מוסקבה: ארצות הברית נערכת לתקוף את דמשק. 'ההתקפה אמריקנית בטווח מיידי'

מוסקבה טוענת בשורה של פרסומים, כי הולכים ומתרבים הסימנים כי ממשל הנשיא טראמפ החליט לבצע תקיפה צבאית על הצבא הסורי בגלל השימוש שעשה בחומרים כימיים בקרבות שבועות האחרונים בא-רוטה  Eastern Ghouta במזרח דמשק.
גורמים צבאיים רוסיים אמרו בסוף השבוע במוסקבה, בהסתמכם על חוות דעת של המטה הכללי הרוסי  לפיה  התקפה אמריקנית על דמשק היא 'בטווח מיידי'  The Russian General Staff warned about an imminent attack on Syria.
האזהרות הרוסיות מפני התקפה אמריקנית הממשמשת ובאה על משטר אסד הנשמעות בשבוע האחרון באו ישירות לא פחות מאשר  הרמטכ"ל של צבא רוסיה הגנרל ואלרי גראסימוב The Chief of Russia's General Staff Valery Gerasimov, אשר אמר ביום ג' 13.3, 'כי לרוסיה יש מידע אמין שהמורדים הסוריים עומדים לבצע התקפה כימית על אזרחים במטרה להאשים את משטר אסד בה.   Russia had "reliable information" about militants preparing to falsify a government chemical attack against civilians. הוא הוסיף ואמר 'כי רוסיה תגיב על כל תקיפה אמריקנית על סוריה, באם יהיה איום על חייהם של חיילים רוסיים, כולל (באם התקיפה האמריקנית)  תהייה על מטרות טילים ומשגריהם.'
Russia would respond to a U.S. strike on Syria if the lives of Russian servicemen were threatened, targeting any missiles and launchers involved.
זו הייתה אזהרה רוסית מפורשת לארה"ב שלא לתקוף סוללות טילים, כולל טילי נ"מ, המופעלות בסוריה על ידי חיילים רוסיים.
ראש אגף המבצעים של הצבא הרוסי הגנרל סרגיי רודסקוי General Sergei Rudskoi, head of main operations for Russia’s General Staff, אשר הופיע בטלוויזיה הרוסית TV channel Rossiya’24 בשבת שעברה ב-17 למרץ אמר, כי ארצות הברית שלחה לים התיכון ולים האדום צי של כוחות תקיפה של נושאות מטוסים, שלרשותן טילי שיוט, A fleet of strike carriers “that carry cruise missiles” have been sent to the Mediterranean and Red Seas, כאשר לרשותן 7,500 אנשי צבא, נושאת מטוסים אחת, סיירת אחת, משחתות ובין 65 עד ל-70 מטוסים.  
The US force is comprised of 7,500 army personnel, an aircraft carrier, at least one cruiser, destroyers, and 65 to 70 aircraft.
מקורות צבאיים רוסיים אמרו בסוף השבוע, כי הכוח הימי והאווירי שארצות הברית ריכזה בימים האחרונים בים התיכון, בים האדום, ובמפרץ עומד מוכן לשגר 'ביום נתון אחד' כ-400 טילי טומהוק ארוכי טווח על מטרה מזרח תיכונית. They are ready to launch roughly 400 long-range Tomahawks against a target in the Middle East on any given day.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי הרוסים לא הסתפקו רק במילים.
המקורות שלנו  מדווחים, כי חיל האוויר הרוסי הביא בשבוע שעבר לסוריה את המסוק Mi-8MTPR-1 הנושא אתו את מערכת השיבוש האלקטרונית הרוסית המתקדמת ‘Rychag-AV’ active jamming station, המערכת הזו מסוגלת לאתר ולשתק מערכות פיקוד ושליטה, מערכות מכ"ם של טילי קרקע-אוויר, אוויר-אוויר, מלט"ים, כלי רכב צבאיים-כולל טנקים, ואניות מלחמה ברדיוס של 400 ק"מ.  מערכת השיבוש הזו מסוגלת לאתר כמה מטרות ובעת ובעונה אחת ואפשר להתקין ולפעיל אותה על מסוקים, אניות, מטוסי קרב, וכלי רכב יבשתיים.  
עדיין לא ברור כמה מסוקים כאלה הרוסים הביאו לסוריה, אולם ידוע כי הם הוצבו בבסיס חמיימים Hmeimim Air Base ליד לטקיה.
הבאתו והצבתו של המסוק הזה על מערכות השיבוש האלקטרוניות שלו בסוריה, נועד למנוע תקיפות במטוסים וטילים על מטרות בסוריה גם מצד חיילות האוויר והצי האמריקנים, וחיל האוויר הישראלי.
אם למערכות השיבוש של המסוק יש טווח פעולה של 400 ק"מ, הוא יכול, באם הוא יוצב במקומות הנכונים בסוריה, לשבש את הפעילות הצבאית האמריקנית בצפון עיראק במזרח הים התיכון, ואת הפעילות הצבאית הישראלית בצפון ישראל.

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות עבור “מוסקבה: ארצות הברית נערכת לתקוף את דמשק. 'ההתקפה אמריקנית בטווח מיידי'

 • מרץ 24, 2018 @ 19:54 at 19:54
  Permalink

  אכן יש דיבורים רבים ודיווחי תבהלה לגבי אפשרות תקיפה של ארה"ב בסוריה והדיווח שלכם נכון.
  אבל – החל מהתאריך 19.3.18 פסקו הדיווחים ואין יותר התעניינות בנושא. כנראה, בשיחה בין פוטין לטראמפ הנושא ירד מהפרק ואינו רלוונטי.

 • מרץ 24, 2018 @ 20:01 at 20:01
  Permalink

  אנשים שברחו מבית משוגעים מנהלים את המדינות בעולם ובסוף כל האנושות תושמד!!!

  • מרץ 25, 2018 @ 11:48 at 11:48
   Permalink

   +1 לישראל.
   בחיי שאתה צודק. מקבץ כזה של אגומניאקים לא ראינו ..

  • מרץ 25, 2018 @ 21:31 at 21:31
   Permalink

   המציאות היא משחק וכמו בכל משחק יש מנצחים.

   מי המנצח ?
   אפשרות אחת היא זה שהורג הכי הרבה אנשים.
   אפשרות שנייה היא זה ששולט על הכי הרבה אנשים.

   שלמה המלך צדק.

 • מרץ 25, 2018 @ 7:47 at 7:47
  Permalink

  המסוק עפיפון שלהם לא שווה כלום.

 • מרץ 25, 2018 @ 22:29 at 22:29
  Permalink

  כשהטכנולוגיה הרוסית תנסה להתחרות בטכנולוגיה האמריקאית, היא תפסיד.

 • מרץ 26, 2018 @ 5:54 at 5:54
  Permalink

  "מוסקבה טוענת "………
  STALINE,CHROUTCHOV,BREJNEV,
  הדב הרוסי האכזר……
  צעד אחד קטן לאמריקנים לנצח זה:
  לעצור הקללה של האינדים לנשיאים עד REAGEN/
  והמבין יבין………
  כי חבל שגם ישראל תכנס בבוץ הזה בצפון.(אם אין לה מגן חוץ מהגלקסיה)
  תודה מראש לתיקדבקה על חג שמח .
  זה נכון שאומרים גם ההלל ….במיוחד לצבא,
  הפעם אין טעות במילה ההלל………..

 • מרץ 26, 2018 @ 6:52 at 6:52
  Permalink

  מכשיר עם או בלי או מסוק שמשבש, מזהה את מיקומו כשהוא משדר, כמובן שהדבר הראשון הוא להפיל אותו…
  בקשר לכותב שכתב שמשוגעים מנהלים את העולם, הוא צודק!

  • מרץ 28, 2018 @ 2:22 at 2:22
   Permalink

   מה שקרה, שבריצה אחר כוח עבודה זול, כל היצור עבר לסין. עכשיו התברר שיש ניגוד אינטרסים בין האזרח למדינתו. האזרח רוצה מוצר זול. אבל לעתים, למדינה כדאי לייצר במחיר גבוה יותר, ולמנוע בריחת הון. תוצאה היא שמדינות במערב מתנדנדות וקיומם לא בטוח יותר. מאחר ואין ייצור, המקור היחיד היציב של פרנסה, הוא הצבא. התוצאה: מלחמות בכל מקום. המערב הקפיטליסטי הביא את עצמו לקבורת השיטה הכלכלית שלו. מעוז הקפיטל, ארה"ב לא הצליחה לספק את צרכי אוכלוסייתה, לכן תושביה לא צריכים אותה. זה המקור לאי-חציבות בכל העולם.
   על רוסיה וסין, עובר אותו התהליך. אבל רוסיה מנסה למצוא שיטה כלכלית שתהיה ברת תחרות בשוק העולמי, בלי לפגוע בשכר. סין עדיין צמודה לכוח עבודה זול. הנשיא טראמפ' הבין כנראה את הבעיה, אבל הוא חסר אונים, לעשות משהו, פרט לניסיון לאכוף על רוסיה להעמיד את עוצרות הטבע העצומים שלה, בזול, לרשות המערב, ע"מ לאפשר במחיר מתחרה, את חידוש היצור של המערב. זאת מהות בסכסוך בעולמי.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות