מיליוני הדולרים האיראנים-סוריים הגיעו במזוודות של סעיד סיאם, לגדה המערבית.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: סעיד סיאם שר הפנים הפלסטיני, והאיש העומד מאחורי הקמת `כוחות המעורבות העצמאיים המיוחדים` של החמס ברצועה ובחמס, שחזר ביום שלישי 24.10, עם פמליה גדולה של אנשי מבצעים של החמס מטהרן ודמשק, הכניס לרצועה דרך מעבר רפיח כמה עשרות מזוודות מלאות מיליוני דולרים איראנים וסוריים. חוגים מודיעיניים ישראלים מעריכים את סכום הכסף שהועבר בדרך זו בכ- 6 עד 8 מיליון דולר. מאחר וצה"ל התייאש כבר מכל פעולה מצרית שתעצור את מעבר אנשי הטרור ומשלוחי הנשק מסיני לרצועה, ומהפיכתו של הנמל התעופה הבינלאומי של קהיר לנקודת היציאה והחזרה המרכזית של אנשי טרור פלסטינים מהחמס, הג`יהאד, וועדות ההתנגדות העממית, לצורך אימונים צבאיים באיראן, לבנון, וסוריה, פנתה ישראל ביום ב` 23.10, לאחר שהגיעה אליה מידע מודיעיני על תכולת מזוודותיהם של סעיד סיאם ופמלייתו, לראשי האיחוד האירופאי בדרישה להורות לפקחים האירופאים לעצור את הפמליה, לערוך חיפוש במזוודות ולהחרים את הכספים שמטרתם להקים כוחות טרור שיילחמו ביו"ר הרשות אבן מאזן ובישראל. ביום שלישי 24.10 בבוקר, כמה שעות לפני הגעתו של סיאם ופמלייתו למעבר רפיח הודיע ראשי האיחוד כי הם אינם מוכנים להורות לפקחיהם להיכנס להתנגשות גלויה עם החמס.
סירוב אירופאי זה בא במקביל לביקורו של מתאם פעולות החוץ של האיחוד האירופאי חאוויר סולנה בירושלים, בו ניסה לשכנע את השרים המרכזיים בממשלת ישראל לעזור ולחזק את אבו מאזן במאבקו בחמס. אף שר, אפילו לא השר המיועד לאיומים האסטרטגים על ישראל, אביגדור ליברמן, לא העלו את הנושא לפניו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי יום אחד בלבד לאחר שהכספים האיראנים-סורים נכנסו לרצועה, הם הועברו כבר לגדה המערבית, שם הם שימשו לשם המשכת התהליך של קניית כוחות הביטחון הפלסטינים על ידי החמס.
המקורות שלנו מוסרים כי ביום ד` 25.10, הוזמנו למעלה מ-35.000 (שלושים וחמישה אלף,) אנשי ביטחון פלסטינים בגדה שלא קבלו כבר משכורות 3 חודשים, להתייצב ביחידותיהם. כאשר הגיעו לשם נאמר להם לפנות למשרד שלם היחידה ולקבל שם מקדמה ע"ח המשכורות שלהם. כל אחד מאנשי הביטחון הפלסטינים שנכנס למשרד גילו שליד השלם עומד או ראש הסניף המקומי של החמס, או המגייס האזורי של החמס. כל איש ביטחון פלסטיני היה צריך ללחוץ את כף ידו של איש החמס, ורק לאחר מכן קיבל מהשלם את המקדמה שנקבעה לסך של 50 דולר לאיש. בכך נקבעה עובדה כי החמס החל משלם בכסף איראני-סורי את משכורותיהם של עשרות אלפי אנשי ביטחון פלסטינים, שהביעו באמצעות לחיצת היד את נאמנותם לארגון שהנציג שלו הביא את הכסף. אנשי הפת"ח ובראשם הגנרל חאג` איסמעיל אשר אבו מאזן החזיר אותו בשבוע שעבר מפנסיה לשירות פעיל והעניק לו את התואר המפקד העליון של הכוחות הפלסטינים בגדה, בדיוק כדי למנוע תופעות כאלה, ניסו בכל כוחם להשפיע על אנשי הביטחון הפלסטינים שלא לקבל את המקדמה ולא להסכים ללחוץ את ידו של פעיל החמס. אולם הם נכשלו. עבור אנשים בעלי משפחות שלא קבלו משכורות כבר 3 חודשים, אפילו 50 דולר הם כסף רב, בייחוד כאשר הם מעוררים בהם את התקווה, כי אם הם יישארו נאמנים לחמס, הם יקבלו בקרוב כספים נוספים. עתה בודקים בצה"ל ובשירותי הביטחון כיצד קרה שכמויות גדולות כאלה של כסף מזומן הועברו בזמן כל כך קצר שלא יותר מ-24 שעות מהרצועה לגדה. ההנחה היא כי החמס משתמש בשירותיהן של חוליות מבריחים העוברות מהרצועה לסיני, ומשם דרך הנגב לגדה.

Print Friendly, PDF & Email