מוסקבה מאשרת: שינוי במדיניות הרוסית מול התקפות חיל האוויר הישראלי בסוריה. קצינים רוסיים קיבלו הוראה ליירט את הטילים והמטוסים הישראליים. תיקדבקה דיווח על כך ב-21.7

רוסיה שינתה את יחסה כלפי התקיפות האוויריות הישראליות בסוריה, וכי קציני נ"מ רוסיים המפקדים על סוללות טילי הנ"מ הסוריות פועלים עכשיו במטרה ליירט את הטילים הישראלים, או את המטוסים הישראליים, במידה והם יחצו את הגבול וייכנסו למרחב האווירי הסורי. כך מדווחים בשבת 24.7, מקורות במשרד ההגנה במוסקבה והעיתון הסעודי 'שארק אל וואסט'  Asharq Al-Awsat.
עד עכשיו הכוחות הצבאיים של רוסיה בסוריה התעלמו מההתקפות הישראליות, לפי הוראה של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. ההוראה להתעלם מהתקיפות ניתנה לאחר שלפני שלוש שנים בסוף 2018 הושג הסכם חשאי בנושא בין ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה, היו היחידים והראשונים שדיווחו עוד ב-21.7,  על התפנית הרוסית הזאת, שבאה לאחר ההתקפה הישראלית על בסיסים ליד חאלב.
הקישו כאן לקרוא את הדיווח הבלעדי של המקורות הצבאיים של תיקדבקה על התפתחות זו.
מקורות צבאיים רוסיים טענו, כי בהתקפה ב-19 ביולי באזור חאלב, יירטה מערכת הנ"מ הסורית 7 מתוך 8 הטילים המדויקים שהמטוסים הישראלים שיגרו לעבר המטרות. בהתקפה באזור חומוס על מטרות באל קוסייר ליד גבול לבנון סוריה. המקורות הרוסיים אמרו, כי כל 4 הטילים המדויקים הישראליים ששוגרו מתחום לבנון אל עבר מטרות יורטו.
המקורות הצבאיים הרוסיים טענו, כי השינוי במדיניות הרוסית כלפי התקפות חיל האוויר בסוריה בא לאחר שנשיא רוסיה פוטין קיבל  איתות מהבית הלבן בוושינגטון לפיו ממשל הנשיא ג'ו ביידן איננו מסכים יותר להמשך התקיפות הישראליות בסוריה, Washington does not welcome the continuous Israeli raids.
אם אכן דיווח זה נכון, הרי שמדובר לא רק בשינוי היחס הרוסי כלפי ההתקפות הישראליות, אלא גם בשינוי המדיניות האמריקנית  כלפי הפעולות הצבאיות הישראליות בסוריה.

Print Friendly, PDF & Email