850 טילים נורו עד כה מהרצועה לשטח ישראל. חוסלו בכירים בחמאס. מתיחות שיא בערים המעורבות בישראל. הוגבר קצב גיוס המילואים

צה"ל הודיע, ביום ד' 12.5 בבוקר, כי מאז תחילת ההסלמה ברצועת עזה בתחילת השבוע, שוגרו לעבר ישראל למעלה מ-850 טילים. רק 200 טילים שוגרו ביום ג' בלילה.  מירי הטילים נהרגו 5 ישראליים ו-50 איש נפצעו.
צה"ל המשיך בלילה ובבוקר בחיסול מפקדים בכירים של החמאס.  בין המפקדים שחוסלו חסן קאוג'י, ראש מחלקת ביטחון במודיעין הצבאי של חמאס, וסגנו וואיל עיסא, ראש מחלקת הריגול הנגדי בביטחון הצבאי של המודיעין הצבאי. עיסא הוא אחיו של מרואן עיסא, סגן ראש הזרוע הצבאית של חמאס. כמו כן הותקפו ונהרסו בתיהם של מפקדים בכירים בחמאס ביניהם, מח"ט העיר עזה באסם עיסא, מח"ט חאן יונס ראפע סאלמה וראש מערך המודיעין הצבאי של חמאס, מוחמד יאזורי
ביום ד' בבוקר הפילו לוחמי ההגנה האווירית מזל"ט של החמאס שחדר אל גבול ישראל.
 במקביל, בלילה ולפנות בוקר, התעצמו המהומות והתפרעויות בערים המעורבות, ובייחוד ברמלה ובלוד, שם השר לביטחון הפנים הכריז על 'מצב חירום אזרחי' לאחר שהמשטרה איבדה שליטה על המתרחש.
לעיר הוזרמו פלוגות מג"ב  רבות, והמשטרה הודיעה על גיוס נוסף של 16 פלוגות מילואים של מג"ב.

ביום שלישי בלילה דיווחנו:

החמאס והג'יהאד האיסלמי פתחו, ביום ג' 11.5, קצת לפני השעה 21:00 בערב על תל-אביב ועל גוש דן. ירי הטילים הגיע עד לנתניה בצפון, ועד לחולון ובראשון ציון בדרום. אזעקות נשמעו גם באזורים מזרחיים כמו אור יהודה, מודיעין ונמל התעופה בן גוריון.
בראשון לציון נהרגה אישה מפגיעה ישירה של טיל. בגבעתיים יש מספר פצועים מפגיעה ישירה של טיל בבניין. במרכז חולון אוטובוס נפגע מטיל ועלה באש. יש כמה פצועים.
הג'יהאד האיסלמי הודיע ביום ג' בערב, כי תוך זמן קצר הוא ישגר מטח טילים נוסף על תל-אביב

Print Friendly, PDF & Email