מינוי טילרסון לשר החוץ קשור למהלכי טראמפ נגד איראן


ׁׁ
( דולנד טראמפ רואה יתרון גדול בקשרים שיש לרקס טילרסון Rex Tillerson, עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. )
מינוי  של רקס טילרסון Rex Tillerson, יושב ראש ומנהל חברת הנפט הגדולה בעולם 'אקסון'  Exxon’s Chairman and CEO, לתפקיד מזכיר המדינה בממשלו של הנשיא המיועד דונלד טראמפ קשור בעיקר להחלטתו של טראמפ לפעול מיד עם כניסתו לבית הלבן ב-20 לינואר נגד הסכם הגרעין עם איראן. כך מדווחים בלעדית המקורות המודיעיניים ובניו יורק של תיקדבקה.
לפי המידע המצוי בידנו עובדים כבר צוותים בממשל טראמפ על הכנת השינויים שהנשיא החדש עומד להכניס בהסכם הגרעין עליו חתומה ארצות הברית עם איראן.
הנשיא טראמפ עומד להודיע על שינויים אלה זמן קצר לאחר שייכנס לבית הלבן. אלה יהיו שינויים חד צדדים שארצות הברית תדרוש מאיראן להסכים להן.
ממשל טראמפ לא יבקש את אישורן או הסכמתן המוקדמת של רוסיה, סין, גרמניה, בריטניה, וצרפת החתומות על ההסכם לשינויים אלה, וגם לא יקיים אתן התייעצויות מוקדמות על הנושא.  טראמפ יציג את השינויים האמריקנים כתנאי להמשך המגעים האמריקנים-האיראניים.
המקורות שלנו מדווחים, כי רקס טילרסון Rex Tillerson, ביחד עם צוות הביטחון הלאומי בממשל טראמפ בראשותו של הגנרל מיקל פלין Lt. Gen. Michael Flynn, החלו כבר בשבוע שעבר להקים את הצוותים שיכינו את הצעדים של הממשל נגד איראן. 
בצוותים אלה לא משתתפים אף אחד מאנשי המועצה הלאומית לביטחון ה-NSC, הסטייט דפרטמנט, הפנטגון, ומשרד האוצר האמריקני אשר טיפלו בתקופת הנשיא אובמה בנושאים הקשורים באיראן.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי אנשי הצוותים נבחרים מתוך מחנה המדענים, אנשי הצבא והמודיעין שהתנגדו להסכם הגרעין, כמו כן מצורפים לצוותים בכירים לשעבר וכיום בחברת Exxon, המכירים היטב את שוק הנפט האיראני ואת גורמי הנפט במדינות המפרץ שתמיד, כמו ישראל, הביעו התנגדות חריפה להסכם הגרעין.  
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי אם איראן לא תקבל ותדחה שינויים אלה יטיל עליה דולנד טראמפ שורה של סנקציות כלכליות הרבה יותר חמורות מאלה שהוטלו עליה בתקופותיהם של הנשיאים ג'ורג בוש ובאראק אובמה.
בעוד חוגים פוליטיים בוושינגטון, ביניהם במפלגה הרפובליקנית, מתנגדים למינוי  של רקס טילרסון Rex Tillerson לתפקיד מזכיר המדינה בגלל קשריו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, רואה הנשיא דולנד טראמפ  יתרון גדול בקשרים אלה. טראמפ מקווה באמצעותו של טילרסון לשכנע את נשיא רוסיה פוטין להצטרף אליו למהלכים החדשים שלו נגד איראן.

Print Friendly, PDF & Email