מחבל שפתח באש על כוחות צה"ל בצפון הרצועה נורה ונהרג. שתי חזיתות החמאס נגד ישראל: ביירות ועזה

מחבל פלסטיני פתח, ביום א' 11.8 בבוקר, באש על כוחות צה"ל בצפון רצועת עזה. המחבל נורה ונהרג על ידי כוחות צה"ל. בזמן חילופי האש עם המחבל הפגיזו טנקים של צה"ל עמדות של החמאס באזור.
גם באירוע הזה, כמו באירוע חילופי האש שנערכו ברצועה 24 שעות קודם לכן בשבת בבוקר בו  נהרגו ארבעה מחבלים שניסו לחדור לישראל,  הובחנו המחבלים על ידי תצפיות של צה"ל.
צה"ל פרסם לאחר התקרית הודעה, לפיה צה"ל  לומד את הלקחים משני ניסיונות החדירה האחרונים, וכי בשני האירועים לא נשקפה סכנה ליישובים בסביבה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: המשך הסירוב של הצמרות המדיניות והצבאיות הישראליות לראות את החמאס כאחראי על גל התקפות הטרור החדש רק יביא להתגברותו.
עכשיו כבר אין ספק כי החמאס מצא לו דרך-נוסחה חדשה לבצע פיגועים במטרות ישראליות, ובו בזמן להמשיך ולקבל בהסכמת ישראל ומצרים תמיכה כספית מקטאר.

מצד אחד משלחת של מנהיגי החמאס מבקרת בטהרן ומסכמת עם ההנהגה האיראנית על אספקת טילים איראניים חדשים לרצועה, ומיד לאחר מתבצע פיגוע טרור בו נרצח על ידי אנשי חמאס  שורק דביר ז"ל בן ה-19, ומתחילים ניסיונות החדירה של אנשי חמאס חמושים מבעד לגדר המערכת ברצועה, כאשר מהצד השני נמשכת המדיניות הישראלית של הרחבת ההטבות הכלכליות לתושבי הרצועה, שכוללות הרחבת אספקת החשמל היומית לתושבי הרצועה-צעד שמחזק את שלטון החמאס ברצועה.
עכשיו נוצר מצב בו בעזה יושבת קבוצה אחת של מנהיגות החמאס ומנהלת את המו"מ  עם ישראל ומצרים, בעוד שבמטות חיזבאללה בביירות יושבת קבוצת הנהגה שניה של החמאס ומנהלת משא ומתן מקביל עם טהרן, ומכוונת משם את פעולות הטרור וההתקפות של החמאס.
במילים אחרות החמאס מנהל עתה את המערכה נגד ישראל משתי חזיתות.

השר צחי הנגבי ניסה ביום א' להסביר את מדיניות הממשלה כאשר אמר, כי ישראל מקדמת את מצבם הכלכלי של תושבי הרצועה ותמורת זאת היא מקבלת 'שקט' ברצועת עזה.
אם הנגבי מגדיר מצב זה ואת ההתקפות האחרונות של החמאס 'כשקט', הרי 'השקט' הזה רק ילך ויתגבר בימים הקרובים.    

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות