מופז פותח את הדלת להתפרקות/פילוג 'קדימה'.

תיקדבקה: הצורה בה ציפי ליבני נצחה את הבחירות למנהיגות 'קדימה', הדרך בו התקשרות שתמכה ללא סיגים ובושה בליבני, (כמובן מתוך 'אובייקטיביות ויושרה מקצועית'.) רמסה את האיש שהיה רמטכ"ל ושר ביטחון, הפכה אותו למוקצה תחת התואר 'מר ליכוד 2', וניסתה להדביק לו פרשיות שחיתות, הביאו ביום ה' 18.9, 12 שעות לאחר פרסום התוצאות הסופיות של הבחירות, את שאול מופז, להודיע כי הוא לוקח פסק זמן מהפוליטיקה, כדי לבחון את דרכו.
בפוליטיקה הישראלית קיים כלל ברזל: אף פעם אל תתפטר. התפטרת. גמרת. אין לך יותר לאן לחזור. אתה/את מחוקים. מופז מכיר ויודע את הכלל הזה ולכן הוא נקט במונח 'פסק זמן'.
מופז גם ידע , כי בהשתמשו בנימוק האישי, הוא שם לפני ציפי ליבני מוקש פוליטי רב עוצמה. יציאתו את הממשלה ואת הכנסת, החלה את התהליך של התפרקות ו/או הפילוג 'בקדימה'.
מאחורי מופז, מחנה של מחצית אנשי 'קדימה', שאינם מרגישים שהם יכולים להשתייך רעיונית, פוליטית, ורגשית אל/עם ציפי ליבני. הליכתו של מופז, פתחה לפניהם את הדרך ללכת בעקבותיו. במילים אחרות, אם בליל הבחירות ראינו ש'קדימה' היא מפלגה של פוליטיקאים, שאין מאחוריהם גייסות של מצביעים, עכשיו עם הליכתו של מופז, המפלגה הזו תקטן עוד יותר. עוד בטרם ציפי ליבני התחילה להרכיב ממשלה, דבר שאין בו כלל וודאות, היא כבר איבדה חלק גדול ממפלגתה.
בהודעתו אמר מופז כי הוא איננו מבקש לעצמו תפקיד של שר או חבר כנסת, דבר שפירושו, כי הוא איננו מתכוון להיות בממשלה בה ליבני תעמוד בראשה.
אבל אם 'פסק הזמן' שמופז לקח לעצמו, יהיה קצר, ובמערכת הפוליטית הישראלית תיווצר ותקום ממשלה שונה הוא יוכל לחזור אליה.

Print Friendly, PDF & Email