מטוסי קרב איראניים מלווים את המפציצים הרוסיים בסוריה


בסדרת סרטוני וידיאו ש'דלפו' לכאורה ממשרד ההגנה הרוסי והגיעו לידי המגזין 'theaviationist' האיטלקי, נחשפים לראשונה נוכחותם של מטוסי קרב איראניים מדגם F-14  ומיג-29 שמי סוריה, במרחק אווירי שאינו עולה על 150 ק"מ מגבולה הצפוני של מדינת ישראל.
מטוסי קרב איראניים אלה עוסקים במשימת ליווי של מפציצים רוסיים כבדים, ביניהם הטופולוב 160, Tu-160 – מטוס הקרב הכבד, המהיר, והחזק ביותר שנבנה אי פעם בעולם והוטל כעת למערכה בסוריה. מטוסי ה- F-14 האמריקניים נבנו במפעלי גרומן Grumman בתחילת שנות השבעים והועברו בעת שלטון השאח הפרסי לידי חיל האוויר של איראן, ה- IRAF (Islamic Republic of Iran Air Force) דהיום. מאז הם עברו שדרוגים רבים, למרות מגבלות האמברגו הקשות שהוטלו על איראן והם צוידו במערכות אוויוניקה חדישות, חימוש, ניהול אש וטיסה, ניווט, וירי.
גם מטוסי המיג-29 אינם חדישים, והדגמים הנמצאים בידי האיראניים הם לפחות בין 20 שנה.
אולם הנקודה היא שונה:
בימים רגילים אם היו מטוסים אלה מופיעים לבדם, ללא המטוסים הרוסיים במרחב האווירי הסורי, הם היו מופלים מיד על ידי מטוסי חיל האוויר הישראלי.

אבל בימים ובשעות אלו, באמתלת אבטחת וליווי מפציצי העל הרוסיים, משייטים עשרות מטוסי קרב איראניים משודרגים ומצוידים באמצעי מודיעין ועקיבה בשמי סוריה, סמוך לגבול ישראל, לומדים את המרחבים האוויריים של אזור הגבולי הגבול סוריה ולבנון עם ישראל, את רגישויותיו ומצטיידים במודיעין יקר ערך על מערך ההגנ"א (ההגנה האווירית) הישראלית-וישראל איננה מגיבה!
בהמשך לדיווח של תיקדבקה ביום שבת 21.11 על המתרחש בראקא – בירת ISIS בסוריה ועל האופן השיטתי בו שורפת רוסיה מן האוויר ומחריבה בעיר רובע אחר רובע, בלי כל התחשבות בנוכחות אזרחים בה, מתכנן המטכ"ל הרוסי לימים הקרובים מתקפה אווירית חסרת תקדים על מעוזי המורדים ו- ISIS, 'בליץ' אווירי אשר ימנה מאות גיחות בו זמניות של מטוסי קרב רוסיים, מפציצים כבדים, שיגור טילי שיוט ממטוסים וממשחתות בים התיכון ומטריה אווירית מודיעינית המורכבת משתי שכבות:  מטוסי ביון אשר יטוסו בגובה רב וכלי טיס בלתי מאוישים, מצוידים באמצעי צילום, שידור ואכוונה, בטיסה מקומית בגובה נמוך ויישדרו תמונת קרב, טקטית, ל'בור' במוסקבה.
את מעטפת התיאום הצבאי הרב שכבתי בין צבאות רוסיה ואיראן למבצע, יגיש לאיראנים כמתנה אסטרטגית  ביום  שני 23.11 הנשיא  פוטין בכבודו ובעצמו, אשר יגיע, בלווית בכירי צבאו לביקור בטהרן. בשעה שהוא ייפגש עם המנהיג העליון האיטוללה חמינאי Ayatollah Khamenei, יפגשו בכירי מערכת הביטחון הרוסיים המתלווים אליו עם מקביליהם האיראניים לתיאומים מבצעיים-בסוריה ובלבנון.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות