מוסקבה תציב בשבועות הקרובים בשדות תעופה בוונצואלה, מטוסים ללוחמה בצוללות המסוגלים להגיע עד ארצות הברית. בנובמבר תגיע לוונצואלה סיירת הטילים הגרעינית הכבדה 'פיטר הגדול' Peter the Great.

תיקדבקה: מוסקבה תציב בשבועות הקרובים בשדות תעופה בוונצואלה מטוסים ללוחמה בצוללות.
דובר משרד החוץ הרוסי אנדריי נסטאראנקו Andrei Nesterenko,שמסר פרטים אלה, לא ציין איזה סוג של מטוסים רוסיים ללוחמה נגד צוללות יישלחו לוונצואלה, ולא באיזה שדות תעופה הם יוצבו.
אולם המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי המודבר במטוסי הביון והלוחמה נגד צוללות, maritime reconnaissance/anti-submarine warfare (ASW) turboprop aircraft, מדגם TU-142 , ששם הקוד שלהם בנאט"ו הוא Bear F, or Bear J . למטוסים אלה, יש טווח של למעלה מ-6500 ק"מ ( כמעט 4000 מייל), דבר שיאפשר להם להגיע מבסיסיהם בוונצואלה לחופי ארצות הברית. הצבה קבועה של מטוסי רוסיים כאלה בוונצואלה, היא עליית מדרגה במתיחות הצבאית בין רוסיה לארצות הברית.
המקורות שלנו מציינים, כי הידיעה על משלוח המטוסים הרוסים האלה לוונצואלה, הובלעה בהערה קצרה של דובר משרד החוץ הרוסי, בעת הפרסום, ביום ב' 8.9, על בואן של אוניות המלחמה הרוסיות לוונצואלה בחודש נובמבר לשם ביצוע אימונים ימיים.
מנוסח ההערה עולה, כי המטוסים הרוסיים יגיע לוונצואלה לפני אוניות המלחמה הרוסיות, כנראה במהלך חודש אוקטובר.
הרוסים פרסמו במשך יום ב' ויום ג' 9.9, בכמה מקורות את רשימת אוניות המלחמה שתגענה לוונצואלה, וזאת כדי שלא ליצור רושם כי המדובר בשייטת רוסית גדולה. בדיקה מדוקדקת של פרסומים אלה מעלה כי לוונצואלה תגענה בנובמבר 6 עד 8 אוניות מלחמה רוסיות.
הגדולה שבהן תהייה סיירת הטילים הגרעינית הכבדה 'פיטר הגדול' Peter the Great, הנחשבת לאחת מאוניות המלחמה הגדולות בעולם. תפקידה של הסיירת הרוסית להגן על אוניות מלחמה מפני התקפות של צוללות, והתקפות אוויר. לשם כך, מצוידת הסיירת בטילים ארוכי טווח נגד אוניות מדגם SS-N-19 Shipwreck. מערכת הטילים הזו בנויה כך שאם טיל אחד מתגלה ומיורט, טיל שני תופס מיד את מקומו, וממשיך בתקיפת המטרה.
לסיירת יש גם מערכת הגנה אנטי אווירית מתקדמת המורכבת מ-40 טילי S-300F.
אוניות מלחמה אחרות בשייטת הרוסית הן: משחתת הטילים המונחים 'אדמירל צ'באננקו' Admiral Chabanenko, הנחשבת למשחתת הטילים המונחים המתקדמת ביותר בצי הרוסי. סיירת הטילים המונחים הגרעינית 'פיוטר ווליקי' Pyotr Velikiy. כל אוניות המלחמה הרוסיות הכבדות האלה ילוו על ידי 5 אוניות מלחמה קטנות יותר, ומיכלית דלק.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הרכב השייטת הרוסית, וסוג המטוסים ללוחמת נגד צוללות שיוצבו בוונצואלה, מצביעים על כך כי בעוד מוסקבה עושה מאמץ להפגין כי המדובר במערכות נשק ימיות ואוויריות בעלות אופי הגנתי, הרי בו בזמן הצי הרוסי, וחיל האוויר של הצי הרוסי, מניחים את היסודות לתשתית צבאית, אשר תוכל, באם יתעורר הצורך בכך, להגן על מערכות נשק רוסיות נוספות, מהן בעלות אופי התקפי, שתוצבנה בעתיד בוונצואלה.

Print Friendly, PDF & Email