מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: בשיחות שקיימו הנציגים האיראנים שהגיעו לבגדאד לקראת השיחות שתפתחנה בסוף השבוע עם האמריקנים על עתיד עיראק, הם אמרו כי איראן החליטה לערוך את התמרון הצבאי הגדול שלה במפרץ ולהציג בו שורה של כלי נשק חדשים, לאחר שנודע לה כי ארצות הברית עומדת לערוך תמרון ימי גדול במפרץ בו יבדקו מודלים שונים של כוחות צי ואוויר אמריקנים וישראלים אשר יפעלו במפרץ הפרסי בעת התקפה על מתקני הגרעין האיראנים.

האיראנים הדגישו כי בטהרן החליטו להקדים את האמריקנים, לאחר שנודע להם שחילות הים והאוויר האמריקנים, בשיתוף עם סוכנות הביון המרכזית ה- CIA, ואמ"ן-המודיעין הצבאי הישראלי, הקימו לאחרונה צוותים משותפים במטרה לאמוד את הכוחות הימיים והאוויריים שצריך לרכז במפרץ הפרסי כצעד ראשון לקראת מתקפה צבאית או נקיטת צעדים במלחמה הפסיכולוגית נגד איראן.
המקורות שלנו מוסרים כי האיראנים אמרו גם כי הם מקבלים דיווחים מנציגיהם בבירות המפרץ הפרסי כי האמריקנים לוחצים עתה על מדינות המפרץ לקחת חלק בתמרון הצריך לתרגל הדיפת התקפה איראנית על מיצרי הורמוז ועל נתיבי ייצוא הנפט במטרה לחסום את זרימת הנפט מהמזרח התיכון למערב.
עוד נודע למקורות האיראנים של תיקדבקה, כי בשעה שאיראן ערכה השבוע את התמרון הימי שהיה הגדול ביותר בתולדות המשטר האייטולות והעניקה לה כיסוי תקשורתי הנרחב ביותר לצרכי התעמולה שלה בזירה האיראנית הפנימית והבינלאומית, תוך שהיא חושפת כמה סוגי טילים וכלי נשק חדשים אחרים שבמערב לא ידעו על קיומם, המשיכה טהרן לנהל מו"מ חשאי ומאוד אינטנסיבי עם פקיסטן לרכישת טכנולוגיה לבניית טילי שיוט גרעיניים.
המו"מ שאיראן מנהלת עם פקיסטן הוא על רכישת טילי השיוט הגרעיניים החדשים שלה הנקראים עטף 7- Hatf VII או Babur. (בתמונה.) לטילי שיוט אלה יש טווח 500 ק"מ והם מסוגלים לעוף בגובה נמוך דבר המאפשר להם לחמוק ממכ"ם האויב. פקיסטן ניסתה בהצלחה טיל זה ב-20 למרס. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי למרות המאמצים האיראנים הרבים ונכונותם לשלם סכומי עתק עבור הטיל, ספק גדול באם נשיא פקיסטן פראווז מושראף יאשר מכירת טיל כזה לטהרן, היכול לאיים ישירות, מלבד על מטרות ישראליות, על ערב הסעודית, שהיא בת ברית חשובה של פקיסטן.

Print Friendly, PDF & Email