מוסאב זרקאווי לקח מסמארה בעיראק את האחריות להתנקשות בחיי טארק אבו רג`אב בעזה. ההודעה גדושה בפרטים אשר יכולים להיות ידועים רק למי שתכנן ועמד בקשר עם מבצעי הפעולה. המטרות הבאות של אל קעידה, אבו מאזן ומוחמד דחלאן.

< bהמקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה. ארגון אל קעידה לקח את האחריות על ההתנקשות בחייו בשבת 20.5, של מפקד מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני גנרל טארק אבו ראג`ב, והבטיח להמשיך בפיגועים. ההודעה התפרסמה בשעה 8.22 דקות בבוקר בסמארה בעיראק הנחשבת כאחד ממעוזיו של מוסאב זרקאווי, והיא גדושה בפרטים אשר יכולים להיות ידועים רק למי שתכנן ועמד בקשר עם מבצעי הפעולה.
מקורות מודיעין ישראלים העלו בלילה את האפשרות כי אחת הסיבות לביצוע הפעולה המבצעית הראשונה של אנשי מוסאב זרקאווי ברצועת עזה, היא הרצון של אל קעידה להדגיש ערב המגעים הישראלים-פלסטינים שנערכו ביום א` בשארם-א-שייח` בין הנשיא המצרי חוסני מובראק, ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ושרת החוץ ציפי ליבני והשר שמעון פרס, כי עתיד הפלסטינים לא ייקבע בפגישות אלה, אלא פיגועי אל קעידה.
כלפי חוץ המשיכו החוגים הרשמים בישראל, כולל צבאיים, להעמיד פנים כאילו אל קעידה אינו קשור להתנקשות בטארק אבו רג`אב, וכאילו לא ידוע על פעולתו של ארגון כזה בתוך רצועת עזה.
זמן קצר לאחר פרסום ההודעה בסמארה אשרה גם תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה `אל מנאר` כי ההתנקשות באבו ראג`ב, בוצעה על ידי ארגון אל קעידה. ב-28.4 פרסמו המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה בלעדית התרעת פיגועי טרור ברצועת עזה שפורסמה על ידי אנשי מוסאב זרקאווי, מפקד אל קעידה בעיראק, בו הם מודיעים כי תאיהם ברצועה מוכנים ומחכים רק לקבל רק את פקודת הביצוע הסופית. ב-14.5, פרסמנו בלעדית כי כמה עשרות של לוחמי אל קעידה נכנסו מסיני לרצועת עזה והם מתכוננים לבצע פעולות טרור נגד מטרות פלסטיניות וישראליות.
ביום ראשון 21.5 נתגלה מטען חבלה גדול במשקל 70 ק"ג בדרך המוליכה לביתו של ראשיד אבו שבאק, המקורב לאבו מאזן. בפת"ח אומרים כי זה ניסיון שני ב-24 השעות האחרונות לחסל את אחד מראשי הפת"ח. עתה בודקים בחשאי אם גם אירוע זה קשור לאנשיו מוסאב זרקוואי הפועלים ברצועה.
ההודעה של אנשי מוסאב זרקאווי מסוף אפריל ציינה, כי אנשי אל קעידה נמצאים כבר בעיצומן של ההכנות ל`חדש את המסורת של זבח הכופרים,` כלומר של המוסלמים שנטשו את דתם. לפי ההודעה ארבעת הפלסטינים הראשונים `העומדים להישחט` הם: מוחמד דחלאן, מי שהיה אחד מאנשי המפתח של הפת"ח ברשות הפלסטינית, שר הפנים הפלסטיני לשעבר, ומנהיג הפת"ח ברצועה. יאסר עבד ראבו, מאנשי המפתח של הפת"ח בגדה, וממקורביו של אבו מאזן. סמיר משרעאווי, סגן מפקד מנגנון הביטחון הפלסטיני המסכל ברצועת עזה. ואבו עלי שיאהין מרפיח, אחד מוותיקי תנועת הפת"ח שהיה מקורב ליאסר ערפאת.

Print Friendly, PDF & Email