מכתיבים לוועדת וינוגרד את לוחות הזמנים ואת מסקנותיה.

מקורות תיקדבקה: הידיעות שפורסמו ביום ב' והבוקר (יום ג' 9.10), כאילו וועדת וינוגורד החליטה שלא להוציא מכתבי אזהרה ולא לנקוב בשמות האחראיים על מחדלי מלחמת לבנון, ובכך הסירה את האיום על עתידו הפוליטי של אהוד אולמרט, לא רק שאין בהם ממש והם לא באו מאנשי או חוגי הוועדה, אלא הם היו מאמץ מכוון מצד מקורבי ראש הממשלה להסיח את דעת הציבור מחקירתו של ראש הממשלה על ידי המשטרה בפרשת בנק לאומי, ולהפגין כי עתידו הפוליטי של ראש הממשלה מובטח.
חברי וחוגי הוועדה סירבו להתייחס לידיעות אלה, מלבד התגובה הלקונית 'כי הוועדה איננה מתייחסת לפרסומים שאינם רשמיים ואינם באים מטעמה'. אולם מקור בוועדה אמר לתיקדבקה כי 'חברי הוועדה בהחלט ערים למתפרסם, ועוקבים אחר הפרסומים השונים, מאחר והם מבינים שעיקר כוחה של הוועדה הוא בתמיכה הציבורית בה'.
'חברי הוועדה', אמר המקור 'משוחחים ודנים ביניהם בפרסומים אלה, אולם לא יגיבו עליהם'. בתשובה לשאלה האם הוועדה עומדת לסיים את הדו"ח שלה ולפרסמו עד חודש דצמבר השנה, כפי שפורסם, אמר המקור, 'כי הוועדה עוסקת באינטנסיביות בגיבוש הדו"ח הסופי שלה, מהשעות המוקדמות של הבוקר, עד השעות המאוחרות של הלילה'. המקור סירב לנקוב בתאריך כל שהוא.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי עוד לא היה תקדים כזה במדינת ישראל בו הדרג הפוליטי, בעזרתם של חלקים מהתקשורת, מנסים לקבוע לוועדת חקירה לא רק את תוכן המסקנות ואת אופיין, אלא גם תקופת הזמן העומדת עדיין לרשותה.
עוד מציינים המקורות שלנו כי תגובת המקור שדיבר בשם הוועדה, היא למעשה הכחשה של כל הפרסומים שנועדו לא רק לקבוע תאריך שעד אליו הוועדה צריכה לסיים את עבודתה, (סוף דצמבר 2007) אלא גם להכתיב את אופי המסקנות שיתקבלו לגבי ראש הממשלה.
בפרסומים ביום ב' נאמר, כי המסקנות הסופיות של הוועדה אינן יכולות להיות חמורות יותר מאשר מסקנות דו"ח הביניים, וכי, החלטת הוועדה שלא לשלוח אזהרות אישיות, הן למעשה הסרת האקדח מעל רקתו של ראש הממשלה. מקור בוועדה אמר, 'כי למרות הדרמטיות הרבה של המשפט הזה, משפט כזה פורסם כבר בעיתונות הישראלית בתחילת השנה, ואז כאשר פורסם הדו"ח החלקי של הוועדה באפריל 2007, אפשר היה להיווכח באמיתותו של הפרסום'. למקורות שלנו נודע עוד כי בחוגים משפטיים בכירים נמתחה ביום ג' 9.10, ביקורת חריפה על שר המשפטים דניאל פרידמן, ועל היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, על שלא התערבו במסע הלחצים הפוליטי-תקשורתי המופעל על וועדת וינוגרד ועל עבודתה. מקור בכיר משפטי אמר, כי על שר המשפטים והיועץ המשפטי היה לפרסם הודעה הדוחה את הלחצים וההתערבות בעבודת הוועדה.

Print Friendly, PDF & Email