מוסקבה משגרת נושאת מטוסים, ושייטת אוניות מלחמה, לנמל טרטוס בסוריה.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים ובמוסקבה של תיקדבקה: החלה ההערכות הצבאית המעצמתית החדשה באזור הים התיכון, עקב החלטתה של ארצות הברית, להתעלם מהתוכנית הגרעינית הצבאית הסודית האיראנית, ולהתחיל להתקרב לטהרן. במוסקבה, נפגשו נשיא רוסיה ולדמיר פוטין, ושר ההגנה הרוסי אנאטולי סרדיוקוב Anatoly Serdyukov, והחליטו על משלוח שייטת של 6 אוניות מלחמה רוסית, בראשות נושאת המטוסים הרוסית 'אדמירל קוזנצוב' Admiral Kuznetsov, וסיירת הטילים המונחים הרוסיים 'מוסקווה' Moskva, לים התיכון. זו הפעם הראשונה שנושאת מטוסים רוסית תגיע למזרח הים התיכון, ותהייה קרובה לחופי ישראל. על נושאת המטוסים הרוסית מצויים 47 מטוסי קרב הפצצה, ו-10 מסוקים. סיירת הטילים 'מוסקווה', היא אוניית הדגל של הצי הרוסי בים השחור.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: השייטת הרוסית נמצאת כבר בדרך, ונמל הבית שלה בים התיכון יהיה טרטוס, שהוא הנמל הצבאי של הצי הסורי.
בכך מדגישה מוסקבה, כי היא שותפה לתהליך האמריקני של התקרבות לאיראן, ולבעלי בריתה של איראן במזרח התיכון, והיא לא תסכים לכך כי ארצות הברית תשתלט לבדה על התהליך.
מקורות בכירים בצה"ל, ובחיל הים הישראלי, הופעתה של השייטת הרוסית במזרח הים התיכון, תגביל את פעולות חיל הים הישראלי באזורי הים מול לבנון וסוריה. המקורות הצבאיים הישראליים הביעו חשש כי לשייטת הרוסית שתעגון בטרטוס, לפי ההחלטה הרוסית, לפחות ב-8 החודשים הקרובים, כלומר עד אמצע 2008, תצטרפנה במשך הזמן, צוללות או ספינות מלחמה איראניות. בכך יהפוך נמל טרטוס, לבסיס הבית של 3 ציים, הסורי, הרוסי, והאיראני.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו, כי השייטת הרוסית כבר יצאה לדרכה מבסיסי צי רוסיים בים הצפוני ובים השחור.
בפגישה בין פוטין לשר ההגנה סרדיוקוב, הוחלט גם להגביר את נוכחות הצי הרוסי באוקיינוס האטלנטי.
המקורות שלנו מדווחים כי בשייטת שתגיע לסוריה, יהיו עוד שתי אוניות מלחמה רוסיות נגד צוללות, ושתי מכליות צבאיות,שיהיו אוניות האספקה של השייטת.

Print Friendly, PDF & Email