חיל האוויר הרוסי ואין לו גם מערכות לירוט טילים בליסטיים.
3.  צבא רוסיה יכול לכבוש את כביש החוף M14, (ראו מפה. ) המקבילה לים השחור. כיבוש הכביש הזה יביא לנפילתן של ערי החוף האוקראיניות כולל אודסה, מהלך שירחיב ויחזק את השליטה הרוסית בחצי האי קרים-לשם רוסיה פלשה ב-2014.
4. צבא רוסיה יכול לפלוש ממזרח במטרה לכבוש את העיר חארקיב Kharkiv, מהלך שיגדיל את האזור במזרח אוקראינה בו שולטים הבדלנים הפרו-רוסיים.
5. פוטין יכול להורות לצבא הרוסי לפלוש לאוקראינה מבלו רוסיה במטרה לכבוש את הבירה קייב.
לדעת מומחים צבאיים מערביים זו האופציה העדיפה בעיניו של פוטין. הוא אפילו אינו צריך להסתכן בכיבוש העיר בת 3 מיליון התושבים, מאחר וצבא האוקראיני שחלקים ממנו יושמדו במהלך הפלישה לא יוכל להגן על קייב, וכאשר הארטילריה והטילים הרוסיים מקיפים את קייב לנשיא וולודימיר זלנסקי  Volodymyr Zelensky לא תהייה ברירה אלא להיכנע.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות