מחדל הטלפון הסלולארי וה'שב"כיות' החסויה של רב ניצב רוני אלשייך

הידיעה שפורסמה, ביום א' 3.1 בערב, על כך שילדה מצאה את הטלפון הסלולארי של הטרוריסט נשאת מלחם בן 29 מערערה זרוק בשכונת רמת אביב בצפון תל-אביב  מטרידה ביותר בגלל שתי סיבות עיקריות:  
יכולות האיכון הקיימות במערכת הביטחון  והמודיעין הישראליות, לא בדיוק נסמכות בדיוק על 'ילדה שמצאה טלפון'. מכאן יש רק מסקנה אחת נוספת והיא שהטלפון הזה לא היה מוכר לשב"כ או למשטרה.
אם טלפון סלולארי של ערבי שניסה לחטוף נשק מחייל צה''ל, וישב חמש שנים בכלא, איננו מוכר וידוע לשירותי הביטחון מדובר במחדל  חמור ביותר.  
במשך יום א' התרכזו החיפושים אחר נשאת מלחם באזורים נרחבים בגוש דן ומעבר להם.
השתיקה המתמשכת של המפכ''ל החדש רב ניצב רוני אלשייך, והשתיקה שהוא כופה על קציניו, יוצרת את הרושם שהמפכ"ל מפעיל לא רק ל"פ-לוחמה פסיכולוגית, אבל מנסה להפעיל  בעיקר שיטוי באויב. הבעיה שמדיניות זו חוזרת אליו לשוטריו ולמוקדי ה- 100 הקורסים והמוצפים-כבומרנג.
אילו  המפכ''ל והמשטרה היו נוהגים בקצת יותר שקיפות, אחריות והגיון בריא ופחות ב'שב"כיות' חסויה, חשאית וממודרת – הייתה המשטרה מרוויחה זמן יקר, ומנצלת את מיליוני העיניים במדינה בתבונה  אפשר וצריך להניח כי  הייתה כבר לוכדת או מחסלת את  נשאת מלחם  כבר מזמן
אבל לצערנו אין סיכוי שזה יקרה בגלל שתי הסיבות הבאות:
1. מודיעין אף פעם לא 'שורפים' ו'מחלקים' אותו ככה בחינם לקהל הרחב. ככה לפחות חושבים אנשי מודיעין שלא רוצים לכרות את הענף-במקרה זה מדובר על עץ שלם עליו הם יושבים.
 2. משחקי אגו, אגו, ואגו… של כל הצדדים המעורבים בפרשה אומללה זו שכבר עמוסה במחדלים.
בינתיים, נשאת מלחם מסתובב חופשי!

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות