מטוסי מיג 31 רוסיים נחתו בדמשק להציל את אסד

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי 6 מטוסי יירוט מתקדמים מדגם מיג 31 MIG, המכונים בנאט"ו Foxhound נחתו, ביום ג' בצהרים 18.8, בבסיס חיל האוויר הסורי מאזה Mezze Airbase, שהוא החלק הצבאי של נמל התעופה הבינלאומי של דמשק.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי מיד לאחר נחיתתם של מטוסי היירוט, נחתו בבסיס הסורי מטוסי תובלה ענקיים רוסיים מדגם אנטונוב Antonov An-124, ששם הכינוי שלהם בנא"טו הוא 'קונדור' Condor, כשהם מביאים אתם לדמשק כ-1,000 טילי קורונט Kornet-9M133-ATGM, שהם טילים אנטי-טנקיים מהדור השלישי. 
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי רכבת הנשק האווירית הרוסית לדמשק תימשך בימים הקרובים.
בכך מוסקבה שולחת מסר מאוד ברור, כי היא איננה מוכנה לנטוש את תמיכתה בנשיא סוריה בשאר אסד ומשטרו, וכי כל הדיבורים והפרסומים בימים האחרונים, במערב, בעולם הערבי, ובמפרץ-כולל באיראן, כי מתקיימים מגעים חשאיים להביא לידי סיום את משטרו של בשאר אסד בדמשק, יתקלו לא רק בהתנגדות מדינית רוסית-אלא גם בהתנגדות צבאית.
המקורות שלנו מציינים, כי החלטה רוסית כזו לשלוח מטוסי יירוט ונשק רוסי לאסד, היא מסוג ההחלטות שמתקבלות במוסקבה רק על ידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.
המהלך הרוסי, נועד בעיקר נגד ארה"ב, טורקיה, איראן, וסעודיה.
ארבע מדינות אלה מקיימות כבר שלושה שבועות מגעים ביניהם על מציאת פתרון לסיום המלחמה בסוריה. כל פתרון לבעיה זו שעלה בוושינגטון, טהרן, אנקרה וריאד, כרוך בסיום הדרגתי של שלטון בשאר אסד בדמשק, אם מיד או בצורה הדרגתית.
שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כבר הודיע ב-11 לאוגוסט בעת פגישתו במוסקבה עם שר החוץ הסעודי עדאל אל-ג'ובייר, כי ההנהגה הרוסית לא תסכים לשום שינוי במעמדו של אסד בדמשק.
אולם הצעד הרוסי לא נועד רק לחזק או להציל את בשאר אסד.
המקורות שלנו בוושינגטון ובמוסקבה מציינים, כי הצעד הרוסי הזה נועד לאותת לנשיא ארה''ב אובמה, ולנשיא טורקיה טאייפ ארדואן, כי נשיא רוסיה פוטין, לא ירשה לחיילות האוויר האמריקנים, להקים בסוריה אזור אסור לטיסה, ולא ירשה להם להתערב במלחמה בסוריה.
זו הסיבה מדוע הרוסים שלחו לדמשק 6 מטוסי יירוט מתקדמים, כמשקל נגד ל-6 מטוסי הקרב-הפצצה האמריקנים מדגם F-16, שנחתו בבסיס חיל האוויר בטורקי אינצ'רליק Incirlik air base ב-9 לאוגוסט.
אם הנשיא אובמה יחליט לשלוח עוד מטוסי קרב אמריקנים לטורקיה, מוסקבה תשלח עוד מטוסי קרב  רוסיים לסוריה.

 

Print Friendly, PDF & Email