מיוחד: פוטין: לאיראן לא יהיה נשק גרעיני. תקיפה ישראלית מיותרת. אנחנו יודעים טוב יותר מהאמריקנים מה מתרחש בטהרן

המקורות בירושלים ובמוסקבה של תיקדבקה מביאים דיווח בלעדי על תוכן שיחתם בת 90 הדקות, ביום ב' 25.6, של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, וראש ממשלת ישראל בנימין  נתניהו. בשיאה של הפגישה קבע פוטין נחרצות: 'לאיראן לא תהייה פצצה גרעינית'.
הוא דחה את הידיעות, כאילו שיחות הגרעין של שש המעצמות עם איראן, שהתקיימו במוסקבה  (19.6-18) היו כשלון. השיחות היו רציניות, substantial, קבע פוטין.
לדבריו הסיבוב הבא, מס' 4, של השיחות שנקבע ל-3 ביולי באיטנסבול, ובו ישתתפו דרגים מקצועיים וטכניים  של כל הצדדיים, יהיה בעל חשיבות מרובה, מאחר ויתקיימו בו בפעם הראשונה דיוניי מעשיים על נושאי יסוד substance גרעיניים. 'שיחות אלה תהיינה יותר חשובות מכל השיחות שניהלה עד עכשיו אשטון עם ג'אלילי', אמר פוטין.
קתרין אשטון היא מתאמת מדיניות החוץ של האיחוד האירופאי, ומרכזת מטעם שש המעצמות את שיחות הגרעין עם האיראנים. סעייד ג'אלילי, הוא ראש המועצה הלאומית האיראנית לביטחון, והמרכז מטעם טהרן של שיחות הגרעין.
הנשיא פוטין, אמר עוד לראש הממשלה נתניהו, כי בניגוד לרושם שנוצר כאילו הרוסים אינם מעורבים בצורה פעילה בשיחות הגרעין, וכי הם נוקטים  בטקטיקה של צופה העומד מהצד וממתין לתוצאות,  פועלת מוסקבה נמרצות מאחורי הקלעים להשיג הסכם גרעיני בין שש המעצמות ואיראן.
'בהסכם זה' אמר פוטין, 'תהייה לנו השקעה גדולה', substantial impute.

עוד מוסרים המקורות של תיקדבקה, כי בדברו על היכולות המודיעיניות הרוסיות בתוך איראן, מבלי להזכיר אותן ישירות, ומבלי לומר כי מדובר במערכות מודיעין, אמר פוטין לנתניהו: 'אנחנו (הרוסים), מכירים טוב יותר את היכולות (הגרעיניות) האיראניות  מאשר האמריקנים'.
תיקדבקה: בכך אותת נשיא רוסיה לנתניהו, כי ישראל מבזבזת את זמנה ואת נכסיה האסטרטגים והמודיעיניים בדיוניים האינסופיים שהיא מקיימת עם הצמרות הביטחוניות, הצבאיות, והמודיעיניות האמריקניות על הגרעין האיראני, וכי ירושלים הייתה נוהגת יותר בחוכמה אם במקום לדבר עם האמריקנים כל הזמן, היה מקדישה חלק ממאמצים אלה לדבר עם מוסקבה.

לאחר דברים אלה, אמר פוטין לנתניהו, כי במצב והתפתחויות כאלה, 'תקיפה ישראלית (על התוכנית הגרעינית האיראנית) מיותרת'. 'ישראל יודעת בדיוק', אמר פוטין לנתניהו, 'כמה הרבה רוסיה עשתה כבר כדי למנוע מאיראן לבנות נשק גרעיני'. 'נשק גרעיני בידי איראן', הדגיש פוטין, 'איננו אינטרס רוסי'.
המקורות של תיקדבקה יביאו את הדיווח המלא על שיחותיו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בירושלים, בגיליון מס' 547 של השבועון DNW, אשר יצא לאור ביום שישי 29.6.


 

Print Friendly, PDF & Email