מיסתורין מסביב למצב בריאותה של קלינטון. תיאוריה: נפגעה בעת תאונת מטוס באיראן

גל השמועות והידיעות סביב מצב בריאותה האמיתי של שר החוץ האמריקנית הילארי קלינטון, הלך והעמיק ביום שני 31.12, כאשר נמסר כי היא הועברה לבית חולים בניו יורק  New York-Presbyterian Hospital, לטיפול בקריש דם ברגלה שנגרם מזעזוע המוח בו לקתה. רופאים בבית החולים, שם טופל לפני שנתיים, בנובמבר 2010 עבדאללה מלך ערב הסעודית, אמרו, כי אפשר יהיה לדעת מה מצבה רק לאחר 48 שעות, וכי קלינטון מטופלת בתרופות מדללי דם blood-thinning drugs.
אולם הכתב לנושאי מדע ובריאות של רשת הטלוויזיה NBC, רוברט באזאל  Robert Bazell, העלה ביום ב' ספקות, אם  אכן קריש הדם ממנו סובלת קלינטון, קשור לזעזוע המוח ואיננו קשור לשמהו אחר שאירע לקלינטון. ציטוט המקור: raising the possibility the blood clot causing isn’t linked to an earlier concussion.
רוברט באזאל אמר בשידור, כי יש בעייה עם הודעת בית החולים, משום שקריש דם שנגרם מזעזוע מוח איננו מטופל בתרופות כאלה. אם זה המצב אמר הכתב, הקריש דם איננו באמת קשור לזעזוע המוח, או שמדובר במשהו אחר לגמרי עלי לא מספרים לנו'. ציטוט המקור:
So either it’s not really related to the concussion and she’s got a blood clot in her leg or something, or there’s something else going on that we’re not being told
התבטאות זו של כתב ב-NBC, איננה שיגרתית, משום שבארה''ב בדרך כלל לא מטילים בפומבי ספק בידיעות העוסקות במצבם הרפואי של אנשי הצמרת האמריקנית.  
המקורות של תיקדבקה מוסרים, כי השמועות השונות על מצבה של קלינטון החלו כבר להסתובב בתחילת חודש דצמבר, כאשר ב-6 לחודש היא ביטלה במפתיע את נסיעתה למרקש במרוקו שם עמדה להשתתף בוועידת 'ידידי סוריה'. 
השתתפותה בוועידה זו נחשבה כחיונית, לאחר שבשבוע הראשון של דצמבר הודיעו ארה''ב ונאט''ו, כי יחידות של נשק כימי של הצבא הסורי החלו בתנועות והעירכות חדשה, צעד שנחשב דרמטי לקראת הכרעה קרובה במלחמה.
תחילה נמסר כי קלינטון חלתה בשפעת ולכן ביטלה את נסיעתה.  אולם שלושה ימים לאחר מכן ב-9.12 נמסר, כי קלינטון לקתה בווירוס קיבה,
a stomach virus.
ב-10.12, יום אחד לפני הופעתה המתוכננת בפני וועדת המודיעין של הסנט כדי להעיד בפרשת ההתקפה על הקונסוליה האמריקנית בבנגאזי, והרצחו של שגריר ארה''ב בלוב כריס סטיבנס Chris Stevens, בחודש ספטמבר, הודיע הסטייט דפרמנט, כי הילארי 'התייבשה'  was dehydrated, 'וכי היא סובלת מזעזוע מוח לאחר שהתעלפה' sustained a concussion after fainting.
לא נמסרו כל פרטים במה בדיוק פגע ראשה של קלינטון, שהביא לזעזוע מוח. כמו כן בניגוד לנוהגים האמריקנים לא דווח מתי בדיוק היא התעלפה? מה מידת הרצינות  של זעזוע המוח בו לקתה? ומה הוא הטיפול הרפואי שהיא מקבלת ועל ידי מי?  מוזרה הייתה גם שתיקתם של כלי התקשורת האמריקנים על הנושא.  מקור שהוגדר 'בכיר' בסטייט דפרטמנט הגדיר את זעזוע המוח 'כלא רציני' not severe.
אחד הדברים המוזרים ביותר בהשתלשות זו הייתה העובדה, כי שום מקור לא מסר האם קלינטון ממשיכה לעבוד ממיטת חולייה, או שעבודתה מתבצעת על ידי פקידים בכירים אחרים.
ביום שישי 21.12, כאשר נשיא ארה''ב באראק אובמה מינה את הסנטור ג'ון קארי  John Kerry,  להיות שר החוץ בממשלו החדש במקומה של הילארי קלינטון, נמסר מהסטייט דפרטמנט, כי קלינטון שוחחה גם הנשיא, וגם עם קארי, וכי היא הביעה ביטחון כי ניסיונו הצבאי, הפוליטי. והמדיני, יוכיח את יכול עמידותו proven his mettle. שום דיווח לא העיד על מצב קשה, או מחמיר בו קלינטון מצוייה.
המקורות האיראניים ובמפרץ הפרסי של תיקדבקה מדווחים, כי כבר כמה ימים לפני כן החלו להסתובב באזור שמועות עקשניות אשר אמרו, כי  קלינטון נפצעה קשה בעת נסיעה סודית שערכה במפרץ הפרסי במשך השבוע הראשון של חודש דצמבר, וכי באותו אירוע בו היא נפצעה נהרגו ונפצעו גם אמריקנים נוספים שנילוו אליה, כיועצים ושומרי ראש שלה.
אף אחת משמועות אלה לא ציינה מדוע קלינטון ביצעה נסיעה סודית ועם מי היא עמדה להיפגש? אולם המקורות המודיעניים של תיקדבקה דיווחו אז, כי ביום ו' 1 לדצמבר, נפתחו השיחות הישירות החשאיות בין ממשל הנשיא אובמה , ובין נציגים איראנים בכירים של מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי.
למקורות של תיקדבקה אין מידע מי הם הנציגים האמריקנים והאיראנים המשתתפים בשיחות, והאם יכול להיות כי הילארי קלינטון הייתה בדרכה בתאריך כלשהו בתחילת דצמבר לפגישת פיסגה סודית, שנערכה במסגרת שיחות אלה, בינה לבין נשיא איראן אחמדינז'אד.  
לפי שמועות אלה שנפוצו במפרץ הפרסי,  המריאה קלינטון במטוס צבאי אמריקני מבחריין, כאשר יעד הטיסה שלו בגדאד, אולם מיד לאחר ההמראה שינה המטוס את כיוונו וטס לעיר אהווז Ahvaz, בירת חבל חוזיסטן בדרום איראן, שם חיכה לה אחמזינז'אד. 
לפי השמועות נתקל מטוסה של קלינטון בבעיות טכניות בעת הנחיתה ורבים מנוסעיו נפגעו. השמועות טוענות בעקשונות, כי זעזוע המוח וקרשי הדם ברגלים בהם קלינטון לוקה היא כתוצאה מהתאונה הזו.
אחת השמועות אומרת, כי הודעת הפנטגון שפורסמה ביום א' 23.12, כי  מפקד הכוחות המיוחדים האמריקנים באפגניסטן ה-Seals, קומנדר ג'וב פרייס Commander Job Price, בן 42, נמצא מת בשבת 22.12 במחנה הכוחות בחבל אורגזאן Uruzgan, במרכז אפגניסטן, וכי נפתחה חקירה בנסיבות מותו, קשורה לתאונה זו.
לפי הידיעות האלה על קומנדר ג'וב פרייס הוטל התפקיד לדאוג לביטחונה האישי של קלינטון, אולם הוא היה בין האמריקנים שנהרגו בתאונה באהווז.
טבען של שמועות מהסוג הזה, הוא שאפילו אם תבוא הכחשה רשמית להן, הוא לא רק שאי אפשר יהיה למחוק אותן, אלא שהן תלכנה ותתגברנה, בייחוד באם מצבה של קלינטון יוחמר בימים הקרובים. 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות