מומחי טילים: הטיל הביניבשתי שהצפון קוריאניים שיגרו נשא אתו דגם דמה של ראש חץ גרעיני. הכישלון של גופי המודיעין האמריקנים

מומחי טילים אמריקנים, אומרים, ביום חמישי 30.11, כי אין ספק כי הטיל הביניבשתי  Hwasong-15 שהצפון קוריאניים שיגרו נשא אתו דגם דמה ריק  של ראש חץ הזהה לגודל של ראש  חץ גרעיני מבצעי.
במילים אחרות, הצפון קוריאנים הצליחו לפתח לא רק טיל בינ-יבשתי ICBM שעד עכשיו רק המעצמות הגדולות יכלו לפתח ולבנות, אלא הם שולטים עתה בטכנולוגיה של הכנסת ראשי חץ גרעיניים מהחלל  trajectory entry or re-entry אל הנקודה בכדור הארץ בה יבחרו.
לא פחות מרשימה היא היכולת של הצפון קוריאנים לבנות טיל ענק כזה, כאשר לכל אחד משלביו יש מנוע נפרד. הצתה או הפעלה מדויקת של המנועים, בכל שלב של השיגור, מצריכה יכולות טכניות מתקדמות.
מה שמדהים ביותר את מומחי הטילים במערב היא היכולת של הצפון קוריאנים לבנות מנועים לטילים שיש להם יכולת ניווט הקיימת רק במערכות הטילים המתקדמים ביותר של ארצות הברית, רוסיה, וסין, ובספינות החלל.  מדובר במערכת ייצוב  gimbaled system  השומרת על מעופו של הטיל בצורה יציבה לעבר המטרה שנקבעה לו למרות הזעזועים השונים הכרוכים בשיגור ובעת הטיסה.

( שום גורם מודיעיני במערב לא ידע כי לצפון קוריאניים יש יכולות לשגר טילים בינ-יבשתיים ניידים בשעות הלילה. )

אין ספק כי בשיגור הטיל Hwasong-15, הצטרפה פיונגיאנג למועדון האקסקלוסיבי של המעצמות הגדולות-ארצות הברית-רוסיה-וסין.
דבריה של שגרירת ארצות הברית במועצת הביטחון ניקיי היילי Nikki Haley, ביום ד' 29.11, כי אסור לטעות בעמדתה של ארצות הברית וכי המשך הפועלות התוקפניות (של פיונגיאנג)  יביאו להשמדת המשטר, as a result of further acts of "aggression" like the latest launch, make no mistake the North Korean regime will be utterly destroyed, אינם יכולים לכסות על הנקודה העיקרית שנחשפה בשיגור הטיל הצפון קוריאני. המדובר בכישלון-אולי אחד הגדולים ביותר-של שירותי המודיעין של ארצות הברית, יפן ודרום קוריאה, שעתה ברור שלא רק שלא היה להם מידע מוקדם על מועד שיגור הטיל, אלא לא היה להם מידע על עצם העובדה שצפון קוריאה מפתחת טיל בעל יכולות כאלה.
הכישלון המודיעיני הוא שצריך לזעזע ולנער את מקבלי ההחלטות וקובעי האסטרטגיה המדינית והצבאית-האמריקנית.
כל ההצהרות הדרמטיות על פנייה אמריקנית חדשה לנשיא סין צ'י ג'ינפינג Xi Jinping  שיפעיל לחץ נוסף על צפון קוריאה, והדיבורים על הטלת סנקציות חדשות, רק מצביעות על חוסר האונים של ממשל הנשיא דונלד טראמפ מול הכישלון המודיעיני הזה.
לממשל בוושינגטון אין מושג באם לסינים היה מידע מוקדם על הניסוי הזה. לממשל גם אין מושג מה היה המידע המודיעיני בנושא שהיה בידי הרוסים.
במילים אחרות, ממשל טראמפ שהועמד על ידי שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און Kim Jong Un במצב של חולשה, בו כל מדינה כולל איראן, אומרת עתה לעצמה שהיא יכולה להרשות לעצמה להתנהג כמו צפון קוריאה, חייב לעשות הערכה מהירה מחדש של מדיניותו ויכולותיו המודיעיניות, ולמצוא תשובה לפיונגיאנג-מלבד השמדתו המוחלטת של המשטר.

 

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות עבור “מומחי טילים: הטיל הביניבשתי שהצפון קוריאניים שיגרו נשא אתו דגם דמה של ראש חץ גרעיני. הכישלון של גופי המודיעין האמריקנים

 • נוב 30, 2017 @ 9:28 at 9:28
  Permalink

  הם לא היו מסוגלים לפתח דבר כזה ללא עזרה מבחוץ. הבעיה האמיתית זה לא צפון קוריאה אלה רוסיה.

  • דצמ 1, 2017 @ 0:16 at 0:16
   Permalink

   ממש לא רוסיה, אלא סין ואולי גם רוסיה.
   הכל כמובן נגד ארה"ב.
   היום ארה"ב בעידן של רפיסות טוטלית.

 • נוב 30, 2017 @ 10:54 at 10:54
  Permalink

  אכן כישלון של המודיעין האמריקאי
  בשונה מאיתנו הישראלים שמתאמצים שנים למנוע מאירן ומכל מדינה באזור נשק גרעיני בכל מחיר
  עכשיו האמריקאים ילמדו את הלקח שלהם

 • נוב 30, 2017 @ 15:18 at 15:18
  Permalink

  נראה לי שבקרוב אירן ישלמו לצפון קוריאה לשלוח טיל מימן על ישראל.

 • נוב 30, 2017 @ 19:33 at 19:33
  Permalink

  כבר 40 שנה שלא משתמשים במערכות חדשות בגימבלים אלא בג'ירו אלקטרואופטי RLG, שהוא חתיכת זכוכית.
  אפשר להשיג כאלה מערכות ממטוסי נוסעים אזרחיים. מדי תאוצה ו-GPS אפשר לקנות אזרחיים ברמה גבוהה.
  בקרת טיסה היום גם כן לא סיפור חריג.
  עיקר האתגר הוא מנועים ואותם קיבלו מהילרי קלינטון.

 • נוב 30, 2017 @ 20:57 at 20:57
  Permalink

  בזיון . למה פיתחו באמריקה טילים בין יבשתיים כדי למנוע מטיל כזה לחדור למרחב האווירי של דרום קוריאה ויפן ? האם גם אמריקה היא נמר של נייר ?

 • דצמ 1, 2017 @ 10:32 at 10:32
  Permalink

  דונלד טראמפ מוקף כרגע ב-3 גנרלים (קלי, מאתיס ומקמאסטר) ואזרח (טילרסון) שלא יתנו לו לבצע דבר וחצי דבר,בהיותם אנשי הממסד הצבאי המדושן והישן. יש הרואים בכך ברכה. מצד שני מה זה אומר על יכולתו בבחירת עוזרים… אצלנו דדו נאלץ לקפוץ לבריכה קרה על מינוי גאון המודיעין זעירא איש דיין…

 • דצמ 2, 2017 @ 10:11 at 10:11
  Permalink

  אם מדינה קטנה וענייה הצליחה להגיע ליכולת גרעינית, בעוד מעט שנים עם התקדמות הידע והטכנולוגיה יהיה מצב שבו "קבוצות אינטרסים" יוכלו להגיע בקלות לנשק גרעיני גם כן. אל קעידה או דעש משודרגים ישיגו נשק גרעיני וייצרו סדר חברתי עולמי חדש ומפחיד.מי שיכול למנוע זאת הם רוסיה סין וארצות הברית יחד .לפי הטיפול בצפון קוריאה רוסיה סין וארצות הברית עדיין לא פועלים יחד למניעת סכנה גרעינית עולמית.

 • דצמ 6, 2017 @ 8:45 at 8:45
  Permalink

  אצלי צפון קוריאה נחשבת בעיני כמעצמה גרעינית כבר משילוח טיל שכזה. צפון קוריאה מסוגלת
  לכבוש מדינות רק באיומים ואפילו לא בירי של יריה אחת. ההישענות של יפן ודרום קוריאה על אהר"ב שהיא קנה קצוץ ,יעלה להם ביוקר. אי אפשר לעצור יותר את צפון קוריאה היא מעצמה
  עולמית.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות