מטוסים רוסיים מפציצים מטרות טורקיות הנעות בסוריה


נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אומר דבר אחד, אבל מבצע דברים אחרים לגמרי.

פוטין אומר, כי רוסיה לא תלך למלחמה עם טורקיה למרות שזו לדבריו 'תקעה סכין בגב' הרוסי, ולמרות 'שבגדה' בידידות שבין שתי המדינות.
אולם המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי החל מיום ד' 25.11 בלילה, מפציצים ומטוסי קרב רוסיים תוקפים כל מטרה טורקית שנעה מילימטר אחד בתוך שטח סוריה.
ביום ד' הופצצו מעבר הגבול הבינלאומי בין טורקיה לסוריה באב אל הווא Bab al-Hawa 'שער הרוחות'- Gate of the Winds, שיירות של משאיות טורקיות שנכנסו לסוריה, וחניונים של משאיות טורקיות השייכות לארגון העזרה ההומניטארי הטורקי  Humanitarian Relief Foundation-IHH.
לפני חמש שנים עמדה שיירה ימית שארגון IHH ארגן לעזה במרכז ההתנגשות הצבאית הישראלית-טורקית בים התיכון. טאייפ ארדואן היום נשיא טורקיה טען אז כי אין לו קשר לארגון. ישראל הגדירה את הארגון כארגון תומך טרור אתו לארדואן יש קשרים.
בנובמבר 2015 פוטין לא אומר מילה אחת על טיבו של ארגון זה-הוא פשוט מפציץ אותו, כאשר הוא מסרב לקבל את הטלפונים המגיעים ללשכתו מארדואן.
'פוטין לא מקבל את שיחות הטלפון שלי. אנחנו צריכים לדבר על מה שקרה' (הפלת המטוס הרוסי בידי מטוסי קרב טורקיים ביום ג' 24.11), מתלונן ארדואן.
אבל באותו זמן כאשר המפציצים שפוטין שולח מעלים באש את המשאיות הטורקיות והורגים ופוצעים את נהגיהם, יש לכך רק משמעות אחת: רוסיה נמצאת במלחמה עם טורקיה על אדמת סוריה.
ביום ה' 26.11, חזרו המפציצים הרוסיים לפעול. העיר הסורית  סארקאב Saraqeb, שהיא מרכז הסחר בין טורקיה לסוריה באזור אידליב בצפון סוריה, הנמצאת ממש על גבול סוריה טורקיה הופצצה. מאות נהגים טורקיים שבאו לשוקי המכוניות המפורסמים של העיר נמלטו חזרה לטורקיה. אלה שלא הצליחו להימלט או שמשאיותיהן נשרפו, או שאבדו את חייהם ונפצעו.
לכל הפעולות הצבאיות של פוטין יש מטרה אחת ברורה-מלבד להעניש את ארדואן.
מוסקבה החליטה לנתק את כל עשרות אלפי המורדים הסוריים במשטר אסד, ממקורות האספקה והנשק שלהם בטורקיה. עבור המורדים הסוריים מדובר באסון אסטרטגי, מאחר ואין להם שום מקור אספקה אחר של נשק, לוחמים ואוכל. אין להם גם לאן לסגת, ולאן לפנות את הפצועים שלהם.
המקורות המודיעיניים והצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי במחוז אידליב וליד העיר חאלב בצפון סוריה הולך ונוצר מצב, בו לאחר שבוע או שבועיים בהם הרוסים לא יאפשרו אפילו למשאית או מכונית טורקית אחת להיכנס לסוריה, או לנוע בה, יוכלו כוחות הצבא של סוריה, איראן וחיזבאללה, לפתוח במתקפה כללית על המורדים בניסיון להכניע אותם.
נשיא צרפת פרנוסאה הולנד אשר ביקר ביום ה' בקרמלין במוסקבה ונפגש עם פוטין, מנופף בהסכמה שהוא השיג עם הנשיא הרוסי לפיה רוסיה וצרפת הסכימו עתה לתקוף בטורקיה רק מטרות של ISIS, ולא של ארגוני מורדים אחרים.
כמו אצל טאייפ ארדואן, כך אצל פרנסואה הולנד, פוטין אומר דבר אחד, אבל עושה דבר שני.
מפציצים רוסיים ימשיכו להפציץ את ארגוני המורדים הסוריים המקבלים עזרה צבאית מארה''ב, צרפת, סעודיה, איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UEA, וישראל, לא רק בצפון סוריה, אלא גם בדרומה כמה קילומטרים ספורים מגבולות סוריה עם ישראל ועם ירדן. 
     

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות