מיוחד ובלעדי למקורות של תיקדבקה בעיראק: סגן נשיא ארצות הברית דיק צ`ייני הגיע בצהרים לביקור פתע בבגדאד כדי לקבל לידיו את התוצאות הראשונות המסתמנות בבחירות ולטפל בהרכבת הממשלה העיראקית החדשה. חוגים אמריקנים המקורבים לסגן הנשיא: ממשל בוש אינו מעוניין בדחיית תאריכי בחירות במזרח התיכון והוא עומד על כך כי בחירות תקיימנה במועד שנקבע להן בכל מקום במזרח התיכון. הערה זו מכוונת לדבריו של שר הביטחון שאול מופז שאמר בישיבת הממשלה כי קרוב לוודאי כי הבחירות הפלסטיניות תדחנה.

המקורות של תיקדבקה מוסרים בלעדית, כי עם הגיעו לבגדאד נמסרו לידי סגן נשיא ארצות הברית ההערכות הבאות על התוצאות המסתמנות מהספירה הראשונית של הקולות.
אצל השיעיים: הישגים יפים באזורים השיעיים לקואליציה השיעית המכהנת עתה בממשלה בראשותו של איבריהם ג`פערי, `הרשימה המאוחדת העיראקית`, שם הרשמה מקבלת בין 70 ל-80 אחוז מהקולות. אולם רבים מהמועמדים בתוך הרשימה שהצליחו להיבחר במחוזות השונים הם אנשיו של האייטוללה מוקטעדה סדאר. כתוצאה מכך סדאר עומד להיות גורם מרכזי בהרכבת הממשלה העיראקית הבאה. הישגים גדולים מפתיעים יש גם לרשימה השיעית `ריזאלין` שפירושה `השלוחים` Risaliyin, שהיא רשימתו של האייטוללה הגדול תאקי מודראסי, אויבו של האייטוללה הגדולה עלי סיסטאני. ברשימה זו מופיעים מועמדים שיעיים מתונים וליברלים.
התוצאות הראשונות אצל הסונים: המפלגה הסונית העיקרית `מפלגת ההסכמה (האקורד) העיראקית,` מקבלת באזורים הסוניים של עיראק בין 40 ל-50 אחוז מהקולות. עיאד עלוואי, ראש הממשלה לשעבר העומד בראש `הרשימה העיראקית`, זוכה להישגים מרשימים גם אצל השיעיים, שם הוא מקבל כ-20 אחוז מהקולות, וגם אצל הסונים שם הוא מקבל כ-30 אחוז מהקולות. המפסיד הגדול של הבחירות הוא אחמד שאלבי שרץ בראש `מפלגת הקונגרס העיראקי.` הערכה האמריקנית היא כי אם התוצאות הראשונות האלה לא ישתנו בהמשך ספירת הקולות, הכורדים, למרות שיש להם הפסדים ניכרים, יהוו את לשון המאזניים בהרכבת הממשלה הבאה, והמועמד בו הם ייתמכו, יהיה ראש ממשלת עיראק החדשה.

Print Friendly, PDF & Email