מינכן, ניסנקורן, וההתקפה הפרועה של גנץ על נתניהו, רק יביאו להמשך ירידת 'חוסן לישראל' בסקרים

כאשר פוליטיקאי, ממנה את עצמו לראש הממשלה הבא של מדינת ישראל, וקורא לבצע 'שינוי היסטורי' אסור לו, ובוודאי שלא ליועציו, לעשות שלוש טעויות אישיות-פוליטיות קשות תוך שלושה ימים.
בשבת 17.2 טרחו יועציו של בני גנץ לדאוג לכך, כי כתב טלוויזיה הסכים ברוב טיפשותו לעמוד במורד המדרגות הנעות המוליכות אל שערי היציאה בנמל התעופה לוד, וכאשר דמותו המטושטשת  של גנץ מתקדמת במורד המדרגות (טעות בפני עצמה), הוא שידר בהתלהבות, כי הנה ראש הממשלה הבא של ישראל יוצא לוועידת הביטחון במינכן להופעתו הבינלאומית הראשונה. 
שדרן מפורסם אחר שאל ישראלי בכיר שהשתתף בוועידה ביום א' 18.2 את השאלה המנצחת, 'האם יש צפייה  מתוחה בוועידה להופעתו של גנץ?'
הישראלי הבכיר כמעט נחנק לאחר שנכשל למצוא מילים שיעזרו לו להתחמק מהתשובה.

כל מי שיודע ומכיר את עולם הבמות ואולמות הכינוסים הבינלאומיים האלה יודע, כי תמורת תשלום נאות כל אחד שיש קצת מעמד ותואר כלשהו, יכול לצרף את  שמו לרשימת הנאומים, אבל איננו יכול לצרף את שמו לרשימת המדינאים ואנשי צבא וביטחון בכירים המופיעים על הבמה המרכזית של הוועידה, אם אין לו משקל פוליטי רציני.
את הסוף הנלעג של הופעת גנץ בוועידת מינכן, כולם כבר מכירים ויודעים.   גנץ הופיע בחדר צדדי בוועידה, כאשר רוב קהל שומעיו היו מורכב מעיתונאים ישראליים. מי שמשך באותו זמן את תשומת הלב בוועידת מינכן היה דווקא שר החוץ האיראני מוחמד ג'אווד זריף.
גרוע מזה.
נאומו של גנץ לא הכיל שום רעיון, סיסמה, או אפילו איזה ניתוח ביטחוני בינלאומי ואזורי מעניין, שיכל והיה צריך למשוך את תשומת לב הציבור בישראל ומחוצה לה.

הטעות השנייה החמורה אותה גנץ עשה היה ביום שני 18.2, כאשר צירף למפלגתו 'חוסן לישראל', את מזכיר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שלמי שאיננו זוכר היה בן חסותו של מי שהיה פעם 'האיש החזק'- שכולם ניבאו לו עתיד כראש ממשלה-עופר עייני.
אבי ניסנקורן, לו ניתן המקום השלישי ברשימת גנץ לכנסת מוצג כאיש המרכזי הכלכלי של מפלגת 'חוסן ישראל'.
המדובר באפרצ'ניק מיושן ואפור, נוסח מפא"י הישנה, שאין לו כמעט שום השפעה על הבוחר הישראלי הממוצע.  
זה כל מי שגנץ ויועציו מצאו כדמות הכלכלית החדשנית המבטיחה שתנהל את המשק הישראלי כאשר הם יעלו לשלטון?

הטעות השלישית, אולי הקשה מכולן שבני גנץ עשה, באה 24 שעות לאחר מכן, ביום שלישי 19.2, כאשר הוא הציג בגני התערוכה בתל-אביב את הרכב רשימת מפלגתו לכנסת.
במקום לדבר על מצע המפלגה ומה הוא וחברי הכנסת של המפלגה יעשו באם ייבחרו, פתח גנץ בהתקפה פראית משולחת רסן על ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. 
אפשר וצריך לתקוף יריבים פוליטיים, אבל אי אפשר ואסור לרדת לדרגה של שוק, באם רוצים לכהן כראש ממשלת ישראל.
'כאשר אני שכבתי בתעלות הבוץ עם חיילי בלילות חורף קפואים, אתה, ביבי, עזבת את ישראל כדי ללמוד אנגלית ולתרגל אותה במסיבות קוקטייל מפוארות. בימים בהם פיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסכני חיים במדינות אויב, אתה, (גנץ נמנע מלנקוב בשמו של נתניהו.) פילסת את דרכך באומץ ונחישות בין עמדות האיפור באולפני הטלוויזיה. בשעה שאני הכשרתי דורות מפקדים ולוחמים אתה לקחת שיעורי משחק בסטודיו בניו יורק', אמר גנץ.
להציג את בנימין נתניהו כיורד גנדרן מישראל שהקדיש את כל זמנו לבנייה מלאכותית של דמותו, וכבליין שהסתובב בניו יורק, בזמן שישראלים אחרים, דוגמת גנץ סיכנו את חייהם, הוא מהלך פוליטי נבזי-שיקרי שירחיק מעל בני גנץ בוחרים ישראליים רבים.
כבר ב-12 לפברואר כתבנו, כי הדבר הבולט ביותר במערכת הבחירות של בני גנץ היא העובדה  שפוליטיקאים ואישי ציבור היכולים למשוך קולות למפלגת 'חוסן לישראל', כמו לדוגמא הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, מסרבים לחבור אליה, וזו היא אחת הסיבות מדוע מפלגה זו תתחיל לרדת בסקרים.
המצב הזה לא רק שלא השתנה גם ביום שלישי  19.2.
ליהפך, בגלל הטעויות הקשות שגנץ עושה, וביחוד התקפתו הפרועה על נתניהו, הוא החמיר.


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות