מטרת פעולת כוחות צה"ל בעומק השטח הלבנוני, היא לנתק את כל דרום לבנון ממרכזה וצפונה, כהכנה לפעולות קרקעיות נוספות.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: כוחות מיוחדים של צה"ל פועלים מיום ו` (21.7) בלילה, נגד מטרות חיזבאללה ודרכי תחבורה בעומק השטח צפונית לנהר הליטני בארבעה אזורים בלבנון:
1. מעלה בקעת הלבנון, דרומית לאגם קרעון.
2.רכס רמת נבטייה.
3. חבל תופח הנמצא בין נהר הזאהרני לליטני, שם הכוחות הגיעו וניתקו את הכביש המוליך מנבטייה לצידון.
4. חבל חרוב המשתרע בין נהר הזאהרני לנהר האוולי.
מטרת התקיפה היא לנתק את כל דרום לבנון ממרכזה וצפונה, כהכנה לקראת פעולות קרקעיות נוספות.
המקורות שלנו מוסרים כי רוב תושבי דרום לבנון 250.000 במספר, נטשו את בתיהם לפי הוראת צה"ל, אבל לא עברו צפונה, כפי שצה"ל דרש, אלא מצאו מקלט באזור במערות, וביערות, תופעה המקשה על פעולות צה"ל.
קרבות קשים היו במשך כל יום ו` 21.7, ובלילה באזור הפרדסים ומטעי הבננות מזרחית ודרומית לצור. הכוחות המיוחדים של צה"ל שפעלו באזור חשפו, כי בין המטעים ישנן מאות של חפירות/מנהרות מבוצרות בהן נמצאים קבוצות חמושות של חיזבאללה.
כמו בקרב הנמשך בגזרת מרואן-א-ראס מול אביבים, שם החל צה"ל משתמש בליל שבת בטילי קרקע-קרקע קצרי טווח, התברר גם בצור כי חיל האוויר איננו מסוגל להשמיד את המנהרות, וכי הכוחות המיוחדים צריכים לחסל בקרב מגע כל מנהרה מבוצרת כזו. עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו כי החיזבאללה החל ביום ו` לירות את טילי הקטיושה על חיפה ונהרייה מאזור הר אמל Jabal Aamel, הנמצא בין הכפרים יעטר Yater, וזאבקין Zabqin , זה הוא אזור הררי המתנשא לגובה של 750 מטר. כוחות מיוחדים של צה"ל נחתו בהר אמל בלילה שבין יום שישי ושבת, ומנהלים מרדף אחר משגרי הטילים.

Print Friendly, PDF & Email