מו"מ מתקדם בין צוותים של הבית הלבן והפמליה של נשיא איראן להסדיר מפגש פסגה בין הנשיאים טראמפ ורוחאני בניו יורק

נשיא איראן חסן רואחני אמר, ביום ג' 24.9 בעצרת האו"ם, כי 'איראן מוכנה לשינויים קטנים בהסכם הגרעין באם הסנקציות (האמריקניות) יוסרו'.
Iran open to bantam changes to nuke deal if sanctions removed. he is open to discussing small changes to the Iran nuclear deal if sanctions are lifted
לעומתו, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שנאם, ביום ג' לפניו בעצרת האו"ם, אמר לאחר שתקף במילים חריפות את מדיניותה של ההנהגה האיראנית, ובמיוחד את שנאתה לישראל, ולאחר שהתחייב כי הסנקציות שהטיל על טהרן לא יוסרו את הדברים הבאים:  'ארצות הברית איננה מאמינה באויבים קבועים.' 'אמריקה יודעת שכל אחד יכול לעשות מלחמה, אבל רק האמיצים ביותר יכולים לבחור בשלום'.
‘The United States doesn't believe in permanent enemies.’ ‘America knows that .anyone can make war, but only the most courageous can choose peace.’

המקורות של תיקדבקה מציינים, כי אלה הם שני משפטי מפתח באמצעותם הנשיאים טראמפ ורוחאני מאותתים אחד לשני, כי קיימת התקדמות משמעותית במגעים החשאיים המתקיים בימים האחרונים בין וושינגטון וטהרן לגבי אפשרות של פגישה בימים הקרובים בין שני הנשיאים הנמצאים בניו יורק. המקורות שלנו מציינים, כי עצם העובדה שאיראן מוכנה לבצע שינויים בהסכם הגרעין פתחה את הדרך לדיונים בין וושינגטון וטהרן מה יהיה היקף השינויים שאיראן מוכנה לבצע, ובאיזה דרך ארצות הברית מוכנה להקל על טהרן בנושא הסנקציות. 
ההערכה היא שבשיחות אמריקניות-איראניות אלה חלה במשך יום ג' התקדמות גדולה, וכי עתה קיימים בפעם הראשונה סיכויים כי הפגישה בין טראמפ ורוחאני תתקיים עוד השבוע.    

Print Friendly, PDF & Email