מוסקבה מציגה במצעד ה-9 למאי את מטוס IL-80 'מטוס אחרית הימים'-המפקדה ממנה פוטין ינהל מלחמה גרעינית. התדרדרות מהירה ביחסי מוסקבה וירושלים

בחזרה הכללית שנערכה, ביום רביעי 4.5 במוסקבה, לקראת המצעד הצבאי הרוסי שייערך ב-9 למאי לציון יום השנה לניצחון על גרמניה הנאצית, השתתף בפעם הראשונה במטס האווירי מטוס IL-80, המכונה 'מטוס אחרית הימים'  Doomsday plane, מאחר וזה המטוס שהוכשר להיות המפקדה ממנה נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ינהל את המלחמה הגרעינית. המטוס טס שהוא מלווה בשמונה מטוסי קרב מסוג מיג-29 שיצרו את הסימן Z שהוא הסמל של הכוחות הרוסיים הנלחמים באוקראינה.
במקביל, דובר הקרמלין דמיטרי פאסקוב דחה את ההשערות לפיהן פוטין יכריז על מלחמה נגד אוקראינה וגיוס לאומי כללי ב-9 למאי, היום שבו מציינת רוסיה את יום הניצחון על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה. 'אין סיכוי לזה. אלה שטויות', אמר פאסקוב.
אולם את המשמעות של השתתפות מטוס IL-80, המכונה 'מטוס אחרית הימים' אי אפשר היה לבטל. הופעת המטוס במצעד הצבאי איננה משאירה פירושים רבים. היא מעידה על כך כי רוסיה לא תירתע מלהשתמש בנשק גרעיני כדי להשיג הכרעה במלחמה באוקראינה.
אחד מהבולטים בין הכתבים הצבאיים הרוסיים המכסים את המלחמה באוקראינה, אלכסנדר סלאדקוב Alexander Sladkov כתב, ביום רביעי, כי על רוסיה לקחת דוגמא מארצות הברית שכדי לסיים את המלחמה ביפן במלחמת העולם השנייה הפציצה בנשק גרעיני את שתי הערים היפניות נאגסאקי והירושימה. על מוסקבה, כתב סלאדקוב,  להפוך כמה מחוזות באוקראינה לבור create ענק ולהביא לכך לסיום המלחמה. בכך, סלאדקוב כותב יוסר גם מעל רוסיה האיום שיוצרות 40 מדינות המספקות נשק לאוקראינה.
פרשניים צבאיים רוסיים כתבו לפני שבוע, כי בריטניה משחקת באש כאשר היא מספקת נשק לצבא אוקראינה, והזהירו את לונדון כי טיל אחד על קולי בין יבשתי מדגם  סמארט 2  Smart שיתפוצץ ליד חופי בריטניה יכול ליצור צונאמי של גלים בגובה של 500 מטר שיכסו וישטפו את האיים הבריטיים, וישאירו אותם כאזור שומם רדיואקטיבי.
שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו  Sergei Shoigu אמר, ביום רביעי, 'נקודת ההשקפה שלי היא שכל משלוח של נאט"ו של נשק וחומרים שמגיעים לצבא אוקראינה מהווים מטרה אותה יש להשמיד', We view any transport of Nato arriving on the territory of the country with weapons or materials destined to the Ukrainian army as a target to be destroyed.
לאחר מכן הודיע משרד ההגנה הרוסי, כי הכוחות הרוסיים תקפו והשמידו שש תחנות רכבת ומערכים של מסילות דרכן נאט"ו העביר את משלוחי הנשק לאוקראינה.
במקביל נמשכה, ביום ד' 4.5, ההתדרדרות המהירה ביחסי רוסיה עם ישראל.
לאחר שדוברת משרד החוץ הרוסי  מריה זכרובה Maria Zakharova האשימה כי לצד הלאומנים הימנים הקיצונים האוקראיניים- the far-right Azov Regiment, נלחמים נגד הרוסים שכירי חבר ישראליים, הודיעה מוסקבה כי לבירת הרוסית הגיע משלחת של החמאס.  המשלחת המורכבת מאבו מרזוק, פתחי חמאד, וחסן באדראן, תדון עם בכירים רוסיים בשאלת המצב בירושלים.  
עצם העובדה שמוסקבה מוכנה לדון עם החמאס על המצב בבירת ישראל-כלומר גם על הר הבית, מהווה מהלך רוסי מכוון נגד ישראל.
משלחת החמאס תיפגש עם סגן שר החוץ הרוסי מיכאל בוגדאנוב  Mikhail Bogdanov, האיש בצמרת הרוסית המעצב את המדיניות המזרח תיכונית, ותקיים דיוניים על נושאים אלה בדומא (בית הנבחרים ) הרוסי.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות